فرماندار ابرکوه با اعلام این که سهامداران جی‌تی‌ال ابرکوه برای پس گرفتن سرمایه خود از طریق مراجع قضایی اقدام کنند، افزود: طرح جی‌تی‌ال دیگر هیچ توجیه فنی ندارد و سرمایه‌گذار جدید با دریافت مجوز تغییر محصول وارد میدان شده است.

کد خبر: ۳۳۱۴۳
۱۵:۴۱ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۸

سهامداران جی‌تی‌ال از طریق مراجع قضایی مطالبات خود را پیگیری کنند

دیدارنیوز ـ محمد کاظمی‌نسب در نشست با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت هفته دولت، ضمن ارائه گزارش عملکرد یک‌ساله دستگاه‌های اجرایی شهرستان، به وضعیت طرح جی‌تی‌ال شهرستان اشاره کرد و گفت: مردم برای رسیدن به حقوق و مطالبات خود باید از طریق مراجعه به مراجع قضایی اقدام کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: دعوت‌های مکرری از شرکت‌هایی که در ابرکوه و یزد اقدام به فروش سهام جی‌تی‌ال به مردم کرده بودند، برای ارائه توضیحات و اعلام برنامه نهایی از سوی فرمانداری و سایر مسئولان به عمل آمد.
 
کاظمی‌نسب تصریح کرد: از افراد مذکور درخواست شد تا در صورت توانایی و با تغییر کاربری، طرح جدیدی ارائه، سرمایه‌گذاری و شروع به کار کنند که هیچ یک پاسخ قاطعی نداده و دلیل آن نیز عدم توانایی مالی بود.
 
وی اذعان کرد: در رابطه با بازگرداندن سرمایه‌های مردم نیز، صاحبان سهام در اولین گام باید ضمن اعلام شکایت به دادسرا، از طریق قضایی مطالبات خود را مطرح کنند تا دادستانی نیز جهت احقاق حقوق آنان اقدامات لازم را انجام دهد.
 
فرماندار تأکید کرد: سهامدارانی که خواستار پس گرفتن سرمایه خود هستند، از طریق قانونی اقدام کنند و هر کجا احساس نیاز به ورود دولت بود، ما نیز مردم را همراهی خواهیم کرد.
 
کاظمی‌نسب در ادامه گفت: در رابطه با وضعیت نهایی طرح مذکور این توضیح ضروری است که پس از گذشت مدت‌زمان طولانی و عدم موفقیت سرمایه‌گذاران در پیشبرد کار، بسیاری از مجوز‌های مربوطه نیز منقضی و باطل شده است.
 
وی اضافه کرد: پیگیری مسئولان استانی و شهرستانی موجب شد با جذب سرمایه‌گذار جدید مجوز‌های باطل شده، احیا شود و این سرمایه‌گذار نیز اهلیت و توانایی‌های خود را برای شروع و ادامه طرح در زمینه پتروشیمی به وزارت نفت ثابت کرد.
 
فرماندار ابرکوه با تأکید بر این که جی‌تی‌ال، دیگر در ابرکوه هیچ توجیه فنی ندارد، یادآور شد: سرمایه‌گذار جدید متعهد شده است که بدون هیچ‌گونه مشارکتی با سرمایه‌گذاران سابق، به طور مستقل ورود کرده و ظرف دو سال طرح را به ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی که همان تهیه طرح‌ها و مطالعات امکان‌سنجی است، برساند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم