نگاه "دیدارنیوز" به نخستین بازی رسمی تیم ملی با ویلموتس؛

این نخستین رویارویی ایران و هنگ کنگ نیست و هواداران قدیمی فوتبال حتما بازی ۱۶ سال قبل تیم ملی در تورنمنت چهار جانبه هنگ کنگ را به یاد می‌آورند. با این اوصاف باید این نکته را در نظر گرفت که احتمالا تیم هنگ کنگ نسبت به سال ۲۰۰۳ اندکی بهتر شده و می‌توان منتظر نمایش بهتری از آن‌ها بود. حریف نخست ایران با یک مربی فنلاندی به میدان خواهد آمد که احتمالا تنها مربی فنلاندی یک تیم ملی در دنیاست!

کد خبر: ۳۴۵۹۹
۱۵:۱۹ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۸
دیدارنیوز ـ آرش راهبر: تیم ملی فوتبال ایران در نخستین پیکار در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، امروز در هنگ کنگ به مصاف تیم فوتبال این کشور خواهد رفت. گرچه هنگ کنگ در هفته‌های اخیر محل مناقشاتی میان مردم و حکومت خود بوده و تا چند روز قبل احساس می‌شد که ممکن است برای ملی پوشان در این بندر تجاری مشکلاتی پدید آید، اما ظاهرا محل اقامت و تمرین تیم ملی ایران از کانون اعتراض‌های مردمی دور است.
 
 
هنگ کنگ، بدون تدارک

چند روز قبل حتی عنوان شد که دستگاه وزارت خارجه ایران خواستار تغییر زمین بازی و انجام این مسابقه در یک کشور ثالث شده، اما چنین اتفاقی نخواهد افتاد و عصر امروز نخستین تجربه رسمی مارک ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی در جنوب شرق آسیا رقم خواهد خورد.

تیم ملی ایران در شرایطی به دیدار هنگ کنگ می‌رود که برای نخستین دیدارش در رقابت‌های انتخابی قاره آسیا تدارک خاصی ندیده است. البته مارک ویلموتس دو بازی تدارکاتی با کره جنوبی و سوریه برگزار کرده، اما به نظر می‌آید این دیدار رسمی خودش در اندازه یک بازی تدارکاتی برای تیم ملی است و سرمربی بلژیکی ایران چندان احساس خطر نکرده و نسبت به پیروزی ایران امیدواری زیادی دارد.

البته این نخستین رویارویی ایران و هنگ کنگ هم نیست و هواداران قدیمی فوتبال حتما بازی ۱۶ سال قبل تیم ملی در تورنمنت چهار جانبه هنگ کنگ را به یاد می‌آورند. با این اوصاف باید این نکته را در نظر گرفت که احتمالا تیم هنگ کنگ نسبت به سال ۲۰۰۳ اندکی بهتر شده و می‌توان منتظر نمایش بهتری از آن‌ها بود.

حریف نخست ایران با یک مربی فنلاندی به میدان خواهد آمد که احتمالا تنها مربی فنلاندی یک تیم ملی در دنیاست! مکسی پاتلاینن سرمربی اسکاندیناویایی هنگ کنگ نیز البته حرف‌های کلی و ساده‌ای در برابر ایران نیز زده و تیم ملی کشورمان را فراتر از آسیا دانسته است، اما به طور غریزی قطعا به فکر کسب امتیاز در خانه است، چه آنکه برای هنگ کنگی‌ها گرفتن یک امتیاز در خانه نیز در حد یک معجزه است!

و اما در مورد سبک بازی تیم ملی که به نظر می‌آید همچنان بر مبنای اسلوب ذهنی مارک ویلموتس تهاجمی باشد. در واقع اگر تیم ملی ایران جلوی هنگ کنگ تهاجمی بازی نکند کجا حمله کند؟
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم