معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه‌های استان ۱۱ درصد کاهش یافته که میزان این کاهش در میان پسران بیشتر از دانشجویان دختر است.

کد خبر: ۳۲۶۱۹
۱۰:۱۶ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

کاهش ۱۱ درصدی جمعیت دانشجویی اردبیل

دیدارنیوز ـ فریبرز دهقان افزود: در واقع آمار جمعیت دانشجویان پسر دانشگاه‌های استان ۱۳ درصد و دانشجویان دختر ۹ درصد کاهش یافته است.
 
وی اظهار داشت: با اینکه جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌ها ۲۰ درصد افزایش داشته، ولی در مقاطع کاردانی و کارشناسی روند جذب دانشجو نزولی است.
 
دهقان گفت:دانشگاه‌های استان در سه بخش علوم پزشکی، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌ها تقسیم‌بندی می‌شوند و سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیش از سه هزار و ۳۶۹ دانشجو مشغول تحصیل بودند که هزار و ۴۴۷ نفر از آن‌ها پسر و هزار و ۹۲۲ نفر نیز دختر بودند به طوری که ۵۷ درصد دانشجویان علوم پزشکی استان را دختران تشکیل می‌دهند.
 
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: از این تعداد ۷۸ نفر در مقطع کاردانی، هزار و ۵۸۰ نفر در رشته کارشناسی و هزار و ۷۱۱ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند.
 
دهقان ادامه داد: در واحد‌های دانشگاه آزاد استان ۱۵ هزار و ۴۶۲ نفر دانشجو تحصیل می‌کنند که ۹ هزار و ۷۳۱ نفر از آن‌ها پسر و پنج هزار و ۷۲۵ نفر نیز دختر هستند.
 
وی بیان کرد: در این دانشگاه در مقطع کاردانی ۲ هزار و ۳۵۸ نفر، در مقطع کارشناسی ۹ هزار و ۱۸ نفر و کارشناسی ارشد و بالاتر چهار هزار و ۸۶ نفر تحصیل می‌کنند که نسبت به سال گذشته دانشجویان این دانشگاه ۱۹.۳ درصد کاهش یافته است.
 
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: در سایر دانشگاه‌های استان هم بیش از ۲۸ هزار و ۱۲ نفر تحصیل می‌کنند که ۱۴ هزار و ۳۸۷ نفر پسر و ۱۳ هزار و ۶۲۵ نفر دختر هستند که نسبت دانشجویان دختر به پسر ۴۸ به ۵۲ است.
 
دهقان گفت: در این دانشگاه‌ها پذیرش دانشجو ۷.۴ درصد کاهش داشته و در دانشگاه علوم پزشکی میزان پذیرش دانشجویان ۳.۷ درصد افزایش یافته است.
 
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت:در مجموع ۵۱ درصد دانشجویان در رشته‌های علوم انسانی، ۲۲ درصد در رشته مهندسی، ۸ درصد در پزشکی، ۷ درصد در علوم پایه، ۶ درصد در کشاورزی و دامپزشکی و ۶ درصد نیز در رشته هنر تحصیل می‌کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم