سرپرست ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی گاز ایران گفت: ارزیابی میزان آمادگی جسمانی آتش نشانان پالایشگاه‌های گاز کشور در حال انجام است که از مجموع ١٧ واحد صنعتی پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز تاکنون ۱۵ واحد ارزیابی شده اند.

کد خبر: ۳۴۳۵۶
۰۹:۴۱ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸

ارزیابی آمادگی جسمانی آتش نشانان پالایشگاه‌های کشور

دیدارنیوز ـ بهنام دیناری در حاشیه برگزاری ارزیابی توان سنجی آتش نشانان شرکت پالایش گاز ایلام اظهار داشت: ارزیابی آمادگی جسمانی و تناسب اندام آتش نشانان پالایشگاه‌های گاز کشور و تاسیسات ذخیره سازی گاز در حال انجام است.
 
وی هدف از این ارزیابی‌ها را شناخت و آگاهی از سطح آمادگی جسمانی آتش نشانان به منظور ارتقا و بهبود شرایط عملکردی و همچنین حفظ فرهنگ ورزشی و ایجاد نشاط، شور و انگیزه بین آن‌ها عنوان کرد.
 
دیناری افزود: آزمون عملی آتش نشانان با حضور تعدادی از کارشناسان و افراد خبره و مجرب شرکت ملی گاز ایران به عنوان ارزیاب و در ماده‌های هفتگانه ورزشی دو ۵۴۰ متر، دو ٤ در ۹ متر، دراز و نشست، تست پله، حرکات کششی و خم شی، شنای خشک و بارفیکس انجام می‌شود.
 
وی یادآور شد: هر آتش نشان می‌بایست در هر ماده از آزمون حداقل ۷۰ امتیاز را کسب کند تا نمره ارزیابی وی مقبول لحاظ شود و هدف نیز افزایش آمادگی جسمانی آتش نشانان برای شرایط خاص است.
 
وی در مورد وضعیت آتش نشانان شرکت پالایش گاز ایلام گفت: آتش نشانان پالایشگاه گاز ایلام با وحود میانگین سنی ۳۹ سال توانستند امتیاز میانگین ۸۱.۸۹ را کسب کنند که با این امتیاز تاکنون در بین ۱۵ شرکت پالایشگاهی که تحت ارزیابی قرار گرفته اند، بالاترین امتیاز را کسب کرده اند.
 
 دیناری افزود: در ارزیابی‌های انجام شده از آتش‌نشانان پالایشگاه گاز ایلام ۴۱ نفر از ۴۳ نفر آتش‌نشان مورد ارزیابی قرار گرفته اند که با توجه به میزان آمادگی جسمانی و نتایج بدست آمده می‌توان گفت این شرکت در برنامه ریزی و انجام فعالیت‌های لازم برای آتش نشانان بسیار موفق عمل کرده که این موضوع می‌تواند در سایر شرکت‌های پالایش گاز کشور نیز فرهنگ‌سازی شود.
 
گفتنی است: در بیش از یک سال گذشته با رعایت نکات و اصول ایمنی هیچ گونه حادثه‌ای مهمی که منجر به آسیب دیدگی افراد یا تجهیزات شود در پالایشگاه ایلام رخ نداده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم