مدیر عامل شرکت گاز استان:

مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: مشترکان خانگی سهم گاز صنایع استان را می‌خورند.

کد خبر: ۴۹۲۸۹
۱۳:۱۱ - ۲۸ دی ۱۳۹۸

مشترکان خانگی سهم گاز صنایع خراسان شمالی را می‌خورند

دیدارنیوز ـ میربلوکی اظهار کرد: سقف مصرف گاز در این استان تا هشت میلیون متر مکعب نیز بوده است که با اعمال محدودیت‌های انجام شده، مصرف خانگی هم اکنون به پنج میلیون و ۳۵۰ هزار متر مکعب رسیده است.
 
وی با اشاره به اینکه میزان مصرف در استان بالا است، افزود: البته افزایش تعداد مشترکان خانگی نیز در افزایش مصرف نقش داشته است که در حال حاضر ۳۵ درصد از اشتراکات خانگی متعلق به شهرستان بجنورد است.
 
میربلوکی با بیان اینکه خراسان شمالی آخرین استانی است که گاز از منطقه خانگیران و یا پارس جنوبی به آن می‌رسد، ادامه داد: به عنوان مثال اگر استان‌هایی همچون خراسان رضوی و یا خراسان جنوبی در مصرف گاز صرفه جویی کنند، آن وقت صنایع این استان می‌توانند از گاز در فصل زمستان برخوردار باشند.
 
وی بیان کرد: از سوی دیگر به عنوان مثال در مصرف خانگی تا حدود ۲۵۰ هزار متر مکعب در روز صرفه جویی شود، آن موقع می‌توان گفت که شرکت سیمان بجنورد بدون قطع شدن گاز فعالیت خود را در زمستان ادامه دهد.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: برای صرفه جویی در مصرف گاز و جلوگیری در بخش مصرف خانگی گاز مجتمع پتروشیمی خراسان و کارخانه سیمان بجنورد قطع و در اختصاص گاز به مجتمع آلومینیای جاجرم محدودیت ایجاد شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم