پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

گزارش "دیدارنیوز" از سمینار خودارزیابی سازمانی در سمن‎های ایرانی؛

مهمترین دلیل ریزش داوطلب و حامی در سمن‌ها عدم شفافیت است

مهمترین دلیل ریزش داوطلب و حامی در سمن‌ها عدم شفافیت است
حامیان سمن‌ها در توضیح دلسردی و عدم تمایل به همکاری به دلایلی، چون نگاه عابربانکی به حامی و استفاده نکردن از دیگر ظرفیت‎های او، عدم پاسخ‎گویی و شفافیت، اتلاف منابع، بی برنامه بودن و هیئتی کار کردن، درگیرشدن در جنگ قدرت میان مدیران و مسئولین، مبادرت به کار اقتصادی و سیاسی، رانت و پارتی بازی و .. اشاره می‌کنند.
به یاری بیماران بشتابیم

کجا سلول بنیادی اهدا کنیم؟

کجا سلول بنیادی اهدا کنیم؟
شورای ملی توسعه و نظارت بر مراکز پذیره‌نویسی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خونساز و بانک‌های خون بند ناف با هدف کمک به بیماران نیازمند پیوند سلول‌های بنیادی در کشور بنا نهاده شد و شبکه ملی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خونساز ایران از سال ۱۳۹۴ تاسیس شد.  وظیفه اصلی شورای ملی توسعه و نظارت بر مراکز پذیره‌نویسی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خونساز،   ساماندهی و استانداردسازی، توسعه،  ارتقاء کیفیت، هماهنگی و نظارت بر فعالیت مراکز پذیر نویسی اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خونساز و بانک‌های خون بند ناف است.
کودکان؛ سرمایه های اصلی کشور

یک روز شاد برای کودکان مبتلا به ایدز

یک روز شاد برای کودکان مبتلا به ایدز
مدیرعامل انجمن احیاء ارزشها گفت: طبق اعلامیه حقوق کودک، ثابت شده سرمایه گذاری بر روی تعلیم و تربیت و رفاه کودکان در هر جامعه‌ای از هر سرمایه گذاری دیگری ارزشمندتر، سودمندتر و نتیجه بخش‌تر است.
رئیس سازمان نوسازی و توسعه مدارس اعلام کرد:

اختصاص ۴۸۰ میلیارد تومان برای جمع آوری بخاری‌های نفتی مدارس

اختصاص ۴۸۰ میلیارد تومان برای جمع آوری بخاری‌های نفتی مدارس
مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در حاشیه افتتاح ۲ مدرسه در پلدختر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بحث جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از اولویت‌های اصلی ما در سال ۹۸ است، اظهار کرد: با تخصیص اعتبارات مناسب از سوی سازمان برنامه‌ریزی، این اتفاق خیلی زودتر در استان‌ها شروع شده است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی اعلام کرد:

راه اندازی خانه سمن ها در آذربایجان غربی

راه اندازی خانه سمن ها در آذربایجان غربی
علی مصطفوی در جلسه کارگروه توسعه مشارکت سازمان های مردم نهاد در تامین حقوق شهروندی که در محل استانداری برگزار شد،  از راه اندازی خانه سمن ها در استان خبر داد و گفت: تمامی مقدمات لازم برای راه اندازی خانه سمن ها در استان فراهم شده و بزودی شاهد افتتاح خانه سمن ها در مرکز استان خواهیم بود. 
اعتراض خیرین به تغییر نام و کاربری مدارس

خیرین مدرسه ساز گلایه دارند

خیرین مدرسه ساز گلایه دارند
نماینده وزیر آموزش‌ و پرورش در جامعه خیرین مدرسه‌ساز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر حافظی یکی از خیرین مدرسه ساز گفت: تغییر نام و کاربری برخی از مدارس خیرساز که در چند منطقه صورت گرفته است باعث ناراحتی خیرین شده است که درخواست پیگیری آن را داریم.  
مدیر کل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت:

۷۰ میلیارد تومان برای توزیع غذای گرم در مهدکودک‌ها اختصاص یافت

۷۰ میلیارد تومان برای توزیع غذای گرم در مهدکودک‌ها اختصاص یافت
مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با اشاره به توزیع یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک روستایی به صورت رایگان گفت: ۷۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص یافته است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت:

سمن ها میزبان زوار اربعین

سمن ها میزبان زوار اربعین
علیرضا گودرزی در نشست هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد برای میزبانی از زوار اربعین که امروز (9 مهر) در استانداری کرمانشاه برگزار شد، از اربعین به عنوان یک حرکت اجتماعی و معنوی عظیم یاد کرد و افزود: استان کرمانشاه از دیرباز در مسیر تردد زوار اربعین قرار داشته و خدمت به زوار برای کرمانشاهیان یک ارزش به حساب می‌آید.  
آخرین وضعیت اجرای قانون حمایت از حقوق معلولین؛

کاهش ساعت کاری معلولین و کارمندان دارای معلول در خانه

کاهش ساعت کاری معلولین و کارمندان دارای معلول در خانه
قانون ۳۴ ماده‌ای حمایت از حقوق معلولان، قانونی جامع است که بعد از حدود ۱۳ سال مورد بازنگری قرار گرفت و در سال ۹۶ به تصویب رسید. قانونی که درصورت اجرایی شدن می‌تواند بخش زیادی از مشکلات معلولان را برطرف و فرصت حضور آنها را در جامعه فراهم کند اما بعد از گذشت حدود ۲ سال از زمان تصویب این قانون، موارد کمی از آن اجرایی شده است.
وضعیت بیمه بیماران «اس ام ای»

بیماران «اس‌ام‌ای» زیر پوشش وزارت بهداشت

بیماران  «اس‌ام‌ای» زیر پوشش وزارت بهداشت
بیماران «اس‌ام‌ای» سرانجام تحت پوشش حمایتی وزارت بهداشت قرار گرفتند و از این پس این بیماران می‌توانند خدمات درمانی اعم از ویزیت، مشاوره، بستری و خدمات توانبخشی را از مراکز تخصصی دریافت کنند.
گفتگو
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم