سید حسن نصرالله در نامه‌ای به محمد جواد ظریف، ضمن محکوم کردن تحریم وزیر خارجه کشورمان از سوی آمریکا، بر همبستگی خود و مقاومت با وی تاکید کرد.

کد خبر: ۳۲۰۵۳
۲۲:۲۶ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از المنار، در نامه سید حسن نصرالله به وزیر امور خارجه کشورمان آمده است: زمانی که دولت آمریکا تحریم هایی علیه شخص شما وضع کرد و نام شما را در "لیست شرف" قرار داد من و برادرانم تصمیم گرفتیم که پیامی به شما ارسال و احترام و حمایت هایمان از شما را اعلام کنیم اما من ترجیح دادم که ارسال این پیام را به امروز یعنی 14 اوت موکول کنم؛ روزی که مقاومت لبنان با حمایت های کامل جمهوری اسلامی ایران آمریکا و اسرائیل را در جنگ 33 روزه شکست داد.

در ادامه این نامه آمده است: آن جنگ ظالمانه و آن تجاوز بزرگ تصمیم آمریکا و طرح آمریکایی ها بود و در دولت آن ها جورج بوش پسر، رایس و بولتون شکست خورده بودند و ارتش اسرائیل را که قوی ترین ارتش در منطقه می دانستند به عنوان یک وسیله به کار گرفتند.

سید حسن نصرالله در ادامه این نامه تاکید کرد: در آن جنگ جان بولتون نماینده آمریکا در شورای امنیت بود و به یکی از مسئولان کشورهای عربی گفته بود که راهکار دیپلماسی وجود ندارد زیرا این جنگ تنها با نابودی حزب الله و تسلیم شدن آن به پایان می رسد اما بعد از چند هفته بولتون به همین مقام عربی گفت: این جنگ را باید همین الان متوقف کنیم.

مقام عربی به او گفت آیا حزب الله را نابود کردید؟ بولتون گفت:خیر. مقام عربی گفت: آیا حزب الله تسلیم شد؟ بولتون گفت: خیر. مقام عربی گفت پس چرا جنگ را متوقف می کنید؟ بولتون گفت: اگر جنگ تداوم یابد اسرائیل با فاجعه بزرگی مواجه خواهد شد.

سید حسن نصرالله در ادامه نامه خود به ظریف نوشت: وزیر دوست و عزیز ما، بولتونی که جمهوری اسلامی ایران را به سرنگونی تهدید می کند در طول زندگی اش حتی یک پیروزی و موفقیت محقق نکرده است و در چنین روزهایی در سال 2006 آمریکا در برابر مقاومت مردم یک کشور کوچک از نظر مساحت و چند بخشی شکست خورده و عقب نشینی کرد پس وضعیت آنها در برابر یک کشور بزرگ منطقه‌ای و ملتی یک پارچه و نظامی متحد و رهبری بزرگ چگونه خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به ظریف نوشت: جناب وزیر، شما صدای بلند در تمام محافل بین المللی هستید؛ صدایی که حقیقت را اعلام می‌کند و به حق سخن می گوید و در برابر بزرگترین طاغوت گران جهان یعنی آمریکا و ترامپ و کسانی که از آن ها تبعیت می کنند ایستادگی می‌کند و این بزرگ ترین جهاد است.

در پایان این نامه آمده است: آنها تحریم، دوری و ترساندن شما را خواستند اما حضور شما قوی تر، تاثیر شما بیشتر و جایگاه شما بالاتر رفت و ان شاء الله همینگونه خواهی ماند؛ مدافع مظلومان، مستضعفان و مقاومت کنندگان خداوند تو را حفظ کند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم