پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

"دیدارنیوز" از وضعیت روز‌های اخیر «ابوبکر البغدادی» گزارش می‌دهد؛

سرنوشت اسامه بن لادن در انتظار ابوبکر البغدادی

سرنوشت اسامه بن لادن در انتظار ابوبکر البغدادی
ابوبکر البغدادی که خود را خلیفه خوانده بود و سال‌ها تحت عنوان حکومت اسلامی شام و عراق از هیچ جنایتی فروگذار نکرده بود. این روز‌ها از منطقه‌ای به منطقه دیگر و از خانه‌ای به خانه دیگر گریزان است و نیرو‌های امنیتی و نظامی، درپی او هستند. به نظر می‌رسد دیر یا زود سرنوشتی بهتر از اسامه بن لادن در انتظار ابوبکر البغدادی نخواهد بود.
روایت‌های غم‌انگیز و قهرمانانه از مناطق سیل‌زده در گزارش "دیدارنیوز"؛

جلوه‌هایی از اتحاد ملی در سایه سیل ویرانگر

جلوه‌هایی از اتحاد ملی در سایه سیل ویرانگر
سیلابی که از انتهای سال گذشته آغاز شد و در فروردین ۱۳۹۸ مهمان ایرانیان بود، در کنار تمام خسارت‌ها و نابودی‌های به بار آورده، تصاویری خلق کرده است که در تاریخ ایران خواهد ماند، تصاویری از جنس مهر، اقتدار، تلاش و میهن‌پرستی تا یادمان بیندازد هنوز در این کشور، مردم در شرایط بحرانی کنار هم می‌ایستند.
چرا نتوانستیم از میلیارد‌ها متر مکعب بارش استفاده کنیم؟

آبی که بر باد رفت

آبی که بر باد رفت
آمار‌های وزارت نیرو نشان می‌دهد، ارتفاع کل بارش‌های سال آبی ۹۸-۹۷ بیش از ۱۸۹ میلی‌متر بوده که نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت با افزایش ۵۰ درصدی روبه‌رو بوده است
"دیدارنیوز" به بررسی حضور نیرو‌های حشد الشعبی در ایران پرداخته است؛

حضور جنجالی حشد الشعبی در مناطق سیل زده

حضور جنجالی حشد الشعبی در مناطق سیل زده
حضور نیرو‌های حشد الشعبی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. رسانه‌های بیگانه و بسیاری در شبکه‌های مجازی، معترض حضور نیرو‌های عراقی در ایران هستند. آن‌ها معتقدند این نیرو‌ها بدون هماهنگی با وزارت کشور آمده‌اند و علت اصلی حضورشان سرکوب اعتراض‌های احتمالی در استان‌های لرستان و خوزستان است. در این بین عده‌ای نیز به اختلافات قومیتی و نژادی دامن زده‌اند.
"دیدارنیوز" به طرح مسأله «سرمایه جنسی» و ابعاد و تبعات آن می‌پردازد؛

سرمایه جنسی زنان؛ پاشنه آشیل مردان

سرمایه جنسی زنان؛ پاشنه آشیل مردان
سرمایه جنسی اصطلاحی است که دربرگیرنده ترکیبی از ویژگی‌ها از قبیل زیبایی، جذابیت جنسی، مهارت شناساندن و معرفی خود و مهارت‌های اجتماعی است. در واقع، منظور از آن، ترکیبی از جذابیت‌های جسمانی و اجتماعی است که برخی از زنان و مردان را در رسیدن به اهدافشان کمک کرده و آن فرد را برای اطرافیان به ویژه جنس مخالف از لحاظ بصری و جنسی جذاب می‌کند. بدیهی است که منظور از داشتن سرمایه جنسی یا به کارگیری آن، برقراری رابطه جنسی نیست.
فریدون مجلسی در گفتگو با "دیدارنیوز":

برجام توسط نیرو‌های داخلی به شکست کشانده شد/خروج از برجام، جنگ به دنبال دارد

برجام توسط نیرو‌های داخلی به شکست کشانده شد/خروج از برجام، جنگ به دنبال دارد
برجام فواید زیادی به همراه داشت، زیرا در صورت نبود این توافق نامه، تاکنون وضعیت سیاسی و اجتماعی نظام جمهوری اسلامی تغییر کرده بود. ایران در آستانه فروپاشی، برجام را پذیرفت و میلیارد‌ها دلار بهره برد و در نتیجه آن معاملاتی برقرار شد، اما نیرو‌هایی ازداخل کشور علیه برجام قیام کردند و آن را به شکست کشاندند.
"دیدارنیوز" به بررسی پیامد‌های اقدام محمود عباس در تشکیل دولت جدید فلسطینی می‌پردازد؛

«خودکشی بزرگ» جنبش فتح و محمود عباس

«خودکشی بزرگ» جنبش فتح و محمود عباس
محیط جغرافیایی حوزه حاکمیتی تشکیلات فلسطین، کرانه باختری است و در صورت الحاق کرانه باختری عملا نیاز به تشکیلات فلسطینی از بین خواهد رفت و با توجه به تصویب قانون قومیت، عباس و جنبش فتح و تشکیلات فلسطینی باید صحنه را برای صهیونیست‌ها خالی کنند. به همین دلیل کارشناسان معتقدند جنبش فتح و محمود عباس به یک خودکشی بزرگ اقدام کرده اند.
گزارشی از دلایل اعتیاد در جوانان

افسردگی، گرایش به اعتیاد را بالا می‌برد

افسردگی، گرایش به اعتیاد را بالا می‌برد
متاسفانه طی سال‌های اخیر شاهد افزایش مشکلات پیش روی جوانان هستیم، به گونه‌ای که بسیاری از جوانان کشور دیگر از آن شور و نشاطی که می‌توان از یک جوان انتظار داشت برخوردار نیستند و همچنین دیگر حضور پررنگ و تاثیرگذاری نیز در جامعه ندارند که این خود می‌تواند در بلندمدت مشکلات و چالش‌های بسیاری را رقم بزند.
کامبیز نوروزی در گفتگو با "دیدارنیوز":

پروژه فیلترینگ در ایران شکست خورده است

پروژه فیلترینگ در ایران شکست خورده است
پروژه فیلترینگ داخل ایران شکست خورده محسوب می‌شود و در این خصوص نیازی به نظرسنجی هم نیست و به سادگی می‌توان آن را دید. پیش از این نظرسنجی هم کاملا مشخص بود که پیام‌رسان داخلی با شکست روبرو می‌شود، کمااینکه طرح‌های پیش از آن هم مانند فیلتر فیس‌بوک و توییتر به شکست منجر شده بود.
گزارش "دیدارنیوز" از بحران افزایش ساکنان طبقه «زیر خط فقر»؛

ورود عجولانه قشر متوسط به زیر خط فقر!

ورود عجولانه قشر متوسط به زیر خط فقر!
خطی کشیده می‎شود میان غنی و فقیر، دارا و ندار، پولدار و بی‌پول و ... که نشان از میزان قدرت خرید و قدرت تامین مایحتاج زندگی و... دارد. با شرایط عجیب و غریب اقتصادی که این روز‌ها اقلام اولیه زندگی نیز به کالایی لوکس تبدیل شده است، اهمیت این خط بیش از پیش شده است.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم