به مناسبت هفته دولت؛

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست قم گفت: هم‌زمان با هفته دولت و در راستای بهره‌مندی از مشارکت‌های مردمی و توسعه فرهنگ زیست‌محیطی، طرح «همیار محیط‌زیست» در این اداره کل آغازشده است.

کد خبر: ۳۲۹۴۷
۱۲:۵۴ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸

آغاز طرح همیار محیط‌ زیست در قمدیدارنیوز ـ به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست قم، سید رضا موسوی مشکینی روز یکشنبه در گفت‌وگویی بابیان اینکه داوطلبان در صورت برخورداری از شرایط لازم و در چارچوب ضوابط و مقررات، برای همکاری انتخاب می‌شوند و کارت همیار محیط‌زیست دریافت می‌کنند، افزود: همیاران محیط‌زیست باید با قوانین زیست‌محیطی و مقررات شکار و صید آشنایی کلی داشته و هرگونه سابقه کیفری در زمینه محیط‌زیست نداشته باشند.

 
وی ادامه داد: همیاران محیط‌زیست می‌توانند در سرشماری حیات‌وحش، شناسایی زیستگاه‌ها و پایش مناطق و همچنین مقابله با بحران‌های زیست‌محیطی، گزارش تخلف‌های شکار و صید و همکاری در جهت آموزش، آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی با این اداره کل مشارکت داشته باشند.
 
وی برخی دستورالعمل‌ها در رابطه با همیاران محیط‌زیست را نیز موردتوجه قرار داد و گفت: علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قم به نشانی qom.doe.ir بخش میز خدمات الکترونیکی، دستورالعمل و برگه‌های مربوطه را مشاهده و نام‌نویسی کنند.
 
موسوی بابیان اینکه کارت همیاران محیط‌زیست توسط یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست صادر می‌شود، تصریح کرد: فعالیت در این زمینه کاملا داوطلبانه بوده و هیچ‌گونه حق استخدامی یا درخواست ملبوس و تجهیزات برای همیار ایجاد نمی‌کند و انجام هرگونه تخلف زیست‌محیطی و سوءاستفاده از کارت موجب اتمام همکاری خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم