پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

در گفتگوی "دیدارنیوز" با محمدابراهیم رضایی مطرح شد؛

فراکسیون «مقابله با تحریم» درصدد جبران نقیصه‌ها است

فراکسیون «مقابله با تحریم» درصدد جبران نقیصه‌ها است
بسیار پیش آمده پس از حضور در جمعی، شاهد خلاقیت‌های قابل‌توجهی بودیم که کشور به شدت به آن‌ها نیازمند است و با گسترش و ارائه امکانات به دارندگان چنین تفکراتی می‌توان به این افراد و آینده مردم کمک کرد. اکنون که دشمن به امید ایجاد مشکل در کشور بر بخش‌هایی دست گذاشته که می‌تواند ایراداتی را هم به وجود آورد، تلاش‌مان برآن است تا با تشکیل فراکسیون فوق، بخشی از نقیصه‌ها جبران شود.
"دیدارنیوز" در گفتگو با پیروز مجتهدزاده، حادثه انفجار نفتکش‌ها و واکنش دولت انگلیس را بررسی کرد؛

عامل انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان جنگ طلب است

عامل انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان جنگ طلب است
موضع وزیر خارجه انگلیس، یک فضولی بی دلیل بود. در حقیقت وزارت خارجه انگلیس خواسته است نانی را به آمریکایی‌ها قرض بدهد که ترامپ در سفر اخیرش به لندن به آن‌ها قرض داده بود. اتحادیه اروپا مواضع آمریکا را نپذیرفت و برای آن‌ها این اظهارات شتاب زده، محلی از اعراب ندارد.
گفت و گوی «ایران» با اقتصاددانان در باره آثار اجرای زیست شبانه

کارآفرینی در شیفت شب پایتخت

کارآفرینی در شیفت شب پایتخت
زیست شبانه نام طرحی است که فعلاً به علت برخی مخالفت‌ها کنار گذاشته شده است، اما این طرح صرفاً با رویکرد تفریحی و استفاده از فضا‌های فرهنگی و هنری در شب تعریف نمی‌شود. «زیست شبانه» حالا به‌عنوان یکی از پرسابقه‌ترین طرح‌ها برای درآمدزایی و راه‌اندازی کسب و کار‌های خرد در اغلب کشور‌های توریستی و بزرگ دنیا مطرح است.
رحمان قهرمان‌پور کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با "دیدارنیوز":

انتظار میانجی‌گری از نخست وزیر ژاپن غیر واقع‌بینانه بود

انتظار میانجی‌گری از نخست وزیر ژاپن غیر واقع‌بینانه بود
انتظار میانجی‌گری از ابتدا غیر واقع‌بینانه بود و حتی مقامات وزارت امور خارجه ژاپن هم مجبور به توضیح شدند که فعلا این بحث در بین نیست. به این معنا که از نظر ژاپنی‌ها مسئله شروع کار بود تا با پیامی بسنجند که آیا ایران مایل به ادامه مسیر هست یا خیر؟ در صورتی که از این زاویه به داستان پیش‌رو بنگریم، می‌توان نتیجه گرفت که اهداف سفر شینزو آبه تا حدی موفق بوده است.
گفتگوی "دیدارنیوز" با «کامیل احمدی» در خصوص وضعیت ازدواج موقت در ایران؛

از صیغه ساندویچی تا صیغه‌های سیاحتی و زیارتی! / دفترخانه‌ها آلبوم زن صیغه‌ای نشان می‌دهند!

از صیغه ساندویچی تا صیغه‌های سیاحتی و زیارتی! / دفترخانه‌ها آلبوم زن صیغه‌ای نشان می‌دهند!
با توجه به تحولات اساسی که در سطح روابط اجتماعی و نگرش افراد به وجود آمده، صیغه دیگر کاربرد دهه ۶۰ و ۷۰ را ندارد. اکنون شاهد اشکال متنوعی از صیغه‌های کوتاه مدت، روزی، ساعتی، زیارتی و سیاحتی هستیم. صیغه‌هایی هستند طیفی از روسپیان به عنوان حفاظ قانونی از آن استفاده می‌کنند. بدین ترتیب است که صیغه حتی شکل تجاری یافته و به ویژه در شهر‌های زیارتی و سیاحتی به صنعتی پول ساز تبده شده است.
"دیدارنیوز" نسخه شفابخش وزیر نیرو را مورد بررسی قرار داد؛

نسخه وزیر نیرو؛ کمتر بخورید گردتر بخوابید!

نسخه وزیر نیرو؛ کمتر بخورید گردتر بخوابید!
در بحبوحه مشکلات اقتصادی، بعضی از مسئولان نظام به جای تدبیر امور و رتق و فتق مشکلات جاری، هر از چند گاهی سخنانی می‌گویند که مانند پاشیدن نمک بر روی زخم می‌ماند. در جدیدترین نمونه از این دست سخنان، رضا اردکانیان وزیر نیرو مدعی شد بیشتر از متوسط کشور‌های صنعتی و توسعه یافته غذا می‌خوریم. هر از گاهی افرادی به ظاهر مسئول در برخورد با مشکلات عدیده‌ای که امروز جامعه ایرانی با آن مواجه است به جای تدبیر عقلانی با بیاناتی دون شأن ملت ایران و گا‌ها دور از ادب، سعی در حذف صورت مسئله دارند. غافل از آنکه در این زمانه، همه در اتاق‌های شیشه‌ای زندگی می‌کنند و نمی‌توان به راحتی مردم را فریب داد و مدعی ساده‌زیستی شد.
"دیدارنیوز" از منظر اجتماعی، نگاهی به بحث تولید زباله در ایران دارد؛

هیولای زباله از اتحادیه اروپا تا ایران

هیولای زباله از اتحادیه اروپا تا ایران
تولید زباله تنها مختص به کشور‌های جهان سوم نیست، اما آمار‌های تولید زباله در این کشورها، وضعیت ناخوشایندی را نشان می­ دهد. به هر حال مسئله زباله و پسماند، تنها به بحث زباله گردی محدود نمی ­شود و پیامد‌های مهم دیگری نیز در پی دارد. هزینه بسیار بالای جمع­ آوری زباله در کلان‌شهرها، مسئله پساب زباله­‌ها و آلودگی­‌های محیط­ زیستی و بسیاری مسائل دیگر موجب می­ شود تا پسماند به مسئله پیچیده‌ای در کلان‌شهر‌هایی همچون تهران تبدیل شود.
مسابقات جهانی لیگ ملتهای والیبال

صحنه بی‌نظیر حضور زنان در ارومیه

صحنه بی‌نظیر حضور زنان در ارومیه
ورزش، ارزان‌ترین و آسان‌ترین روش برای افزایش نشاط اجتماعی است و جزو آزادی‌های مشروع هر جامعه محسوب می‌شود که به همدلی و وفاق در جامعه منجر می‌شود. هفته سوم مسابقات والیبال لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ روز‌های جمعه و شنبه شاهد یک اتفاق مهم بود؛ حضور بانوان تماشاگر در سالن بازی با درخشش تیم ملی والیبال در مسابقات لیگ ملت‌ها همراه شد.
مشکلات شناختی پایه مشکلات روانی است

روان درمانی با رمان و فلسفه

روان درمانی با رمان و فلسفه
 شاید خیلی‌هایمان این روز‌ها سؤال‌های زیادی از خودمان داشته باشیم؛ پرسش‌هایی که گاهی مصداق‌شان فقط در ذهن خودمان است و گاه در دنیای بیرون، ولی ممکن است توانایی پرداخت خدمات روانشناسی را نداشته باشیم. ممکن است از این کلاس به آن کلاس و از این مشاور به آن مشاور رفته باشیم و باز هم نفهمیده باشیم که مشکل‌مان کجاست.
ارزیابی امیر احمدیان کارشناس مسائل منطقه از دیدار‌های دیپلماتیک روحانی

«شانگهای» و «سیکا» تریبون دیپلماسی ایران شد

«شانگهای» و «سیکا» تریبون دیپلماسی ایران شد
اغلب کشور‌ها در محیط بین الملل بر اساس زاویه منافع ملی خود  و تهدیداتشان عمل می‌کنند و منافع ملی، خطوط قرمز و تهدیدات خود را معین کرده اند، اما این در حالی است که ایران راهبرد کلان، منافع ملی و تهدیداتش را به طور رسمی تعیین و منتشر نکرده است.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم