"دیدارنیوز" نگاهی به اولین قهرمانی شمالی‌ها در NBA دارد؛

«تورنتو رپتورز» مشهور به «شمالی ها» با درخشش ستاره هایش و جاه طلبی همه عناصر تیم، نخستین قهرمانی یک تیم غیرآمریکایی را به تاریخ معرفی کرد.

کد خبر: ۲۷۶۳۹
۱۲:۳۳ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز ـ آرش راهبر: در ششمین بازی از فینال لیگ ملی بسکتبال آمریکا، باشگاه «تونتو رپتورز» موفق شد با شکست دادن «گلدن استیت واریرز» به عنوان اولین قهرمان غیرآمریکایی در این مسابقات شناخته شود. فینال مسابقات NBA حداکثر در ۷ بازی انجام می‌شود و هر تیم که به چهارمین پیروزی دست پیدا کند، قهرمان خواهد بود و تورنتو امسال اجازه نداد که این رقابت به بازی هفتم برسد و در ششمین پیکار به چهارمین برد دست یافت.

 

جشن قهرمانی تورنتو با پیام احمدی نژاد

مسابقه ششم در زمین گلدن استیت برگزار شد و ستاره‌های این تیم امیدوار بودند که با یک پیروزی به بازی هفتم برسند و آنجا قهرمانی را برای سومین فصل پیاپی از آن خود کنند، اما «شمالی ها» با درخشش ستاره هایش و جاه طلبی همه عناصر تیم، نخستین قهرمانی یک تیم غیرآمریکایی را به تاریخ معرفی کرد.

 

حواشی قهرمانی

 

ششمین بازی فینال NBA با نتیجه ۱۱۴ به ۱۱۰ به سود تورنتو پایان گرفت تا سوپراستار‌های گلدن استیت مثل استفان کری و کوین دورانت و کلی تامپسون بر خلاف دو فصل گذشته دستشان از جام کوتاه شود. در عوض ستاره‌های برتر امسال از تورنتو آمدند و بقیه را محو کردند. کایل لوری و پاسکال سیاکام امتیازات زیادی را در این مسابقه برای تورنتو به دست آوردند و در پایان نیز عنوان باارزش‌ترین بازیکن فصل نیز به «کاوهی لئونارد» رسید.

در پایان مسابقه هم حواشی جالبی درگرفت که از سمت شمال می‌آمد. «دِرِیک» خواننده مشهور کانادایی که سفیر تیم تورنتو نیز هست در پایان مسابقه به استفان کری فوق ستاره گلدن استیت زنگ زد و به او دلداری داد و به هواداران رپتورز نیز وعده داد که به زودی یک ترانه برای قهرمانی تیم محبوبش منتشر کند، حداکثر تا پایان هفته بعد.

از طرفی پیروزی تورنتو در مسابقه نهایی، بازتاب بسیار وسیعی در تمام کانادا داشت و جشن بزرگی در سراسر این کشور درگرفت. در بسیاری از شهر‌های بزرگ و کوچک، نمایشگر‌های بزرگ برای تماشای خیابانی مردم راه اندازی شده بود که نهایتا با پایکوبی و شادمانی مردم کانادا نیز همراه شد.

 

توئیت جنجالی احمدی نژاد

 

اما یکی از عجیب‌ترین حواشی قهرمانی تورنتو رپتورز در مشرق زمین و در ایران به وجود آمد. صبح روز قهرمانی شمالی ها،  توئیتی از محمود احمدی نژاد منتشر شد با این مضمون که: «تبریک به تیم رپتورز بابت قهرمانی در فینال و بهترین بازیکن شدن لئونارد. با نمایش قوی از اخلاق توانستید به همه نشان دهید که چطور می‌توان برنده شد. اگر من رئیس جمهور بودم حتما همه شما را به ایران دعوت می‌کردم.»

 

اینکه احمدی نژاد با چه هدفی پیام تبریک برای تیم تورنتو فرستاده هنوز مشخص نیست، اما پس زمینه این مطلب بیشتر شبیه پیام‌های تبریک هواداران یک تیم ورزشی است. توئیت احمدی نژاد در شرایطی منتشر شده که ایران و آمریکا در موقعیت خاصی نسبت به هم قرار دارند و شاید رئیس جمهور پیشین ایران خواسته ظرفیت‌های دیپلماسی ورزشی را یاد دولت فعلی بیندازد. اما پیام تبریک احمدی نژاد برای یک تیم کانادایی ارسال شده و نه آمریکایی!

 

جشن قهرمانی تورنتو با پیام احمدی نژاد


توئیت احمدی نژاد البته با واکنش مثبتی در فضای توئیتر مواجه نشد و خصوصا کاربران ایرانی بسیار به او تاختند. شاید در توئیت بعدی احمدی نژاد مشخص شود که دلیل پیام تبریک او چه بوده است.

     

 

 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم