نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند.

کد خبر: ۴۴۲۳۸
۱۱:۳۶ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸

دیدارنیوز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز مجلس تقاضای دو فوریت گروهی از نمایندگان برای بررسی  طرح اصلاح قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت را بررسی کرده و در نهایت با دو فوریت آن مخالفت کردند. سپس با ۱۱۲ رای موافق، ‌۴۵ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع به یک فوریت بررسی این طرح رای مثبت دادند.

حسن کامران به عنوان نماینده‌ی متقاضیان بررسی این طرح با اولویت بیان کرد:‌ امروز بعضی از کارکنان دولت به سفرهای خارجی می‌روند اما هیات نظارت بر سفرهای خارجی کارکنان دولت از محل سفر و گزارش نهایی آن با خبر نمی‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ بر اساس این طرح همه‌ی افراد ملزم  هستند که اعلام کنند به کدام کشور سفر کرده و در  نهایت گزارشی از کار را ارائه کنند. در باب فوریت این طرح باید بگویم هر کجا که جلوی ضرر گرفته شود منفعت است. این گونه مشخص می‌شود که بیت‌المال در کجا خرج شده و آیا به نفع منافع ملی یا نظام بوده یا خیر.

هاجر چنارانی از دیگر نمایندگان موافق این طرح بیان کرد:‌ در شرایطی که دولت به صورت غافلگیرانه وضعیت معیشتی مردم را سخت‌تر کرده است و مردم نمی‌توانند حتی به سفرهای داخلی بروند باید سفرهای  کارکنان ارگان‌های دولتی نیز چارچوب مشخصی داشته باشد. ما به دنبال شفاف سازی هستیم و این درست نیست که هر هفته از چند وزارتخانه افرادی به سفرهای خارجی بروند.

علاء‌الدین بروجردی از دیگر نمایندگان موافق بررسی این طرح با دو فوریت بیان کرد:‌ امروز همه می‌دانند که مهمترین مساله کشور اقتصاد است. در تمام کشورهای دنیا زمانی که با مشکل اقتصادی روبرو می‌شوند در مخارج زائد صرفه جویی می‌کنند. امروز باید ما نیز در هزینه‌کرد منابع کشور دقت بیشتری به خرج دهیم و هر شرکتی که قصد دارد با بودجه بیت‌ المال به سفرهای خارجی برود باید محل آن و گزارش نهایی را اعلام کرده و از هیات نظارت بر سفرهای خارجی دولت اجازه بگیرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم