به همت سرمایه‌گذار توانمند کشت و صنعت و دامپروری مغان مدرن‌ترین ماشین‌آلات و کمباین برداشت چغندر قند خریداری و وارد چرخه فعالیت شد.

کد خبر: ۳۳۵۴۶
۱۰:۲۱ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۸

مدرن‌ترین کمباین برداشت چغندر قند در مغان

دیدارنیوز ـ مدیر عامل کشت و صنعت و دامپروری مغان اظهار کرد: این کمباین که مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی در این حوزه به شمار می‌رود، ۶ ردیف چغندر قند را همزمان برگه‌زنی، طوقه‌زنی، چغندرکنی، تمیزکنی از کلوخ و علف هرز، بارکنی و ذخیره در مخزن را به ظرفیت ۲۱ تن انجام داده و به کمپرسی تخلیه می‌کند.
 
جلال گلچین خاطرنشان کرد: این دستگاه در صورت عدم امکان حمل در سر مزرعه محصول را تخلیه کرده و در فرصت مناسب مجددا امکان بارگیری آن به ماشین‌آلات حمل در زیر تریلی و کمپرسی را فراهم می‌آورد.
 
وی حجم مخزن این کمباین مدرن را ۳۰ مترمکعب در حدود ۲۱ تن و عرض دستگاه را ۳.۳۰ متر اعلام کرد و افزود: تخلیه مخزن در کمتر از ۴۰ ثانیه انجام شده و امکان ارائه محصول به کارخانه چغند قند به سرعت فراهم می‌آید.
 
مدیر عامل کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: در هر ساعت این کمباین امکان برداشت محصول را در بیش از ۳.۶ هکتار دارد و ما به سرعت می‌توانیم با خرید این کمباین برداشت محصول چغندر را در منطقه شاهد باشیم. 
 
گلچین ادامه داد: با رایزنی که با سازنده این دستگاه در آلمان داشتیم موفق شدیم کمباین چغندر قند مدرن و پیشرفته را که تولید شرکت هلمر آلمان بوده خریداری کرده و در کشت و صنعت مغان از آن بهره‌برداری کنیم.
 
وی ارزش ریالی این دستگاه را ۱۷۰ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: کمباین برداشت چغندر قند هلمر آلمان برای اولین بار در شمالغرب کشور و با بالاترین تکنولوژی روز دنیا توسط کشت و صنعت مغان خریداری و وارد چرخه کار شده است. 
 
مدیر عامل کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: در کنار خرید این دستگاه کشت و صنعت مغان اقدام به خرید مدرن‌ترین دستگاه برداشت محصول کلزا کرده که به زودی به ناوگان توسعه کشت و صنعت مغان افزوده خواهد شد.
 
گلچین اضافه کرد: برای خرید این دستگاه نیز ۲۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کردیم تا هم در برداشت چغندر قند و کلزا و هم فرآوری این محصولات به عنوان دو مجموعه تولیدی و عمل‌آوری بتوانیم در خدمت رونق تولید باشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم