استاندار مرکزی گفت: رییس جمهور دستور فسخ قرارداد شرکت هپکو با هیدرواطلس را صادر کرد.

کد خبر: ۳۵۷۹۴
۱۵:۳۹ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۸

قرارداد هپکو با هیدرواطلس فسخ می‌شود

دیدارنیوز ـ سید علی آقازاده با اشاره به ارسال نامه‌ای از سوی استان به رییس جمهور در خصوص رفع مشکل هپکو بیان کرد: در روز‌های اخیر درخواست فسخ قرارداد‌ها با شرکت هیدرواطلس توسط سازمان خصوصی‌سازی به منظور رفع مشکلات شرکت هپکو به ریاست جمهوری ارسال شد که خوشبختانه دکتر روحانی در این خصوص به سرعت دستورات لازم جهت اقدام فوری را ابلاغ کرد.
 
وی افزود: فسخ قرارداد‌ها با سهامدار فعلی از سوی سازمان خصوصی‌سازی راهکاری کاملا قانونی و اجرایی است و رئیس جمهور به فاصله کمتر از ۴۸ ساعت این موضوع را در جلسه هیات دولت چهارشنبه گذشته ۲۶ شهریورماه مطرح کرد. پس از بحث و بررسی این نامه، دکتر روحانی به سه وزیر اقتصاد و دارایی، صمت و راه و شهرسازی دستور داد که به فوریت براساس مصوبات جلسه مذکور هیات دولت اقدام کنند.
 
آقازاده اضافه کرد: فردا جلسه‌ای در ارتباط با این دستور رییس جمهوری با حضور همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط در سازمان خصوصی‌سازی برگزار می‌شود و فرمول‌های پیشنهادی استان و مذاکرات انجام شده مطرح و بررسی می‌شود. امیدواریم که با دستور ویژه رییس جمهوری شاهد گره‌گشایی از کار هپکو و تولید در این مجموعه صنعتی ظرف چند هفته آینده باشیم.
 
وی در خصوص بازداشت تعدادی از کارگران هپکو در تجمع اخیر تصیح کرد: درخصوص دستگیری‌ها هیچ اطلاعی ندارم، اما در شورای تامین استان به تصویب رسید افرادی که آمر و عامل تحریک کارگران بودند توسط دستگاه‌های ذیربط شناسایی شوند که این امر انجام شده و در جلسه شورای تامین اجازه برخورد با این افراد نیز داده شد.
 
استاندار مرکزی گفت: برخورد لازم در این خصوص نیز توسط دستگاه‌های ذیربط انجام و افراد به دادگستری معرفی شدند. البته نحوه برخورد با این افراد در شورای تامین پس از انجام بررسی‌ها و رسیدگی‌های لازم تصمیم‌گیری خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم