بندر امام خمینی علاوه بر ورود کشتی‌های تجاری، روزانه شاهد تردد ۲ تا ۳ هزار کامیون از نقاط مختلف کشور است که عدم نظارت دقیق بهداشتی، می‌تواند زنگ خطری جدی برای منطقه باشد.

کد خبر: ۵۳۷۵۰
۱۳:۰۷ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز-  ترانزیت کالا از بندر امام خمینی به سایر نقاط مختلف کشور، روزانه با بیش از ۲ هزار کامیون در پایانه بندر امام صورت می‌گیرد که در صورت عدم نظارت دقیق بهداشتی، می‌تواند عامل نگران کننده ای برای منطقه با توجه به شیوع کرونا ویروس باشد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندر ماهشهر در این خصوص به خبرنگار ایلنا، گفت: از ابتدای بهمن ماه تمام کشتی‌های ورودی به اسکله های بندر امام مورد ارزیابی قرار گرفته و تمام خدمه کشتی‌ها توسط گروه پزشکی مستقر، ویزیت شده و تمام علائم آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد و خوشبختانه تمام عوامل با درک این مهم همکاری های لازم را به عمل می‌آورند.

علی نوری، افزود: اگر در ارزیابی و ویزیت خدمه کشتی‌ها، مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا دیده شود در همان کشتی‌قرنطینه خواهد شد و باید در نظر داشت که سفرهای دریایی به دلیل مسافت‌های طولانی به‌خصوص از مبدا کشور چین که ۲ هفته زمان خواهد برد، قطعا در این زمان بیماری مشهود خواهد شد.

رئیس‌مرکز بهداشت شهرستان بندر ماهشهر، در خصوص دغدغه و نگرانی شهروندان در رابطه با تردد کامیون‌ها از نقاط مختلف کشور به بندر امام خمینی و پایانه و احتمال ورود کرونا ویروس از این طریق، عنوان کرد: در نشست شورای سلامت و قرارگاه مبارزه با کرونا در شهرستان بندر ماهشهر، روز گذشته به ریاست فرماندار این مهم مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی گفت: در این نشست مصوب شد که تمام ماشین هایی که به پایانه ورود می کنند بلافاصله سم پاشی شوند و بطور روزانه محوطه پایانه نیز در هر شیفت ۲ بار سم پاشی شده و محل اسکان رانندگان، سالن انتظار و همچنین سالن اعلام بار بطور روزانه سم پاشی شود و این مهم در حال انجام است.

نوری عنوان کرد: با رایزنی های صورت گرفته قرار بر این شد که درمانگاهی که در پایانه قرار دارد با در اختیار گرفتن دستگاه و امکانات، رانندگان کامیون‌هایی که شرایط عادی ندارند را مورد ویزیت قرار دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا امروز هیچ مورد خارجی حتی در حد مشکوک بودن، وجود نداشته و تمام تمهیدات لازم جهت کنترل و پیشگیری این ویروس در پایانه تا حد امکان اتخاذ شده و جای نگرانی نیست. 

IMG-20200227-WA0001

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم