پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

مدیرعامل انجمن نابینایان گفت:

نابینایان از پلاک ویژه محروم شدند

نابینایان از پلاک ویژه محروم شدند
مدیرعامل انجمن نابینایان ایران ضمن بیان اینکه نابینایان تا چندی پیش پلاک ویژه معلولان دریافت می کردند گفت که اما اخیراً پلاک ویژه به آنها تعلق نمی گیرد.
ربیعی گفت:

از ترنس ها حمایت می کنیم

از ترنس ها حمایت می کنیم
علی ربیعی سخنگوی دولت در بازدیدی چندساعته از مراکز جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها، از فعالیت‌های این مرکز قدردانی کرد و نیز قول افتتاح مرکزی برای حمایت از ترانس‌ها را داد.
پیوستن هنرمندان به کمپین جهانی سرطان محک

حمایت هنرمندان از کودکان سرطانی

حمایت هنرمندان از کودکان سرطانی
محک در بیش از ۲۸ سال فعالیت خود از اندیشه و هنر فاخر هنرمندان بهره‌مند بوده و سوار بر بال پرتوان هنر گام برداشته است. بر پایه همین دیدگاه است که محک به پشتوانه جامعه نیکوکاری موفق شد برای نخستین بار هنرمندان و چهره‌های محبوب ایرانی را با یک چالش جهانی در زمینه آگاهی رسانی سرطان همراه کنند تا در راستای آگاه‌سازی جامعه نسبت به بیماری سرطان و انجام اقدامی داوطلبانه در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان گام بردارند. افزایش آگاهی عمومی درباره سرطان کودکان باعث تشخیص زود هنگام بیماری می‌شود و این مهم ضمن افزایش اثربخشی درمان، هزینه‌ها را نیز کاهش می‌دهد.  

مهربان چون «مهر و ماه» با وسعتی فراتر از یک سرزمین

مهربان چون «مهر و ماه» با وسعتی فراتر از یک سرزمین
موسسه مهروماه از جمله NGO‌هایی است که به درستی به صورت یک سازمان مردم نهاد کار می‌کند. بنای کار مهروماه از ابتدا بر آموزش و توانمند سازی کودکان و زنان نیازمند حمایت و در معرض آسیب بود. بانیان موسسه اعتقاد داشته و دارند که بدون توانمندسازی و تنها با حمایت مالی از افراد نیازمند کمک و حمایت، مشکل فقر و آسیب حل نمی‌شود و همچنان درون یک خانواده تداوم پیدا می‌کند. این موسسه در سال ۹۱ توسط افرادی دغدغه‌مند نسبت به مسائل اجتماعی جامعه با هدف کمک به بهبود کیفیت زندگی افراد آسیب دیده و یا در معرض آسیب در منطقه فرحزاد تاسیس شد. هدف موسسین البته تنها توانمند سازی اقتصادی نبود، آموزش توانمندی‌های اجتماعی و مهارت‌های زندگی نیز در اولویت کار آن‌ها قرار داشت. مهروماه بنا داشته که تسهیلگری باشد برای بهبود کیفیت زندگی جامعه مخاطبانش از طریق توانمندسازی در همه ابعاد آن. در ادامه می‌توانید گزارش دیدارنیوز را از فعالیت‌های موسسه مهر و ماه و نمایشگاه صنایع دستی زنانی که توسط این موسسه آموزش دیده و توانمند شده اند را بخوانید.
در بازدید از موسسه خیریه کوثر مشیز مطرح شد؛

استاندار اردبیل: همکاری با مشیز، برد برد است

استاندار اردبیل: همکاری با مشیز، برد برد است
استاندار اردبیل گفت: با توجه به اینکه به طور واقعی و پیگیرانه در حال انجام کار خیر با استاندارد بالا هستید استانداری اردبیل به دو دلیل آمادگی دارد با مشیز همکاری کند و شرایط سرمایه گذاری را نیز مهیا کند، یکی اینکه مانند گذشته به سازمان بهزیستی کمک کنید و باری از دوش دولت بردارید و دیگر اینکه با توجه به تجربیات موفق اقتصادی، منشأ خلق ارزش افزوده در استان شوید و ما از این رویکرد استقبال و حمایت می‌کنیم. با این اوصاف، یک نگاه برد برد حاکم می‌شود، از طرفی آسیب دیدگان اجتماعی استان، مأمنی پیدا می‌کنند و از سویی از تجربیات اقتصادی مشیز جهت خروج از رکود بهره می‌بریم.  
نگاهی به مشکلات روزمره معلولان

شغل، چالش همیشگی معلولان است

شغل، چالش همیشگی معلولان است
معلولان همواره با چالشی به نام یافتن شغل مواجه بوده‌اند زیرا بسیاری از کارفرمایان معتقدند فرد معلول به دلیل محدویت فیزیکی قادر به ارائه کار مطلوب و حرفه ای نیست، اما تجربه، مخالف این ذهنیت غلط را نمایان ساخته زیرا بودند معلولانی که محدویت نتوانسته مانع بروز خلاقیت و توانایی آنها شود و گاه خود را مرز یگانگی رسانده‌اند.
"دیدارنیوز" نگاهی به افتتاح یک مدرسه در روستای علی بارانی کرمانشاه دارد؛

«خورشید» از دالاهو طلوع می‌کند

«خورشید» از دالاهو طلوع می‌کند
روستای «علی بارانی» یکی از زخم‌های دالاهو و سرپل ذهاب است. مردمانی که پس از خشم و غضب زمین، خانه هایشان تکه چادری است بی در، به دیوار، بی هر چیز، خانه‌های رقصان در دست باد و باران، با کودکانی که مدرسه و کلاسی ندارند تا بخوانند «آن مرد در باران آمد». لیلا ارشد مدیر عامل خانه خورشید و فعال مدنی، یکی از آنهاست که به همراه دوستان نیکوکارش که سالهاست در کار نیکِ ساخت مدارس در مناطق کمتر برخوردار و زلزله زده بوده و دارای تجربه فراوانی هستند، آستین همت را بالا زاده تا در حد بضاعت خود از آلام مردم و کودکان زلزله زده کرمانشاه بکاهند.
گفتگو
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
فیلم