رئیس پلیس راهور استان فارس با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تهمیدات ترافیکی مد نظر برای ایام تاسوعا و عاشورا در شیراز را تشریح کرد.

کد خبر: ۳۴۵۴۷
۱۱:۳۸ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۸

اعلام محدودیت‌های ترافیکی در شیراز

دیدارنیوز ـ سرهنگ مصطفی عباسی گفت: همزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و حضور خیل عظیم مردم در مساجد، حسینیه‌ها و به خصوص درحرم مطهر شاهچراغ (ع) و سیدعلاالدین (ع)، شاهد حضور گسترده مردم و حجم سنگین تردد در معابر خواهیم بود.
 
او با بیان اینکه تمهیدات ترافیکی با هدف ایمن و روانسازی تردد در تمام معابر درونشهری انجام می‌شود، گفت: با توجه به زمان حضور مردم در طول روز و تردد عابران پیاده، خطر برخورد با آن‌ها دور از انتظارنیست؛ پس لازم است رانندگان ضمن توجه کامل به جلو، رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب بی مورد به این توصیه مهم بیش از پیش توجه کنند تا شهروندان با خاطری آسوده از فیوضات معنوی استفاده کنند.
 
عباسی ضمن توصیه به رانندگان در خصوص مراقبت بیشتر در حین رانندگی طی ایام عزاداری خصوصا روز‌های تاسوعا و عاشورا، گفت: با توجه به پیش بینی فعالیت اتوبوس‌های خط واحد برای انتقال شهروندان به اماکن مذهبی به ویژه حرم‌های مطهر، تا حد ممکن از وسیله عمومی برای تردد استفاده شود.
 
این مقام انتظامی گفت: شهروندانی که بنا به ضرورت (معلولیت جسمی، جانبازی) مجبور به استفاده از وسایل نقلیه شخصی هستند، وسایل نقلیه خود را در پارکینگ‌های عمومی اطراف حرمین پارک و از پارک و رها کردن وسایل نقلیه در معابر منتهی به حرمین شریف شاهچراغ (ع) و سیدعلاءالدین حسین (ع) خودداری کنند.
 
عباسی از شهروندان و خصوصا مسئولان هیئات مذهبی خواست که همکاری لازم را با پلیس داشته باشند و گفت: شهروندانی که بنا به ضرورت با موتورسیکلت شخصی به سمت حرمین حرکت می‌کنند فقط در مکان‌های مجازی که پلیس در نظر می‌گیرد نسبت به پارک موتورسیکلت خود اقدام کنند.
 
رئیس پلیس راهور استان فارس یادآور شد که در روز‌های تاسوعا وعاشورا، طی ساعات‌های حرکت دسته‌ها و هیئت‌های عزاداری، ممنوعیت و محدودیت‌های ترافیکی در هشت مسیر از مسیر‌های شیراز اعمال می‌شود.
 
به گفته این مقام انتظامی، میدان شهرداری به سمت خیابان پیروزی، خیابان توحید به سمت تقاطع مشیر، خیابان لطفعلی خان زند از تقاطع مشیر به سمت تقاطع پیروزی، خط ویژه خیابان لطفعلی خان زند از تقاطع غدیر به سمت تقاطع پیروزی، خط ویژه خیابان حضرتی جنوبی از تقاطع شاهزاده قاسم به سمت حرم شاهچراغ (ع)، خیابان ۹ دی، سه راه آستانه در بلوار سیبویه به سمت حرم سید علاء الدین حسین (ع)، سه راه آستانه در بلوار زینبیه به سمت حرم سید علاء الدین حسین (ع)، بلوار نواب صفوی به سمت دارالرحمه، بلوار ابوذر غفاری به سمت دارالرحمه، تقاطع دروازه کازرون به سمت تقاطع مشیر، محور‌هایی خواهد بود که در روز‌های تاسوعا و عاشورا، محدودیت ترافیکی در آن‌ها اجرا خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم