پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

"دیدارنیوز" نگاهی به افتتاح یک مدرسه در روستای علی بارانی کرمانشاه دارد؛

«خورشید» از دالاهو طلوع می‌کند

«خورشید» از دالاهو طلوع می‌کند
روستای «علی بارانی» یکی از زخم‌های دالاهو و سرپل ذهاب است. مردمانی که پس از خشم و غضب زمین، خانه هایشان تکه چادری است بی در، به دیوار، بی هر چیز، خانه‌های رقصان در دست باد و باران، با کودکانی که مدرسه و کلاسی ندارند تا بخوانند «آن مرد در باران آمد». لیلا ارشد مدیر عامل خانه خورشید و فعال مدنی، یکی از آنهاست که به همراه دوستان نیکوکارش که سالهاست در کار نیکِ ساخت مدارس در مناطق کمتر برخوردار و زلزله زده بوده و دارای تجربه فراوانی هستند، آستین همت را بالا زاده تا در حد بضاعت خود از آلام مردم و کودکان زلزله زده کرمانشاه بکاهند.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد اعلام کرد:

کمک‌های مردمی در سال جاری ۴۶ درصد افزایش داشته است

کمک‌های مردمی در سال جاری ۴۶ درصد افزایش داشته است
علیرضا عسگریان معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: بودجه سال ۹۶ و ۹۷ را چالشی بستیم و هنگامی که بحران در سال گذشته ایجاد شد، فکر می‌کردیم با افت کمک‌های مردمی مواجه شویم اما رشد ۴۶ درصدی را تجربه کردیم. وی افزود: در جشن نیکوکاری گذشته کمک‌هایی که جمع آوری شد از رشد ۶۱ درصدی برخوردار بود.
مدیرکل کمیته امداد اردبیل گفت:

خیرین اردبیلی ۳۷ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند

خیرین اردبیلی ۳۷ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند
حسین دشتی عصر دوشنبه در همایش مسئولان مشارکت‌های مردمی در امور خیریه اردبیل عنوان کرد: از ابتدای سال جاری بیش از ۳۷ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد توسط نیکوکاران انجام پذیرفته است.
نقش آموزش در کاستن از آسیب هایی اجتماعی

کودکان بازمانده از تحصیل را دریابید

کودکان بازمانده از تحصیل را دریابید
طبق آمارها در سال ۹۶ بین سنین ۶ تا ۱۳ سال ۱۴۲ هزار و بین سنین ۶ تا ۱۱ سال نیز ۹۸ هزار و ۸۴۰ کودک بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۲۰۰ مورد بر اساس آمارها خارج از کشورند و ۹۷ هزار مورد در داخل هستند. همچنین از این تعداد ۱۹ هزار مورد تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار گرفته و اغلب کودکان معلول هستند.
رییس انجمن اهدا عضو ایرانیان گفت:

بیش از ۲۵ هزار نفر در کشور نیازمند اهدای عضو هستند

بیش از ۲۵ هزار نفر در کشور نیازمند اهدای عضو هستند
رییس انجمن اهدا عضو ایرانیان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار نفر بیمار نیازمند اهدای عضو در کشور وجود دارند که سالانه کمتر از یک هزار نفر از آنان موفق به اخذ اعضای اهدایی هستند.
تاثیرات روانی و جسمی فرزندان معلول بر والدین

دشواری های مادری برای کودکان معلول

دشواری های مادری برای کودکان معلول
نخستین تجلی فشار‌های روانی حاصل از وجود فرزنـد معلول بر بخـش‌هـای ضـعیف جسـمانی و روانـی والـدین است برای مثال، لکنت زبان‌های خفیـف دوران کـودکی والدین ممکن است مجدداً بارز شود؛ همچنین سر دردها، اضطراب، بی‌حسی دست و پا، احساس فشار و سنگینی در سینه و ماننـد آن کـه بـا بررسـی تاریخچـه زنـدگی آنـان، ریشه دار بودنشان مشخص می‌شـود، بـروز مـی یابـد. عـدم توجه به این نشـانه‌هـا و تـداوم آنهـا سـبب تحلیـل قـوای جســمی و روانــی و نیــز موجــب بــروز احساســاتی ماننــد خستگی، افسردگی یا احساس تنش مداوم مـی شود.
ارائه خدمات دندان پزشکی رایگان به گروه های آسیب

مرکز دندان پزشکی رعد؛ نیکوکاری با کمک تخصص

مرکز دندان پزشکی رعد؛ نیکوکاری با کمک تخصص
انجام کارهای خیرخواهانه و داوطلبانه برای گروه‌های آسیب دیده یا کم برخوردار جامعه، وظیفه آنهایی است که حمایت از این گروه‌ها در توانشان است و نه تنها دولت بلکه مردم هم باید برای کاهش اختلاف طبقاتی ورود کنند. حال هر کس به قدمی یا قلمی یا درهمی می تواند این کار را انجام دهد.
کودکانی که تجربه تلخ اعتیاد را پشت سر گذاشته‌اند

تجربه ۶۰ سال اعتیاد در ۹ سالگی

تجربه ۶۰ سال اعتیاد در ۹ سالگی
یکی می‌گوید بچه‌ها توی کوچه اسمم را گذاشته بودند گردی، عصبانی می‌شدم و کتک‌شان می‌زدم. هر شب با لباس پاره و دست و صورت خونی به خانه برمی‌گشتم. من گردی بودم، اما خودم تقصیری نداشتم. مادرم معتادم کرده بود. یکی می‌گوید خیلی گریه کردم. آن شب که آمده بودند غذا بین کارتن خواب‌ها پخش کنند، من و پدرم را معرفی کردند اینجا و قرار شد بابام بعد از ترک اعتیاد بیاید دنبالم، اما هنوز نیامده. من و بابا کارتن خواب بودیم و بابام نگذاشت من معتاد شوم. دوست دارم یک روزی دوچرخه بخرم و با پدرم برویم دوچرخه سواری.
گفتگو
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم