مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیر نفتی در بندر چابهار ۶۳ درصد رشد داشته است.

کد خبر: ۴۱۰۴۴
۱۱:۴۱ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

افزایش ۶۳ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار

دیدارنیوز ـ بهروز آقایی بیان کرد: از ابتدای امسال تا ۱۵ آبان ماه نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ عملیات تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیر نفتی در بندر چابهار ۶۳ درصد افزایش یافته است.
 
وی با اشاره به نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار افزود: همچنین در این باره زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته تخلیه و بارگیری کشتی‌های بالای هزار تن ۳۵ درصد و واردات کالای غیر نفتی در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار ۲۸ درصد رشد داشته است.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به موقعیت جغرافیایی ممتاز و زیرساخت‌ها و تجهیزات مناسب بندر چابهار جهت تخلیه و بارگیری کالا ادامه داد: از ابتدای امسال ۹ کشتی حامل کالای اساسی در بندر چابهار پهلو گرفته و صادرات کالای یخچالی افغانستان، سیمان خاش و دیگر کالا‌های صادراتی کشور نیز از این بندر صورت پذیرفته است.
 
آقایی در ادامه از رشد چشمگیر صادرات کالای غیر نفتی از این بندر اقیانوسی خبر داد و اظهار کرد: تحقق این مهم نتیجه فعالیت شبانه روزی و بازاریابی گسترده تیم اقتصادی بندر چابهار بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: افزایش صادرات و واردات کالا از طریق بندر چابهار رونق محور شرق، اشتغالزایی و کاهش زمان و هزینه‌های وارده بر کالا را به همراه خواهد داشت.
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم