یک عضو شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که تکمیل زیرساخت‌های دوچرخه سواری از جمله مطالبات گسترده شهروندان است، گفت: تقویت زیرساخت‌های دوچرخه سواری معضلات ترافیکی یزد را کاهش می‌دهد. 

کد خبر: ۳۲۳۳۵
۱۶:۲۱ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

حل معضلات ترافیکی یزد در گرو تقویت زیرساخت‌های دوچرخه سواریدیدارنیوز ـ الهه جورابی در صدو هفتادو پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور اکثر اعضا برگزار شد، با اشاره به ضرورت ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های دوچرخه سواری، اظهار کرد: یزد سابقه‌ای دیرینه در زمینه دوچرخه سواری دارد، ولی متأسفانه به دلیل عدم توجه مناسب به این مهم در حال حاضر استان‌های دیگر عنوان شهر دوچرخه‌ها را به خود اختصاص دادند.

 
وی با بیان این‌که بسیاری از چالش‌های ترافیکی امروز یزد ناشی از عدم توجه به زیرساخت‌های پیاده محوری و ساخت پارکینگ‌های مختلف در سطح شهر یزد است، افزود: طبق برآورد‌های انجام شده در کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد هر چقدر نسبت به ساخت پارکینگ اقدام شود بازهم کمبود در این حوزه وجود دارد.
 
عضو شورای اسلامی شهر یزد تک سرنشینی را از دیگر آفت‌های رانندگی و ترافیک در شهر میراث جهانی دانست و گفت: تقویت زیرساخت‌های دوچرخه سواری نقش مهمی در کاهش ترافیک رانندگی در یزد ایفا می‌کند.
 
جورابی در ادامه عدم استقبال عمومی از مسیر‌های ایجاد شده دوچرخه سواری در یزد را ناقص بودن این طرح عنوان و تصریح کرد: در نظرسنجی‌های انجام شده اکثر جامعه هدف نظرسنجی انجام شده با ایجاد مسیر دوچرخه سواری در سطح معابر یزد موافق بودند.
 
این مسئول ایجاد گسترده زیرساخت‌های دوچرخه سواری را از جمله مطالبات گسترده و جدی شهروندان یزدی از شورای شهر دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه افراد با سلایق مختلف از طرح دوچرخه سواری شهرداری و شورای اسلامی یزد حمایت کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم