مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: ازدواج زیر ۱۳ سال از نظر ما در بحث سلامت تضمین شده نیست و عوارض جسمی و روانی بسیار زیادی به خصوص در دختران دارد.

کد خبر: ۲۰۷۶۰
۱۱:۳۶ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
دیدارنیوز - دکتر سید حامد برکاتی شب گذشته در حاشیه همایش آموزش‌های هنگام ازدواج در جمع خبرنگاران در خصوص آموزش‌های قبل از ازدواج در مدارس، گفت: برنامه شروع شده بخشی از برنامه یک برنامه بزرگ‌تر است. برنامه کنترل و کاهش طلاق سه برنامه اصلی دارد؛ یکی از آن قبل از ازدواج است که در مدارس و با همکاری آموزش و پرورش در حال برنامه‌ریزی است و تنها متولی آن آموزش و پرورش است و به حوزه ما مربوط نیست، اما بهترین زمان برای آموزش، مدرسه است.

وی در خصوص ازدواج کودکان عنوان کرد: از نظر بحث‌های علمی بهترین سن ازدواج برای مرد ۱۸ سال به بعد است و برای خانم ۱۶ سال به بعد است. ازدواج زیر ۱۳ سال از نظر ما در بحث سلامت تضمین شده نیست و عوارض جسمی و روانی بسیار زیادی به خصوص در دختران دارد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در خصوص کافی‌بودن کلاس‌ها اظهار کرد: پس از ابلاغ سیاست‌های کلان جمعیتی، در خصوص آموزش‌های حین ازدواج، متولی را وزارت بهداشت دانستند. به این ترتیب با یک برنامه همکاری مشترک، آموزش‎‌ها شکل گرفته و از ۲ به ۶ ساعت تغییر کرده است. ما بیش از ۴۰۰ مرکز آموزش در سراسر کشور داریم و بیش از ۹۵ درصد افراد از این آموزش‌ها برخوردار شده و از این کانال‌ها عبور می‌کنند.

وی ادامه داد: قبلاً در این دو ساعت درباره مباحث سلامت و مسائل جنسی به افراد آموزش‌هایی ارائه می‌شد و قرار است احکام و حقوق ازدواج و ارتباط متقابل ازدواج یا روانشناسی نیز به آموزش‌ها اضافه شود. از برخی از این آموزش‌ها بیش از ۷۰ درصد و برخی ۹۰ درصد زوجین رضایت داشتند. امیدواریم این بحث به تحکیم بیشتر خانواده بیانجامد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم