مدیر کل بحران استانداری کرمان خبر داد:

مانور زلزله در مدارس استان ۶ آذرماه در ۲۰ مدرسه شهر کرمان و ۱۰ مدرسه در هر شهرستان استان با هدف افزایش تاب آوری دانش آموزان در برابر زلزله برگزار می‌شود.

کد خبر: ۴۰۵۸۶
۱۱:۲۸ - ۱۴ آبان ۱۳۹۸

وقوع بیش از ۵۰۰ زمین لرزه در استان در ۶ ماهه اول سال جاری/برگزاری مانور زلزله در مدارس

دیدارنیوز ـ مجید سعیدی مدیر کل بحران استانداری کرمان در جلسه برنامه ریزی مانور زلزله در مدارس با اشاره به برگزاری این مانور در ۶ آذرماه گفت: بالا بردن ایمنی مدارس و افزایش سطح آگاهی مردم برای اینکه در مواقع زلزله چه اقداماتی می‌توانند انجام دهند و همچنین سنجش میزان آمادگی مدارس برای استفاده عمومی در مواقع بحرانی یکی از ضرورت‌هایی است که باید به آن‌ها توجه شود.
 
سعیدی تصریح کرد: استان کرمان به عنوان یکی از حادثه خیزترین استان‌های کشور در بحث زلزله مطرح است و حتی در شش ماهه نخست سال ۹۸ بیش از ۵۰۰ زمین لرزه بین یک تا ۵ ریشتر در سطح استان داشته ایم.
 
وی با اشاره به اهمیت برگزاری مانور‌های زلزله برای بالا بردن سطح آمادگی‌ها در مواقع بحران و خطر افزود: مدارس می‌توانند به عنوان پایگاه‌های امدادی اولیه در مواقع خطر مورد استفاده قرار بگیرند و آموزش دانش آموزان تأثیرات بسیار زیادی در کاهش مخاطرات خواهد داشت.
 
رئیس سازمان دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به تعیین ۲۰ مدرسه در شهر کرمان و ۱۰ مدرسه در سایر شهرستان‌های استان برای برگزاری مانور زلزله اظهار داشت: برای افزایش تاب آوری جامعه در برابر زلزله، آموزش و پرورش آمادگی دارد تا با آموزش دانش آموزان و تشکیل شورای ایمنی مدارس، آمادگی عمومی را برای مقابله با بحران افزایش دهد.
 
عباس تقی زاده مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی نیز در این جلسه با اشاره به آمادگی روابط عمومی استانداری برای برگزاری دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران و فعالان فضای مجازی درباره نحوه اطلاع رسانی درباره مواقع بحرانی و همچنین اعلام آمادگی برای تشکیل کانال و یا گروه‌های آموزشی در فضای مجازی گفت: برگزاری مانور‌ها باید از جنبه نمایشی خارج شود و حساسیت عمومی را درباره اهمیت کسب آمادگی مقابله با خطرات افزایش دهد که در این مورد نقش رسانه‌ها و خبرنگاران بسیار بارز است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم