رییس اورژانس اجتماعی استان خبر داد:

رییس اورژانس اجتماعی کرمان گفت: حدود ۱۲۶۰۱ نفر در سال ۹۷ با ۱۸ خط ۱۲۳ در سراسر استان تماس گرفته‌اند که در این بین کودک آزاری رتبه اول و اختلافات خانوادگی رتبه دوم را به خود اختصاص داده‌اند.

کد خبر: ۲۷۷۴۹
۱۰:۴۱ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - لیلا اسمعیلی با اعلام این خبر و با بیان اینکه غفلت و بی‌توجهی به فرزندان بیشترین نوع از انواع کودک آزاری در استان کرمان است، گفت: کودک آزاری با 2556 تماس تلفنی رتبه اول تماس ها در خط 123 را به خود اختصاص داده است.

اسمعیلی در ادامه اظهار  کرد: اختلافات خانوادگی با 1297 مورد تماس در رتبه دوم تماس های 123 قرار گرفته که اغلب این اختلافات از اعتیاد ، مشکلات اقتصادی و نداشتن مهارتهای زندگی ناشی می شود.

وی کودکان کار با 1294 تماس تلفنی با خط 123 را در جایگاه سوم تماس های صورت گرفته با اورژانس اجتماعی کرمان دسته بندی کرد و افزود: متاسفانه کودکان کار و خیابانی اغلب برای تامین معیشت خود و خانواده به خیابان ها سرازیر می شوند که در استان کرمان در یک اقدام بین بخشی حضور این کودکان به طور محسوسی در سطح خیابان ها کاهش یافته است.

رییس اورژانس اجتماعی کرمان در پایان در رتبه بندی آمار سایر تماس ها گفت: همسرآزاری با 528، افکار خودکشی و اقدام به آن با 426، فرار از منزل دختران با 137، زنان و دختران آسیب دیده با 129، زوجین متقاضی طلاق با 116، معلول آزاری با 53، اختلال هویت جنسی با 14 تماس به ترتیب در رتبه های چهارم تا یازدهم این تماس‌ها قرار گرفته اند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم