مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: طرح " کاج" با هدف کاهش ۲۵ درصد آسیب‎های اجتماعی بنگاه‎های تولیدی استان در حال اجرا و تاکنون اجرای آن موفقیت آمیز بوده است.

کد خبر: ۳۲۰۲۳
۱۴:۴۶ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

موفقیت طرح کاهش ۲۵ درصدی آسیب‎‎های اجتماعی در بنگاه‎های تولیدی لرستاندیدارنیوز ـ علی آشتاب روز چهارشنبه در جلسه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی افزود: این برنامه‌ی پنج ساله از سال ۹۵ آغاز شده و با هدف کاهش آسیب‌های از جمله اعتیاد و مصرف مشوربات الکلی در محیط‌های کارگری در دست اجرا است.

 
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری در کاهش آسیب‌های اجتماعی بنگاه‌ها و واحد‌های تولیدی اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین حلقه‌های زنجیره آسیب اعتیاد می‌باشد.
 
وی تصریح کرد: جامعه کارگری سالم متضمن افزایش تولید و ثروت در جامعه می‌شود که باید به نحوی برنامه ریزی شود که با کاهش آسیب‌ها در محیط کاری، خسارتی به کیفیت تولید و درآمد بنگاه وارد نشود.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به رصد مستمر محیط‌های کارگری استان در سال‌های اخیر گفت: واحد‌های اقتصادی با نیروی کار بیش از ۵۰ نفر پایش شده اند و در خصوص آسیب بنگاه‌ها به اطمینان خاطر قطعی دست یافته و برنامه ریزی کرده ایم.
 
آشتاب بیان کرد: هرگونه اقدام در واحد‌های تولیدی برای کاهش آسیب باید علمی، کارشناسی و خیرخواهانه باشد و از برخورد‌های قهری و اخراج پرهیز شود که مهمترین عمل در این زمینه، اقدامات پیشگیرانه و آموزشی است.
 
وی افزود: نتایج تحقیقات نشان می‌دهد هر کارگاه تولیدی که یک دلار برای اجرای برنامه‌های اجتماعی هزینه کرده ۵ تا ۱۶ دلار افزایش درآمد داشته است.
 
وی ادامه داد: همچنین هر حادثه منجر به فوت که به واسطه اعتیاد یا سهل انگاری در محیط کاری رخ دهد بیش از یک میلیارد تومان هزینه به دنبال دارد که با توجه به آسیب‌های روحی و روانی ناشی از حوادث باید تلاش کنیم ناهنجاری‌های اجتماعی در محیط‌های کارگری به حداقل کاهش یابد.
 
مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز گفت: کل کارگران ثبت شده در سامانه طرح کاج پنج هزار و ۸۰۹ نفر و تعداد افراد ارزیابی شده چهار هزار و ۹۶۴ نفر هستند.
 
حمیدرضا درویش پور با اشاره به صدور کارت سبک زندگی سالم برای چهار هزار و ۹۶۲ کارگر واحد‌های تولیدی استان افزود: ۲۵۱ کارگاه آموزشی برای چهار هزار و ۱۸۹ نفر برگزار شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم