مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با تاکید بر این که سیاست مسئله آب در استان یزد باید انقباضی باشد، گفت: باید براثر اعمال سیاست انقباضی بتوانیم دشت‌هایی که سال‌ها بر اثر برداشت زیاد بی‌آب شدند را تعادل بخشیم و سایر دشت‌ها را نیز پایدار کنیم.

کد خبر: ۳۴۳۹۲
۱۱:۰۹ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸

سیاست آب در استان یزد باید انقباضی باشد

دیدارنیوز ـ محمدمهدی جوادیان زاده در حاشیه جلسه میز خدمت که به مناسبت هفته دولت در فرمانداری خاتم برگزار شد، با بیان این که کشاورزان اولین افرادی هستند که از تغییرات منابع آبی آگاه می‌شوند، گفت: بنابراین بر هیچ کشاورزی وضعیت نامطلوب ذخایر آبی حال حاضر پوشیده نیست.
 
وی گفت: یزد از نظر منابع آب ضعیف‌ترین استان کشور است که این موضوع مسئولیت شرکت آب منطقه‌ای و کشاورزان را در مدیریت آن سنگین‌تر می‌کند.
 
مدیر عامل آب منطقه‌ای یزد افزود: اگر افراد مصرف آب را مدیریت نکنند، طبیعت حجم آب را کم می‌کند که در چنین حالتی این آب برگشت‌ناپذیر می‌شود.
 
وی با بیان این که باید مشکل آب را با راهکار‌های قانونی حل کرد تا هم مصرف آب مدیریت شود و هم به کشاورزی لطمه‌ای وارد نشود، تاکید کرد: سیاست مسئله آب در استان یزد باید انقباضی باشد، زیرا اگر هر فردی بگوید چرا از من شروع شود، مشکلات آبی گذشته ادامه خواهد یافت.
 
جوادیان‌زاده با اشاره به این که عمده دشت‌های یزد بحرانی شده و سالی ۴۵ سانتی‌مترسطح آب‌های زیرزمینی افت می‌کند، تصریح کرد: لازم است همه بخش‌ها در امر مدیریت منابع آب مشارکت کنند تا امکان اجرای سیاست انقباضی بوجود آید.
 
این مسئول در پایان گفت: باید براثر اعمال سیاست انقباضی بتوانیم دشت‌هایی که سال‌ها بر اثر برداشت زیاد بی‌آب شدند را تعادل ببخشیم و سایر دشت‌ها را نیز پایدار کنیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم