مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از ۴۷۰ هزار نفر بیمه شده سلامت در استان حدود ۳۷۰ هزار نفر روستایی هستند، گفت: ۶۵۰ نفر از اعضای تحت پوشش بیمه سلامت استان بیماران خاص هستند که در حال حاضر ۱۰۰ درصد هزینه‌های این بیماران پرداخت می‌شود.

کد خبر: ۳۰۱۵۴
۱۷:۴۴ - ۳۰ تير ۱۳۹۸

پرداخت ۱۰۰ درصدی هزینه درمان بیماران خاص در خراسان‌جنوبی

دیدارنیوز_علی اربابی امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت به دنبال ارائه خدمات با کیفیت به بیمه‌شدگان و تسهیل امور بیمه‌ای و درمان است، اظهار داشت: هم‌اکنون ۳۰۵ مرکز درمانی، پزشکی و سایر مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت استان هستند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵ درصد از جمعیت استان از خدمات بیمه‌ای بیمه سلامت استفاده می‌کنند، بیان داشت: حدود ۷۰ درصد خدمات بیمه‌ای را از سازمان بیمه سلامت دریافت و در سال جاری نیز جمعیت شهری مددجویان کمیته امداد (۱۰ هزار نفر) تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از ۴۷۰ هزار نفر بیمه شده سلامت در استان حدود ۳۷۰ هزار نفر روستایی هستند، تصریح کرد: ۶۵۰ نفر از اعضای تحت پوشش بیمه سلامت استان بیماران خاص هستند که در حال حاضر ۱۰۰ درصد هزینه‌های این بیماران پرداخت می‌شود.
اربابی با بیان اینکه هم‌اکنون یک هزار نفر از اتباع خارجه در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند از وجود ۴۰۰ موسسه در سطح استان خبر داد و گفت: این مؤسسات در سطح سرپایی، مطب پزشکان، داروخانه، پاراکلینیک و بیمارستان به ارائه خدمات به بیمه‌شدگان مشغول هستند.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۰۰ نفر در خراسان‌جنوبی تحت پوشش صندوق ایرانیان هستند خاطرنشان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند طرح پرونده بستری الکترونیک به صورت پایلوت از این هفته در بیمارستان رازی بیرجند آغاز و تا شهریور در سایر بیمارستان‌های استان نیز اجرا می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی بیان داشت: هم‌اکنون نسخه‌های الکترونیک برای بیماران سرپایی مطب‌های خصوصی، مراکز پاراکلینیک خصوصی و داروخانه‌ها انجام و به تدریج بخش دولتی نیز از پوشش نسخ الکترونیک بیمه سلامت بهره‌مند خواهند شد.
اربابی با اعلام اینکه دولت به دنبال الکترونیکی شدن خدمات در حوزه سلامت است، مطرح کرد: برای اجرای هرچه بهتر الکترونیکی شدن خدمات در حوزه سلامت بایستی اطلاعات مورد نیاز افراد در سامانه سیب وارد و پرونده سلامت بیماران و بیمه‌شدگان به طور کامل و دقیق ثبت شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم