معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذر ۱۲ هزار و ۵۸۰ گردشگر خارجی از اماکن تاریخی استان بازدید داشته‌اند.

کد خبر: ۴۹۲۶۲
۱۱:۵۹ - ۲۸ دی ۱۳۹۸

بازدید ۱۲۰۰۰ هزار گردشگر خارجی از اماکن تاریخی کرمانشاه

دیدارنیوز ـ علی صابر با اشاره به بازدید ۵۶۸ هزار گردشگر از اماکن تاریخی کرمانشاه طی ۹ ماهه امسال، اظهارکرد: از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۸۰ نفر گردشگر خارجی و مابقی گردشگران داخلی بوده‌اند.
 
وی با بیان اینکه بیشترین بازدید از اماکن تاریخی استان با ۳۴۳ هزار نفر مربوط به مجموعه فرهنگی تاریخی تاق بستان بوده، افزود: پس از تاق بستان، مجموعه جهانی بیستون با ۱۶۰ هزار نفر، تکیه معاون الملک با ۳۳ هزار و تکیه بیگلربیگی با ۲۵ هزار گردشگر در رده‌های بعدی اماکن پربازدید استان قرار گرفته‌اند.
 
معاون گردشگری استان در ادامه از رشد ۱۱۳ درصدی آمار بازدیدکنندگان از تکیه بیگلربیگی خبرداد و تصریح کرد: در ۹ ماهه سال گذشته تعداد بازدیدکنندگان از این بنای تاریخی ۱۲ هزار نفر بود که با انجام برخی اقدامات همچون تغییر درب ورودی مجموعه و معرفی بیشتر آن به مردم، بازدیدکنندگان این بنا به ۲۵ هزار نفر افزایش یافته است.
 
وی به تلاش‌ها برای رشد آمار بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی استان تا رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ اشاره کرد و گفت: از نوروز امسال برای اجرای برنامه‌های تبلیغاتی و معرفی جاذبه‌ها و اماکن تاریخی استان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دستگاه‌های دیگر نیز استفاده خواهیم کرد.
 
صابر تاکید کرد: تبلیغات در مراکز درمانی، روی اتوبوس‌های بین شهری، در صداوسیما، آموزش و پرورش و... از برنامه‌هایی است که آن را برای افزایش آمار گردشگران استان اجرا می‌کنیم.
 
وی در ادامه به در پیش بودن نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از ۲۳ تا ۲۶ بهمن هم اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی است تا بتوانیم ظرفیت‌های گردشگری استان را به مردم ایران و کشور‌های شرکت کننده در نمایشگاه معرفی کنیم.
ش
معاون گردشگری استان یادآور شد: کرمانشاه در این نمایشگاه غرفه‌ای ۳۵۰ متری خواهد داشت و تاکنون ۱۸ مرکز بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری استان برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم