اولین جشنواره صنایع دستی و بوم‌گردی صدرا با نمایش آثار فاخر ٢٢ رشته صنایع دستی همزمان با نخستین روز هفته دولت در این شهر جدید گشایش یافت.

کد خبر: ۳۲۹۴۰
۱۲:۲۹ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸

آغاز جشنواره صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی در صدرا

دیدارنیوز ـ مدیر عامل شرکت عمران صدرا در آیین گشایش اولین جشنواره صنایع دستی و بوم گردی شهر جدید صدرا، گفت: این جشنواره با ٢٢ غرفه که در هر کدام از این غرفه‌ها محصولات یکی از رشته‌های صنایع دستی ارائه می‌شود با حضور جمعی از هنرمندان صنایع دستی و فعالان حوزه بوم گردی در هفته دولت و از ٢ الی ۴ شهریورماه جاری همه روزه از ساعت ١٧تا ٢٢در مجموعه شهر سبز صدرا میزبان شهروندان است.
 
خلیل حاجی پور افزود: از دو سال قبل وزارت راه و شهرسازی در شهر‌های جدید رویکردی مبنی بر توجه بیشتر به حوزه اجتماعی، فرهنگی و خلق هنر را دنبال می‌کند.
 
وی با اشاره به آغاز هفته دولت و برخی فعالیت‌های این شهر جدید در این هفته، گفت: هر سال هفته دولت بهانه‌ای می‌شود برای عرضه عملکرد دستگاه‌های اجرایی که امسال در نیمه دوم شهریور با همین مناسبت تعدادی از پروژه شهر صدرا کلنگ زنی و یا به بهره برداری خواهد رسید.
 
حاجی زاده ادامه داد: از سال گذشته مقرر شده که روز تولد ملاصدرا به نام هفته صدرا نامگذاری شود که این موضوع به تصویب شورای شهر صدرا نیز رسیده و در حال پیگیری آن هستیم که در تقویم فرهنگی شهرستان شیراز و صدرا نیز ثبت و از هفته اول خرداد ماه سال آینده همزمان با تولد این فیلسوف بلندآوازه اولین آئین هفته صدرا نیز برگزار شود.
 
مدیر عامل شرکت عمران صدرا در ادامه سخنان خود، گفت: سال گذشته نمایشگاه آثار نقاشان معاصر، اولین جشنواره فیلم شهر‌های جدید و امسال نیز نمایش آثار سه استاد برجسته خطاطی کشور در این شهر جدید برگزار شده که با استقبال بی نظیر علاقه‌مندان همراه بوده است.
 
وی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که از گذشته در صدرا وجود داشته کمبود زیرساخت‌های فرهنگی بوده که باعث شده طی دوسال اخیر برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در صدرا برگزار شود تا شاید بخشی از این کمبود‌ها جبران شود.
 
وی از اجرای مسابقه بالکن زیبای شهر من در آینده نزدیک و در راستای ایجاد سر زندگی در این جدیدترین شهر استان فارس خبر داد و گفت: یکی از مهمترین مشکلات شهر‌های جدید حضور فرهنگ‌های مختلف است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و یک رویداد جدید و اجتماع محور می‌تواند در راستای هماهنگی آن‌ها موثر و راهگشا باشد.
 
حاجی پور ضمن ارائه گزارشی از بخش‌های مختلف اولین جشنواره صنایع دستی و بوم گردی صدرا، گفت: این جشنواره شامل بخش‌های مختلفی از جمله تشکیل ورکشاپ‌های تخصصی و ایجاد غرفه‌های مختلف صنایع دستی است و در کنار این جشنواره یکی از اقدامات که مدنظر قرار گرفته، شناسایی هنرمندان برجسته‌ای است که در صدرا سکونت دارند و در پی آن همچنین تهیه بانک اطلاعاتی هنرمندان صدرا نیز در دستور کار قرار دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم