هر چه به انتخابات اسفند نزدیک تر می‌شویم، بازار تندروی‌، بداخلاقی‌های سیاسی و اتهام زنی های سیاسی روز به روز شلوغ تر می شود.

کد خبر: ۴۲۳۸۱
۰۹:۱۹ - ۳۰ آبان ۱۳۹۸

دیدارنیوز - پشت پرده‌ این بداخلاقی‌ها در عرصه‌ سیاسی کشور دست‌های پنهان برخی تندروهاست. دست‌های پنهانی که نه منافع ملی برایشان مهم است نه استقلال، آزادی و آبروی کشور. هر چند که سابقه‌ این بداخلاقی ها مربوط به امروز نیست و به دیرباز برمی‌گردد.

مصادیق بی اخلاقی فقط تهمت و توهین به افراد نیست، مسائلی که بوی اختلاف از آن به مشام برسد یا افراد را متهم به فلان چیز کنند و ...هرکدام به نوعی دمیدن در بوق اختلاف و تفرقه است.برای مثال گاها در خطبه‌های نمازجمعه مسائلی مطرح می‌شود که چندان وحدت گرا نیست.

دو قطبی کردن جامعه با تقسیم افراد به چپ و راست، اصلاح‌طلب و اصول‌گرا، و متهم کردن یکدیگر از آن دسته بداخلاقی‌هاست که اگر مراقبت نکنیم بلای جان نظام می شود. متاسفانه این دست‌های پنهان با دوقطبی سازی های کاذب و افراطی به دنبال ضربه زدن به کشور هستند و عده‌ای هم جاهلانه و ناآگاهانه با آنان همراه می‌شوند.

شعارهایی که هنگام سخنرانی رئیس جمهور در یزد سردادند یا رفتارهای تندی که گاهی در قم و دیگر شهرها مشاهده می کنیم هرکدام به نوعی به نظام آسیب می زنند. در سایه این نوع برخوردهای تند و ناپسند، مفاسد اقتصادی روز به روز بیشتر می شود.

درواقع برخی ها در عرصه‌ سیاسی توجه و حواس مردم را با تندروی‌ها پرت می‌کنند و در پشت پرده به دنبال انجام کار خود هستند و از پول بیت المال سوءاستفاده می کنند. این تندروی ها به راحتی از بین نمی‌رود. مافیایی پشت پرده این بداخلاقی‌ها هستند. خوشبختانه مردم هم متوجه این بی‌اخلاقی‌ها می‌شوند اما بازهم نگرانی من این‌ است که آیا مردم باشکوه در انتخابات حضور پیدا می کنند یا این فضا ممکن است بر تصمیم رای دادن آنها تاثیرگذار باشد.

برخی‌ها می‌گویند جامعه را دو قطبی نکنید، اما با عمل خود، حرف خودشان را نقض می‌کنند چون این دسته افراد فقط به دنبال کسب قدرت و ثروت هستند. در همین ماجرای افزایش قیمت بنزین، برخی به سرعت وارد فاز حمله به دولت شدند درحالیکه تصمیمی درست و اساسا تصمیم نظام بود.

مثلا چرا یک بار هم در نمازجمعه تهران رئیس جمهور دعوت نمی‌شود که برای مردم سخنرانی کند و درباره مسائل مهم به مردم توضیح دهد؟ چرا فقط افرادی از یک جناح دعوت شده و به جناح مقابل و دولت حمله می‌شود؟ متاسفانه همه مسائل کشور در جناح بندی‌های سیاسی خلاصه شده و این موضوع هم در خطبه‌های نماز جمعه، صدا و سیما و دیگر تریبون های مهم مشهود است. در هر صورت راه برون‌رفت از این جناح‌بندی‌ها و بی اخلاقی‌ها زمانی است که منافع ملی برای ما مهم باشد. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم