"دیدارنیوز" به بررسی نتایج آغازین روز والیبال انتخابی المپیک می‌پردازد؛

مسابقات انتخابی المپیک توکیو آنقدر از سوی تیم‌های مهم و بزرگ جهان جدی گرفته شده که به هیچ وجه حاضر نیستند ریسک کنند و بی تجربه‌ها را به میدان بفرستند. در عین حال تیم‌های رده پایین تری نیز هستند که در سودای حضور در المپیک به سر می‌برند و با تمام وجود در این رقابت‌ها حضور یافته اند، تیم‌هایی که شانس حضور در رقابت‌های لیگ والیبال ملت‌ها را نداشتند.

کد خبر: ۳۱۶۷۲
۱۶:۴۷ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸
دیدارنیوز ـ آرش راهبر: دیروز و در نخستین دور از مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، ۱۲ مسابقه در ۶ نقطه جهان برگزار شد و به جز یک مورد خاص، شگفتی بزرگی در میان ۲۴ تیم شرکت کننده به وجود نیامد. به نظر می‌رسد مسابقات انتخابی المپیک توکیو آنقدر از سوی تیم‌های مهم و بزرگ جهان جدی گرفته شده که به هیچ وجه حاضر نیستند ریسک کنند و بی تجربه‌ها را به میدان بفرستند. در عین حال تیم‌های رده پایین تری نیز هستند که در سودای حضور در المپیک به سر می‌برند و با تمام وجود در این رقابت‌ها حضور یافته اند، تیم‌هایی که شانس حضور در رقابت‌های لیگ والیبال ملت‌ها را نداشتند.
 
 
از ریسک حرف نزن!

دیشب تیم ملی ایران در برابر یکی از همین تیم‌های مشتاق و باانگیزه قرار گرفت و تا به خود بیاید دو ست را از دست داده بود. دیشب کوبایی‌ها نشانه‌هایی از دوران اوج خود را بروز دادند، اما در نهایت بازنده شدند.
 
شش نقطه داغ
 
گروه بندی مسابقات انتخابی به این ترتیب است که ۲۴ تیم از قاره‌های مختلف در ۶ شهر دنیا حضور پیدا کرده اند و قرار است از هر گروه تنها یک تیم راهی المپیک شود که قطعا شانس میزبان‌ها بیشتر است. در گروه A که به میزبانی شهر وارنا در بلغارستان است دیشب دو بازی برگزار شد و برزیل با نتیجه ۳-۰ پورتوریکو را شکست داد و در دیدار دیگر بلغارستان ۳-۱ بر مصر چیره شد. دو بازی امشب در این گروه به این شرح است که اول برزیل و مصر بازی می‌کنند و بعد نوبت بلغارستان – پورتوریکو است.

در گروه B که میزبانش شهر روتردام هلند است نیز دو بازی برگزار شد. در نخستین مسابقه هلندی‌ها به سختی از پس کره جنوبی برآمدند و بازی را ۳-۲ بردند، اما آمریکا هم در مصاف با بلژیک یک ست را واگذار کرد و نهایتا با نتیجه ۳-۱ برنده شد. در جدول دور اول، آمریکا فعلا در صدر ایستاده و هلند نیز مثل بلغارستان، دومین میزبانی است که فعلا در رتبه دوم جدول می‌ایستد. دو بازی امشب نیز شامل دیدار آمریکا – کره جنوبی و بلژیک – هلند است.

مسابقات گروه C در شهر باری ایتالیا برگزار می‌شود و در روز اول صربستان در برابر استرالیا توانست به پیروزی ۳-۱ دست پیدا کند. لاجوردی‌های ایتالیا هم در برابر کامرون به نظر کار سختی نداشتند و ۳-۰ پیروز شدند تا در صدر جدول جلوس کنند. به نظر می‌آید ایتالیایی‌ها خوش شانس‌ترین میزبان این مسابقات باشند و برای صعود مستقیم به چندان عذابی نکشند. امشب دو بازی ایتالیا – استرالیا و صربستان – کامرون برگزار می‌شود.

بازی‌های گروه D که شامل تیم‌های لهستان، تونس، فرانسه و اسلوونی است در شهر کارگری گدانسک لهستان برگزار می‌شود. در دور اول لهستان با نتیجه ۳-۰ بر تونس پیروز شد و به خاطر فاصله امتیازی بیشتر صدرنشین شد. فرانسوی‌ها هم در سه ست، اما با فاصله نزدیک بر اسلوونی پیروز شدند تا بازی امشب آن‌ها با لهستان به نوعی فینال زودرس تلقی شود. دیگر بازی امشب در این گروه بین تونس و اسلوونی است.

اما برای ما مهم‌ترین گروه مسابقات، گروه E است که با حضور ایران، روسیه، کوبا و مکزیک در شهر سن پترزبورگ برگزار می‌شود. دیشب روس‌ها به راحتی مکزیک را سه گیمه کردند، اما بازی ایران و کوبا برای ملی پوشان ما هولناک آغاز شد. جوانان کوبا دو ست اول را بردند تا تیم ایران دست و پایش را جمع کند و مسابقه را جدی‌تر بگیرد. امشب ایران در برابر مکزیک کار سختی نخواهد داشت، اما فردا هر چه دارد باید در برابر روسیه بیرون بریزد. شکست دادن روس‌ها غیرممکن نیست، اما بسیار سخت خواهد بود. بازی دیگر امروز بین روسیه و کوبا خواهد بود.   

گروه F را نیز باید عجیب‌ترین گروه مسابقات دانست جایی که تیم‌های چین، کانادا، فنلاند و آرژانتین در شهر نینگ بو، مصاف خواهند داشت. در روز نخست چینی‌های میزبان موفق به شکست ۳-۱ فنلاند شدند در حالی که بازی آرژانتین و کانادا هم با همین نتیجه به سود آرژانتینی‌ها به پایان رسید. به نظر می‌آید آخرین گروه مسابقات، تا آخرین لحظه دستخوش تحولاتی باشد و پیش بینی تیم صعودکننده آسان نیست. امروز بازی‌های فنلاند - آرژانتین و چین – کانادا برگزار می‌شود.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم