پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

"دیدارنیوز" به یمن ولادت امیرالمؤمنین به کرامت انسانی از نگاه آن حضرت می‌پردازد؛

کرامت انسانی در سیره امام علی علیه‌السلام

کرامت انسانی در سیره امام علی علیه‌السلام
نگهبانی از کرامت انسان‌ها، بزرگ داشتن مردم و بندگان خدا و احترام به آنان، سرلوحة سیرة امام علی علیه‌السلام بوده است. از این‌رو، زمامداران نباید مردم را تحقیر کنند یا به بهانه‌های واهی مردم را به کار‌هایی وادارند که تحقیر در آن نهفته باشد.
رهبر معظم انقلاب:

کانال مالی اروپا یک شوخی تلخ است

کانال مالی اروپا یک شوخی تلخ است
رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: به کوری چشم دشمنان، تقویت بنیه دفاعی را ادامه خواهیم داد و تحت فشار دیگران قرار نخواهیم گرفت.
"دیدارنیوز" به مناسبت روز ملی شدن صنعت نفت مروری بر تاریخ کرده است؛

ملی شدن نفت از اتحاد تا اختلاف

ملی شدن نفت از اتحاد تا اختلاف
ملی شدن صنعت نفت فارغ از همه زوایای تاریخی و نوستالژیک و تاثیرات داخلی و خارجی دارای ابعاد دیگری هم بود. در این رهگذر موضوع ملی شدن هم غرور ملی آفرید و تاریخ ساز شد و هم موجب اختلافات و دو قطبی‌های تاریخی شد، شاید بتوان به صورت قطعی گفت ریشه اختلاف و جدایی ملی‌ها و مذهبی‌ها در ایران تاکنون ریشه در سال‌های ۱۳۲۹ تا ۱۳۳۳ دارد.
"دیدارنیوز" نگاهی به حواشی حذف فردوسی‌پور از برنامه نود دارد؛

عادل با ناعدالتی حذف شد!

عادل با ناعدالتی حذف شد!
همانطور که فردوسی‌پور بار‌ها گفته، او فرزند رسانه است و همواره احترام خود را به صاحبان اصلی رسانه یعنی مردم نشان داده است. مردم نیز همواره حمایت خود را از او و برنامه اش اعلام کرده اند و لذا نباید سرمایه‌های مردم را با نگاه‌های خاص از بین برد. بهتر آن است که هر چه زودتر وضعیت محبوب‌ترین برنامه تلویزیونی مشخص گردد و از تصمیمات شتاب زده جلوگیری شود.
"دیدارنیوز" به بررسی میدانی وضعیت فروش مواد محترقه می‌پردازد:

زمانی برای فروش مواد منفجره؟!

زمانی برای فروش مواد منفجره؟!
فروشنده در پاسخ به سوالی در مورد درآمدش در طی روز‌های اخیر و مخاطبان این مواد محترقه گفت: «درآمدم در یک شب به مرز ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد و حتی اگر درخواست بالا داشته باشم به نزدیک یک میلیون هم خواهد رسید. اکثر کسانی که این وسایل را می‌خرند از طیف جوان هستند. از او درخواست نارنجک دست ساز کردم، بلافاصله گفت: «اگر حتما می‌خواهی برایت می‌آورم، چون ریسک بالایی دارد. نارنجک را هیچ وقت با خودم حمل نمی‌کنم، چون با یک ضربه ریز، منفجر می‌شود و آثار تخریبی زیادی دارد. قیمت آن بسته به وزن آن دارد که از ۵۰ هزار تومان شروع و تا ۳۰۰ هزار تومان نیز می‌رسد.»
نگاه متفاوت "دیدارنیوز" به حاجی فیروز‌ها در عصر ما؛

ارباب خودم، چرا نمی‌خندی؟!

ارباب خودم، چرا نمی‌خندی؟!
حاجی فیروز، همراه قدیمی مردم ایران در روز‌های منتهی به سال جدید بوده و هست. اما این سال‌ها حاجی فیروز‌ها دیگر به مانند گذشته نیستند. آن‌ها خود نمادی از مشکلات و مسائل مختلف جامعه ایران هستند، وقتی می‌بینیم که از کودک تا پیرمرد با یک لباس مندرس و چهره‌ای که ناشیانه سیاه شده، دارند خودشان را تکان می‌دهند و چیزی زیر لب می‌خوانند تا ما دست در جیب کنیم و پولی به آن‌ها بدهیم فضا کدر می‌شود و ناراحتی اولین واکنشی است که به سراغ مان می‌آید.
"دیدارنیوز" به مناسبت ولادت امام جواد علیه‌السلام بررسی می‌کند؛

فتنه واقفیه و امام جواد علیه‌السلام

فتنه واقفیه و امام جواد علیه‌السلام
مدت‌های مدید امام رضا علیه‌السلام صاحب فرزندی نبود، بدین خاطر عده‌ای در امامت حضرت شک کردند و پس از ولادت امام جواد علیه‌السلام نیز گروهی به علت صغر سن حضرت، امامت آن بزرگوار را نپذیرفتند. دلایل مذکور در کنار دنیا طلبی گروهی، از جمله دلایل و عواملی بود که موجب شد تا فرقه انحرافی واقفیه شکل بگیرد و قوام یابد.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم