رضا رحمانی: «برخلاف تصاویر موجود از رفتار‌های عجیب شهروندان کشور‌های به اصطلاح توسعه یافته در هجوم به فروشگاه‌ها، هموطنان‌مان به تاسی از فرهنگ والای ایرانی و اسلامی خود، در کمال آرامش و متناسب با نیاز‌های خود در حال خرید به اندازه نیازشان هستند و اطمینان داریم که منابع ما نیز فراتر از نیاز‌های موجود است و با هیچ‌گونه کمبودی مواجه نخواهیم شد.»

کد خبر: ۵۶۶۵۴
۱۷:۴۶ - ۱۰ فروردين ۱۳۹۹

وزیر صمت: کالا به وفور در سراسر کشور وجود دارد

دیدارنیوز ـ در راستای افزایش آرامش و امید در میانه راه مبارزه با ویروس کرونا، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت انواع کالا به وفور در فروشگاه‌های سراسر کشور وجود دارد.

رضا رحمانی گفت: برخلاف تصاویر موجود از رفتار‌های عجیب شهروندان کشور‌های به اصطلاح توسعه یافته در هجوم به فروشگاه‌ها، هموطنان‌مان به تاسی از فرهنگ والای ایرانی و اسلامی خود، در کمال آرامش و متناسب با نیاز‌های خود در حال خرید به اندازه نیازشان هستند و اطمینان داریم که منابع ما نیز فراتر از نیاز‌های موجود است و با هیچ‌گونه کمبودی مواجه نخواهیم شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: با تدابیر انجام شده در ذخایر کالای ضروری به ویژه در اقلام اساسی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و با توجه به عملکرد قابل قبول بخش‌های متولی در این حوزه، هم اکنون انبار‌های استراتژیک کشور مملو از کالا‌های مورد نیاز مردم است.

رحمانی ادامه داد: در ارزیابی‌هایی که انجام داده ایم، خوشبختانه در کالایی مثل گوشت مرغ بالاترین حد ذخیره را داریم و هیچ گونه نوسانی در کشور وجود ندارد.

وی با اشاره به تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اتخاذ تصمیماتی برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا، اضافه کرد: با همکاری قریب به اتفاق، واحد‌های صنفی غیر ضرور کسب و کار‌های خود را تعطیل کرده‌اند تا از شیوع بیماری جلوگیری شود و این موضوع شایسه تقدیر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه حجم تولیدات ضدعفونی کننده‌ها در کشور حدود ۸ برابر شده است، گفت: برای تأمین حداکثری نیاز‌های کشور، همچنین محموله‌های بزرگی وارد شده و محموله‌های دیگری نیز در مسیر ورود به کشور است؛ به طوری که اگر شرایط عادی بود این حجم از کالا برای مصرف چند سال کشور کفایت می‌کرد.

وی در پایان با تاکید بر این‌که محدودیت‌های اعمال شده در تردد شهروندان، مشکلی برای تأمین و توزیع ارزاق عمومی و کالا‌های مصرفی مردم ایجاد نخواهد کرد، افزود: ایجاد این محدودیت‌ها برای جلوگیری از تجمع‌های غیر ضروری است و قطعاً این محدودیت‌ها مشکلی برای حمل و نقل درون شهری و برون شهری و توزیع این اقلام ایجاد نخواهد کرد.

منبع: میزان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم