مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: در سالجاری و در حمایت از اشتغال روستایی ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به کارآفرینان پرداخت می‌کنیم.

کد خبر: ۳۲۶۲۰
۱۰:۱۹ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

پرداخت ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی

دیدارنیوز ـ اصغر نورالله‌زاده اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشترین سیاست حمایتی را از بخش تولید داریم یکی از اولویت‌های پرداخت صندوق در رونق‌بخشی به این حوزه پرداخت تسهیلات با بهره کم برای رونق کسب و کار‌های روستایی است که در همین راستا در سالجاری نیز بیش از گذشته این تسهیلات را پرداخت می‌کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: در این راستا امسال صندوق کارآفرینی امید ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات کم بهره در حوزه کسب و کار روستایی پرداخت می‌کند تا از این طریق زمینه اشتغال روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آن‌ها فراهم آید.
 
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید محدودیت منابع بانکی را با توجه به شرایط اقتصادی کشور یادآور شد و گفت: ما سعی داریم با اولویت رونق تولید در مناطق روستایی و شهر‌های کمتر توسعه یافته این منابع را در بخش‌های مختلف پرداخت کنیم تا زمینه رونق اقتصادی فراهم آید.
 
نورالله‌زاده دومین سیاست صندوق را در پرداخت تسهیلات مربوط به حوزه جوانان اعلام کرد و افزود: ما در این راستا با وزارت ورزش و جوانان تفاهمنامه‌ای را به امضا رساندیم تا پرداخت تسهیلات را به ایده‌های خلاقانه انجام دهیم که در این زمینه سال گذشته به صورت پایلوت و امسال در شکل وسیع‌تر این طرح حمایتی اجرا می‌شود.
 
وی تسهیلات این صندوق را به شکل قرض‌الحسنه و با نرخ ۴ درصد اعلام و تصریح کرد: در استان اردبیل نیز منابع خوبی در هر دو حوزه در نظر گرفته شده است، اما از نظر ارائه طرح‌ها به نسبت تسهیلاتی که در نظر گرفته شده وضعیت متعادلی را شاهد نیستیم که امیدواریم متناسب با سهم استان طرح‌های خوبی نیز ارائه شود. 
 
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید رقم اختصاص یافته به استان را در طرح‌های روستایی ۷۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این رقم تنها به مبلغ ۷۲ میلیارد تومان طرح به صندوق ارائه شده، ولی انتظار می‌رود در روز‌های آینده طرح‌های بیشتری نیز در حوزه اشتغال روستایی معرفی شود.
 
نورالله‌زاده ادامه داد: در استان اردبیل در چند حوزه تولید محصولات کشاورزی و گردشگری می‌توانیم از طرح‌های اشتغالزا حمایت کنیم که نمونه آن تولید عسل و لبنیات و واحد‌های بسته‌بندی در این زمینه است که در کنار آن طرح‌های گردشگری نیز می‌تواند فرصت‌های اشتغال خوبی را به وجود آورد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم