فعالیت سمن ها در حوزه کودکان کار

در این پویش، آفتابگردونی ها هر دوشنبه به سر چهارراه‌ها می‌روند و همراه و همدل با کودکان به بازی، آموزش ، فرهنگ سازی و خدمت به کودکان کار می‌پردازند.پویش آفتابگردون قصد دارد با توانمندسازی کودکان کار، سطح تاب آوری کودکان را برای ساختن آینده ای بهتر افزایش دهد.

کد خبر: ۳۴۰۹۵
۱۰:۰۰ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز- بنیاد غیردولتی سپاس لحظه‌ی‌ حال، با رسالت توسعه‌ی فرهنگ عشق ورزی و خدمت از طریق فعالیت‌های داوطلبانه و نشر مهارت های توانمندساز اجتماعی با رویکرد نیکوکاری و اشاعه‌ی فرهنگ مهرورزی در مهرماه ۹۴ شروع به کار کرده است.
 به گزارش عصر تشکل، بنیاد غیردولتی سپاس لحظه‌ی‌ حال، همسو با رسالت بنیاد، پویش افتابگردون را در حمایت از کودکان کار و خیابان ایران بنا نهاد.

در این پویش، آفتابگردونی ها هر دوشنبه به سر چهارراه‌ها می‌روند و همراه و همدل با کودکان به بازی، آموزش ، فرهنگ سازی و خدمت به کودکان کار می‌پردازند.پویش آفتابگردون قصد دارد با توانمندسازی کودکان کار، سطح تاب آوری کودکان را برای ساختن آینده ای بهتر افزایش دهد.
 
آفتابگرونی‌ها، هم اکنون در ۲۰ اکیپ فعال ، ۱۷ اکیپ در تهران ، و ۳ اکیپ در کرج  فعّال هستند. آفتابگردون در طرح‌هایی که در دست مطالعه دارد به بررسی شهرها و استان‌های کشور عزیزمان می‌پردازد تا در چشم انداز توسعه‌ی فرهنگ عشق ورزی ، کودکان کار ایران را در حمایت خویش داشته باشد.
آفتابگردون در بهمن ماه۹۶ با همکاری داوطلبان کار خود را آغاز کرد. همیاران آفتابگردونی ابتدا با اعتماد سازی ، و فراهم کردن بستر عشق و ارتباط ، شروع به آشنایی و ارتباط گرفتن با کودکان کردند. 
هم چنین در حوزه آموزش ، به فعالیت‌های سواد آموزی ، مهارت های اجتماعی ، فرهنگ سازی پرداخت و نیز، در حوزه درمان با کمک و حمایت پزشکان و مشاوران، روانشناسان و مددکاران داوطلب به حمایت کودکان پرداخت.
 
 
داوطلبان با همدلی به کودکان گوش می‌دهند ، و در زمینه‌ی گفتار درمانی آموزش‌هایی را به بچه ها از طریق تمرین و تکرار می‌دهند.  فرآیند درمان یکی از پسرها به نام شاهین از جمله این اقدامات است که  با همراهی خانواده ، پروسه تشخیص بیماری انجام شد ؛ و با  تشخیص بیماری سرطان در شاهین ، پویش با همکاری صدرصد تیم  محک ، اقدام به درمان وی کرد.
 
گفتنی است، آفتابگردون در هشتم شهریور 98 جشن مهر آفتابگردون را در باغ موزه دفاع مقدس برگزار کرد. 
 
ملی‌شدن مهر آفتابگردون با نیت ایستادن پای کودکان کل ایران است، و به بستری برای گسترش  نیاز دارد که این بستر با شناساندن پویش آفتابگردون میسر است.آفتابگردون به حمایت مادی و معنوی مشتاق و پذیراست.

آفتابگردون تیمی یکپارچه است با حدود  ۴۰۰ داوطلب عاشق و مسئولیت پذیر ، شامل دکتر، روانشناس ، معلم ، مربی ، مددکار، و صاحبان حرف و مشاغل.
 
 ما با ملی شدن نیاز داریم که گستره‌ی بزرگتری را تحت پوشش و اثرگذاری در حوزه مادی و معنوی و حمایتی قرار دهیم .چشم انداز توسعه‌ی کار پویش در سطح کل ایران نیازمند اهتمام گسترده و توجه همه جانبه‌ی خیّرین ، صاحبین حرف ، و متخصصین می باشد.
 
با ملی شدن ،آفتابگردون می‌تواند این گستره را بهتر و سریعتر تحت پوشش قرار دهد، با ارگان‌ها سازمان‌ها کار کند ؛ فضای اعتماد را در روابط و حوزه اختیارات بالاتر ببرد ؛ و اسپانسر و حامیان مالی بیشتری را جذب کند.همه اینها به خدمات بهتر، با کیفیت تر، و تخصصی تر به کودکان کار منجر می‌شود.
 
هدف ما از برگزاری جشن مهر آفتابگردون، در ابتدا معرفی پویش است، تا این زنجیره‌ی ارتباط از طریق افراد ادامه  پیدا کند ؛ و منجر به به جذب  حامیان مالی و معنوی اعم از مربی ورزشی ، پزشک ، معلم ، و به طور کلی جذب نیروی داوطلب شود.
 
هم چنین ، شفاف کردن تمام حمایت‌ها و کمک‌های مالی حامیان مالی ما  که برای انجام پروژه‌های آفتابگردون ، و پروژه جاری پرونده‌ی درمان شاهین صورت گرفته است.و نیز ، اطلاع‌رسانی پروژه‌ی ورزشی کودکان کار، و دعوت و  تقدیر از حامیان  از آنها ،
و اطلاع رسانی زمینه‌ی پروژه‌های آینده‌ی آفتابگردون ،و در انتها، درآمد حاصل از این جشن صرف هزینه اقلام تحصیل بچه های کار می‌شود.

 چشم انداز آفتابگردون در آینده ،علاوه بر گسترش در سطح کشور، همکاری با سرای محله‌ها برای توانمند سازی بچه های کار و مادران آنها برای ساختن آینده‌ی کودکان و خانواده‌هایشان است.

 آفتابگردون در طول سال ، سه برنامه و جشن همگانی دارد. جشن هایی نظیر جشن مهر آفتابگردون در شهریور ماه ، سالگرد آفتابگردون در بهمن هر سال ، و جشنی در ایام ماه  مبارک رمضان که با حضور خیرین و فعالان اجتماعی برگزار می شود.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم