رییس اداره آموزش و پرورش بندرترکمن گفت: ۴۰ درصد از مجموع ۱۱۰ واحد آموزشی این شهرستان به دلیل قدمت زیاد و بروز آسیب‌های فراوان، نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است.

کد خبر: ۳۲۰۱۵
۱۴:۱۳ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

۴۰ درصد مدارس بندرترکمن نیازمند بازسازی هستند

دیدارنیوز ـ مسعود ایمری اظهار داشت: نهضت پرشتاب بازسازی واحد‌های آموزشی این شهرستان آغاز شده که امیدواریم این واحد‌های نیازمند بازسازی و تعمیر، در مدت زمان کوتاهی آماده و در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد.
 
وی بیان کرد: همچنین در بین ۱۴ شهرستان گلستان، بندرترکمن تنها شهر فاقد مرکز کانون فرهنگی تربیتی مناسب است و ساختمان فعلی آن با بیش از ۵۰ سال قدمت، فرسوده و کارآیی مناسبی ندارد.
 
به گفته وی ساخت واحد آموزشی سه کلاسه روستای هاشملی با اعتبار ۹ میلیارد ریالی هفته آینده از محل تجمیع هدایای خیرین و اعتبارات استانی آغاز می‌شود.
 
رییس اداره آموزش و پرورش بندرترکمن افزود: سالن اجتماعات این اداره نیز با اعتبار ۲ میلیارد ریالی در حال تعمیر اساسی است تا برای برگزاری جلسات و آیین‌های مربوط به فرهنگیان و دانش آموزان آماده شود.
 
 ایمری به شرایط تحصیلی دانش آموزان این شهرستان اشاره کرد و گفت: در مقطع ابتدایی دانش آموز بازمانده از تحصیل در این شهرستان وجود ندارد و حدود ۹۹ درصد کودکان واجد شرایط در حال تحصیل هستند، ولی در مقطع متوسطه اول به سبب برخی شرایط اجتماعی مانند تحصیل در حوزه‌های علمیه، ازدواج زودرس و کار و اشتغال، درصدی از دانش آموزان ترک تحصیل می‌کنند.
 
وی از تحصیل ۱۸ هزار دانش آموز در این شهرستان خبر داد و گفت: ۹۴۵ فرهنگی در ۱۱۰ واحد آموزشی مشغول آموزش و تربیت این دانش آموزان شهرستان هستند.
 
بندرترکمن با هشتاد هزار نفر جمعیت در غرب استان قرار دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم