مدیر امور طیور و نوغانداری سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از برداشت پیله ابریشم پاییزه در این استان از هفته آینده خبر داد.

کد خبر: ۳۸۱۸۶
۱۳:۳۸ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸

برداشت پیله ابریشم پاییزه در خراسان شمالی از هفته آینده

دیدارنیوز ـ مهدی شکاری با اشاره به اجرای طرح پایلوت تولید پیله ابریشم پاییزه در شش استان کشور طی امسال گفت: خراسان شمالی یکی از این استان بوده که ۲۵ جعبه تخم نوغان میان نوغاندارن استان توزیع شد.
 
وی با بیان اینکه میزان تولید نوغان در این فصل از سال در استان رضایت بخش بوده است، افزود: میزان تولید عملکرد در شهرستان‌های راز و جرگلان، مانه و سملقان و بجنورد نسبت به سایر شهرستان‌های دیگر استان مطلوب‌تر است.
 
شکاری ادامه داد: زمان توزیع جعبه‌های نوغان در این استان از اوایل شهریور ماه سال جاری بوده است، اما به نظر می‌رسد اگر این جعبه‌ها از اواسط مرداد ماه میان نوغانداران توزیع شود از عملکرد بهتری برخوردار خواهد بود.
 
وی با اشاره به اینکه تولید پیله ابریشم در این استان به خصوص در شهرستان راز و جرگلان از رونق خاصی برخوردار است، اظهار کرد: خراسان شمالی از لحاظ میزان تولید پیله ابریشم رتبه چهارم کشوری را دارد، اما به لحاظ کیفیت تولید در جایگاه نخست قرار گرفته است.
 
این مقام مسئول بیان کرد: در بهار امسال چهار هزار و ۹۶۰ جعبه تخم نوغان میان نوغانداران استان توزیع و ۲۰۸ تن پیله ابریشم تولید شد.
 
به گفته وی میانگین تولید پیله ابریشم در هر جعبه در سال جاری ۴۲ کیلوگرم بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم