استاندار ایلام:

استاندار ایلام تاکید کرد: جلسات و همایش‌های غیرضروری در استان لغو و به زمان دیگری موکول شود.

کد خبر: ۵۳۲۱۰
۱۲:۲۳ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸

جلسات غیرضروری تشکیل نشود/ درباره تعطیلی مدارس در کارگروه تخصصی تصمیم‌گیری خواهد شد

دیدارنیوز ـ قاسم سلیمانی‌دشتکی در نشست شورای اداری استان، اظهار کرد: تاکنون هیچ مورد مثبت بیماری کرونا در استان گزارش نشده و از مردم می‌خواهیم با حفظ خونسردی نکات بهداشتی را رعایت کنند.
 
وی گفت: با وزیر آموزش و پرورش، بهداشت و معاون امنیتی وزارت کشور تماس گرفته‌ام و یک ستاد و کارگروه در مرکز تشکیل شده و قرار است به صورت لحظه‌ای مناطق مختلف کشور و استان رصد شود.
 
استاندار ایلام درباره اظهارنظر برخی از مدیران درباره ضرورت تعطیلی مدارس، گفت: تعطیلی مدارس بر اساس اعلام نظر دستگاه‌های تخصصی در استان و نظر نهایی کارگروه تخصصی در مرکز اعلام می‌شود.
 
سلیمانی تاکید کرد: ابلاغ کرده ایم مدارس ادارات و مساجد و هرجایی که حوزه انتخابیه بوده ضد عفونی شوند و مهمترین کاری که می‌توانیم در خصوص این بیماری داشته باشیم بحث پیشگیری است و از مردم می‌خواهیم تا حد امکان از رفتن به اجتماعات خودداری کنند.
 
وی تاکید کرد: دانش آموزان، دانشجویان و کارمندان در صورت داشتن علائم سرماخوردگی با تایید پزشک می‌توانند در محل کار حضور پیدا نکنند و تا حد امکان ورود و خروج افراد در ادارات از طریق اثر انگشت انجام نشود.
 
استاندار ایلام ضمن تشکر از دغدغه رسانه‌ها در این زمینه گفت: مردم اطلاعات در این خصوص را تنها از مراجع تخصصی بگیرند تا جو روانی منفی ایجاد نشود.
 
وی تاکید کرد: رسانه‌ها نیز اخبار و اطلاعات در ارتباط با بیماری کرونا را از مراجع تخصصی مانند دانشگاه علوم پزشکی استان و وزارت بهداشت و درمان کشور پیگیرشوند.
 
استاندار ایلام ادامه داد: صدا و سیما هرشب برنامه‌هایی را با حضور متخصصان برای آگاهی بخشی به جامعه در خصوص بیماری و راه‌های جلوگیری از آن پخش کنند و مردم تا حد ممکن از دست دادن، روبوسی و رفت و آمد‌های غیر ضروری خودداری کنند.
 
وی از مردم از رفتن به استان‌هایی که موارد مثبت بیماری گزارش شده اند خود داری کنند و به خاطر پیشگیری تا حد امکان کنسرت ها، مسابقات ورزشی، همایش ها، جلسات غیر ضروری برگزار نشود.
 
استاندار ایلام تاکید کرد: پایانه‌های مسافری و مرزی و فرودگاه و گمرک باید به صورت مرتب ضدعفونی شوند.
 
دکتر «محمد کریمیان» رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز گفت: تاکنون هیچ مورد مثبت بیماری کرونا در استان نداشته‌ایم و مشکل کمبود ماسک نیز حل می‌شود، هر چند شستن مرتب دست و صورت بهترین راه مقابله با کرونا ویروس است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم