رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با اشاره به موفقیت‌های اخیر پزشکی کشورمان در حوزه درمان ناباروری در منطقه گفت: امروز هم از لحاظ تربیت نیروی انسانی و متخصص و هم تجهیزات، زیرساخت‌ها و تکنولوژی در حوزه درمان ناباروری، کشور ما موفقیت‌ها و دستاورد‌های زیادی را کسب کرده است.

کد خبر: ۴۱۰۲۳
۱۰:۴۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

پذیرش سالانه ۵۰۰ زوج نابارور خارجی در رویان

دیدارنیوز ـ عبدالحسین شاهوردی اظهار کرد: در گذشته دومین گروه از بیماران داخل کشور که برای درمان به خارج از کشور مهاجرت می‌کردند، زوجین دارای مشکل ناباروری بودند، اما امروزه جدا از اینکه این تعداد بیماران در داخل کشور و در مراکز درمان ناباروری داخل کشور موضوع درمان خود را پیگیری می‌کنند، بیماران خارج از کشور و عمدتاً کشور‌های همسایه نیز برای درمان مشکل ناباروری خود به ایران می‌آیند.
 
وی افزود: ما در مراکز درمان ناباروری پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی، سالانه میزبان ۵۰۰ زوج نابارور از خارج از کشور هستیم که برای درمان ناباروری به ایران می‌آیند و در مراکز درمانی رویان جهاددانشگاهی پذیرش می‌شوند.
 
رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: عمده این بیماران خارجی، از کشور‌های همسایه هستند، این نشان دهنده این مهم است که بیماران خارج از کشور اعتماد بالایی به پزشکی ایران پیدا کرده اند.
 
شاهوردی ادامه داد: آذربایجان یکی از کشور‌هایی است که با توجه به همان ریشه فرهنگی عمیقی که با ایران دارد، و با وجود اینکه تعدادی از کشور‌های منطقه از جمله ترکیه و کشور‌های خارج از منطقه مثل اسرائیل در این کشور‌ها اقدام به تأسیس دانشگاه، کلینیک و مراکز درمانی ناباروری کرده اند، اما بیماران آن‌ها به جهت دارا بودن همان ریشه عمیق فرهنگی با ایران، به کشور ما مهاجرت می‌کنند و در مراکز درمان ناباروری ایران پذیرش می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه نگاه مثبت و خوبی به مجموعه پزشکی ایران در کشور‌های منطقه و جهان ایجاد شده است گفت: ما امروزه در بحث درمان ناباروری در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، امروزه بالغ بر ۸۰ مرکز درمان ناباروری در کشور در حال فعالیت است که تعدادی از این مراکز تحت نظر دانشگاه‌ها و تعدادی نیز تحت مدیریت مراکز و نهاد‌های عمومی و تعدادی نیز تحت مدیریت بخش خصوصی اداره می‌شوند.
 
رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور اضافه کرد: تعداد هشت مرکز درمان ناباروری نیز امروزه در مجموعه جهاددانشگاهی کشور در حال فعالیت هستند و جهاددانشگاهی توانسته است قسمتی از بار درمان ناباروری کشور را بر دوش بگیرد ضمن اینکه دستاورد‌ها و نتایج مراکز درمانی جهاددانشگاهی قابل قبول بوده و می‌تواند با مراکز درمان ناباروری سطح بالا در دنیا به رقابت کند.
 
شاهوردی تأکید کرد: امروزه بالغ بر ۱۵ تا ۲۰ درصد زوجین در کشور در سن باروری، دچار مشکل ناباروری هستند، با توجه به اینکه جمعیت ایران جمعیت جوانی است، مشکل ناباروری در ایران به صورت خیلی جدی مطرح است و به دلیل اینکه رشد و افزایش جمعیت نیز از سیاست‌های کلی نظام است، درمان ناباروری باید به طور جدی و در اولویت همه مسوولین قرار گیرد.
 
وی با اشاره به مشکلات مالی بخشی از بیماران این بخش افزود: همچنین لازم است در سیاست‌های کلی نظام برای این موضوع جایگاه خاصی دیده شود و اعتبارات لازم برای درمان زوج‌های نابارور و تقویت مراکزی که خدمات تخصصی ناباروری ارائه می‌کنند منظور شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم