رئیس شورای شهر تهران از تاکید اعضای این شورا برای ایجاد تعامل بیشتر با قوه قضائیه در خصوص احضار اعضای این شورا به قوه قضائیه خبر داد.

کد خبر: ۲۹۶۰۸
۱۴:۴۰ - ۲۳ تير ۱۳۹۸

دیدارنیوز - محسن هاشمی رفسنجانی در پایان یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات این جلسه گفت: در ابتدای جلسه امروز رسولی، خزانه دار شورای شهر تهران توضیحاتی در ارتباط با درآمد و هزینه شهرداری تهران برای سه ماهه نخست سال جاری ارائه کردند که اعضای شورای شهر نیز در این زمینه نظرات خود را مطرح کردند و البته تاکید کردند که چرا شهرداری تهران فقط گزارش درآمدها را به شورا ارسال می‌کند و از شهرداری خواستند در گزارش‌های بعدی آماری از هزینه کردها را نیز در اختیار اعضای شورا قرار دهند.

وی افزود: تعیین تکلیف ساختمان‌های شهرداری تهران که از ۱۰۰ سال گذشته در تهران مطرح بوده یکی دیگر از دستورکارهای این جلسه شورای شهر تهران بود که در آن ساختمان‌هایی در شهر وجود دارد که شهرداری برای ساخت و ساز آنها اقدام به اخذ پروانه نکرده است و این موضوع در ساختمان‌های مشارکتی نیز وجود دارد، لذا اعضا در این جلسه تاکید کردند که شهرداری نیز باید اقدام به اخذ پروانه ساخت و ساز می‌کرده که البته با توجه به پیشنهادات متعدد قرار شد در جلسه بعدی بار دیگر جزئیات این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد. همچنین در این حوزه مقرر شد شهرداری تهران هر سه ماه گزارشی را در این زمینه به شورا ارائه کند.

هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص آسفالت خیابان‌های شهر تهران نیز گفت: از اواخر سال گذشته شهرداری تهران نهضتی مبنی بر آسفالت ریزی در معابر شهر تهران را آغاز کرد و بر اساس اعلام معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران قرار است تا پایان سال جاری یک میلیون تن آسفالت در خیابان‌های شهر تهران مورد بهره برداری قرار گیرد که این موضوع قطعاً مبحث قابل توجهی است.

وی ادامه داد: بنده نیز بازدیدی از کارخانه آسفالت ریزی در جنوب غربی شهر تهران داشته‌ام و با توجه به این بازدید به نظرم این کارخانه آلودگی ندارد و همچنان می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

وی تاکید کرد: همزمان با آغاز آسفالت ریزی در شهر تهران قیمت آسفالت به یکباره از سوی پیمانکاران بخش خصوصی افزایش پیدا کرد به شکلی که مناطق شهرداری توان خرید آسفالت مورد نیاز را نداشتند و در نهایت به دستور شهردار تهران کارخانه‌های آسفالت موظف شدند که آسفالت مورد نیاز خیابان‌ها را در کارخانه‌های آسفالت ریزی شهرداری تهران تولید و خریداری کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های پر مخاطب در نمایشگاه شهر آفتاب گفت: این موضوع در سال‌های گذشته میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و شهرداری تهران به یک چالش تبدیل شده است. ما تاکید داریم که نمایشگاه‌های پر مخاطب در شهر آفتاب برگزار شود و دوستان ما معتقدند که شهر آفتاب زیرساخت‌های لازم را ندارد اما باید اعلام کنیم که شهر آفتاب شرایط مناسبی را برای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف دارد و در حال حاضر نیز نمایشگاه‌های متعددی در آن برگزار می‌شود.

وی در خصوص برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران نیز، گفت: این انتخابات ۴ مرداد ماه برگزار می‌شود اما در خصوص اظهارات رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر غیر قانونی بودن این انتخابات باید بگویم که این انتخابات ۴ دوره برگزار و در هر دوره این انتخابات با اخذ مجوز از وزارت کشور امکان برگزاری آن حاصل شده است البته اظهارات سازمان بازرسی نیز کاملاً منطقی است.

وی ادامه داد: در ابتدا قرار بود بنده نامه‌ای را به سران سه قوه در خصوص این انتخابات ارسال کنم که آقای روحانی در جلسه سران سه قوه به این موضوع اشاره کند که در نهایت این موضوع منتفی و مقرر شد  نامه‌ای در خصوص برگزاری انتخابات به رئیس جمهور ارسال شود. موضوع دیگری که مورد توجه قرار داشت این بود که با توجه به اینکه دولت لایحه‌ای را در ارتباط با انتخابات شورایاری‌ها به مجلس ارسال نکرده بود مقرر شد از طریق شورای عالی استان‌ها لایحه‌ای به دولت ارجاع و در نهایت به این موضوع رسیدگی شود.

هاشمی در خصوص جلسه هم اندیشی صبح امروز اعضای شورا نیز گفت: در این جلسه به موضوعات مختلفی پرداخته شد که در خلال این موضوعات به مسئله اصرار برخی از اعضای شورای شهر تهران اشاره شد که در هفته‌های اخیر برخی از اعضا از جمله آقایان الویری، میرلوحی، حق شناس و خانم خداکرمی به قوه قضائیه احضار شدند که در واقع در این جلسه اعضای شورای شهر تاکید کردند که قوه قضائیه باید تعامل بیشتری با هیأت رئیسه شورای شهر تهران داشته باشد. در حقیقت این قوه بدون هماهنگی ریاست شورا اعضا را احضار کرده که در این جلسه تاکید شد در این خصوص تعامل بیشتری با قوه قضائیه برقرار شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم