رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس درشرق استان گلستان اعلام کرد که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون مبلغ ۳۷۹ میلیارد و ۴۱۱ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان دراین شهرستان پرداخت و برای ۵۳۸ نفر شغل ایجاد شده است.

کد خبر: ۳۴۰۶۰
۱۵:۴۵ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸

حدود ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در گنبدکاووس پرداخت شد

دیدارنیوز ـ عبدالحکیم سلاق گفت: ۳۵۷ میلیارد و ۶۲۱ میلیون ریال از این تسهیلات درقالب ۲۷۳ پرونده از محل اعتبارات توسعه روستایی با اشتغالزایی ۵۱۲ نفر و ۲۱ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال نیز درقالب ۹ پرونده از محل اعتبارات بند الف و ب تبصره ۱۸ با اشتغالزایی ۲۶ نفر از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است.
 
وی افزود: تسهیلات پرداختی در حوزه‌های مختلف تولیدی بخش کشاورزی و بیشتر در مناطق روستایی شهرستان گنبدکاووس بوده و ۷۶ پرونده دیگر نیز به بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات ارسال شده که در دست بررسی و اقدام است.
 
سلاق با تبریک هفته تعاون (۹ تا ۱۵ شهریور) گفت: در این هفته برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی و کارگاه‌های آموزشی ویژه جامعه هدف از جمله کارگران و اعضای تعاونی‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی گنبدکاووس پیش بینی شده که در حال اجرا است.
 
وی اضافه کرد: دیدار اعضای جوان و نخبگان شرکت‌های تعاونی با فرماندار ویژه، بازدید از شرکت‌های تعاونی برتر، برگزاری کارگاه آموزش پدافند غیرعامل، افتتاح یک طرح تعاونی پرورش گوسفند پرواری ۱۰۰۰ راسی، برگزاری اردوی زیارتی و بصیرتی ویژه تعاونی‌ها، عطرافشانی گلزار شهدای گمنام، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری ویژه مناطق سیلزده و برگزاری همایش نقش تعاونی‌ها در رونق تولید از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته تعاون در گنبدکاووس است.
 
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس همچنین از ثبت ۲۰۴۰ شرکت تعاونی در سه بخش تولیدی، توزیعی و خدماتی با ۲۵۶ هزار و ۸۵ نفر عضو و سرمایه افزون بر ۹۵ میلیارد ریالی در این شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون فقط ۴۰ درصد تعاونی‌های ثبت شده فعال می‌باشد.
 
سلاق افزود: از مجموع تعاونی‌های ثبت شده در گنبدکاووس ۲۱ شرکت تعاونی با سرمایه اولیه سه میلیارد و ۳۸۲ میلیون ریال و ۲۵۳ عضو در یک سال اخیر ثبت شده است.
 
به گفته وی، تعاونی‌های تولیدی گنبدکاووس در نیمه نخست امسال یک میلیون و ۲۶۳ هزار دلار صادرات غیرنفتی داشته اند.
 
گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم