نگاهی به آمار طلاق و زنان خیابانی در خراسان رضوی

در سال گذشته، در سامانه طلاق ۲۷ هزار زوج متقاضی طلاق در کل کشور داشته ایم. ۱۸ هزار طلاق در استان صورت گرفته و قریب به ۳ هزار و ۵۰۰ زوج در سال گذشته از ادامه طلاق منصرف شده اند.

کد خبر: ۲۹۴۸۱
۱۰:۰۴ - ۲۲ تير ۱۳۹۸

دیدارنیوز-مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: در سال گذشته حدود پنج هزار و ۳۶۰ نفر زنان خیابانی در مرکز قرنطینه نگهداری شدند و ۸۹۵ نفر به مرکز بازپروری زنان انتقال داده شدند.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا پوریوسف، در نشست خبری مدیرکل بهزیستی و معاونین با اصحاب رسانه و خبرگزاری ها به مناسبت سی ونهمین سال تشکیل سازمان بهزیستی و هفته بهزیستی که در اداره کل بهزیستی خراسان رضوی برگزار شد، عنوان کرد: در سال گذشته، در سامانه طلاق ۲۷ هزار زوج متقاضی طلاق در کل کشور داشته ایم. ۱۸ هزار طلاق در استان صورت گرفته و قریب به ۳ هزار و ۵۰۰ زوج در سال گذشته از ادامه طلاق منصرف شده اند.

وی افزود: هزار و ۵۶۰ زوج در ادامه مشاوره انصراف داده اند. به نوعی پنج هزار نفر از چرخه طلاق خارج شده اند. سه هزار و ۵۰۰ نفر مشاوره را به انتها رساندند و صورت جلسه سازش را امضا کرده اند. افرادی که سازش را امضا کرده اند، ۱۷.۵ درصد بوده اند و تصمیم گرفتند که طلاق نگیرند که آمار قابل قبولی است.

پوریوسف با بیان اینکه «در حال حاضر ۲۰ استان کشور وارد سامانه طلاق شده اند»، گفت: فرد متقاضی طلاق هرجایی برود آمار طلاق تفاوت نخواهد کرد. یکی از عللی که حدس می زنیم باعث شده تا طلاق در شهرستان مشهد زیاد شود خیلی اوقات برعکس قضیه ای است که می گفتند افراد به شهرستان های اطراف می روند تا این آمار کم به نظر رسد و چون مشهد تعداد زیادی زائر دارد ممکن است خیلی از طلاق ها از استان های دیگر در مشهد صورت گیرد.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی ارتباط با پدیده زنان آسیب دیده اجتماعی تصریح کرد: در این پدیده دخترانی هستند که در معرض آسیب هستند اما آسیب اجتماعی به شمار نمی آیند. ۴۳ مورد دختران فراری در خانه سلامت ...
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم