در راستای تحقق شعار سال و کمک به زیرساخت‌های رونق تولید ۶۱ پروژه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات شهربابک استان کرمان با ۳۲۴ میلیارد ریال اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفت.

کد خبر: ۳۲۰۰۸
۱۳:۳۷ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

۶۱ طرح ارتباطی و فناوری اطلاعات در شهربابک افتتاح شد

دیدارنیوز ـ نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: به بهره برداری رسیدن این حجم از طرح‌ها در شرایط کنونی آن هم در یک شهرستان از کشور نشان دهنده این هست که دولتمردان با حداقل امکانات فعالیت‌های چشمگیری را در راستای تقویت زیرساخت‌های توسعه به سرانجام می‌رسانند که قابل تقدیر است.
 
اسدی افزود:: در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های قابل توجه‌ای در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان بودیم که رضایت تعداد زیادی از همشهریان را در برداشت و امروز هم با پیگیری‌های انجام گرفته و با افتتاح ۶۱ طرح در این حوزه گام مهمی در توسعه زیرساخت‌ها برداشتیم.
 
وی عمده این پروژه‌ها را شامل "ارتقا ۴۸ ایستگاه تلفن همراه نسل دوم به نسل چهارم"، " راه اندازی هفت ایستگاه تلفن همراه که مجموعا علاوه بر پوشش شهری و جاده‌ای تعداد ۱۲ روستای محروم شهرستان از نعمت تلفن همراه برخوردار کرد"، "اتصال تعداد ۱۵ روستای شهرستان به شبکه ملی اطلاعات که در این بستر ضمن دریافت خدمات اینترنتی پر سرعت نسل چهارم تلفن ثابت از خدمات الکترونیکی دولت هم برخوردار شدند" و" راه اندازی سه خودپرداز در روستا‌های رباط، خبر و مرج" برشمرد. 
 
 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان نیز در این مراسم بیان داشت: امروز رسما با افتتاح این ۶۱ طرح در بخش‌های مختلف سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات را از قبیل ارتقا سایت‌های نسل ۲ و نسل ۴ تلفن همراه، نصب ATM‌های روستایی در روستا‌های محروم و راه اندازی سه ایستگاه تلفن همراه در ۱۲ روستا‌های دور افتاده را پوشش می‌دهند.
 
مسعود الهامی گفت: با توجه به پیگیر‌های مستمر مسئولان در راستای محرومیت زدایی در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان در سه سال اخیر و همچنین سفر وزیر فناوری اطلاعات به استان کرمان و سرمایه گذاری‌های عظیمی که در این حوزه انجام شده است، زیر ساخت‌های حوزه‌ی ارتباطات به صورت مناسبی رشد داشته اند.
 
وی اظهار امیدواری کرد که دستگاه‌های اجرایی از این فرصت استفاده‌ی مفید را داشته باشند و سرویس‌های ارتباطی و خدمات خود را مبتنی بر فناوری اطلاعات تعریف کرده و بر بستر فضای مجازی و بستر الکترونیک ارائه دهند تا مردم از نعمت دولت الکترونیک بهره‌مند شده و کشور به سمت دولت هوشمند سوق یابد.
 
شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم