پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

مدلینگ؛ بستری برای حضور دوباره قربانیان اسیدپاشی در جامعه

آن‌ها به دوربین لبخند می‌زنند

آن‌ها به دوربین لبخند می‌زنند
ما قربانی‌های اسیدپاشی در همه جای دنیا می‌توانیم به جامعه بازگردیم، ما نباید خود را از جامعه پنهان کنیم.» الهام این حرف‌ها را با خودش مرور می‌کند، حالا که مقابل دوربین ایستاده و تبلیغ یک لباس را می‌کند این حرف‌ها از ذهنش می‌گذرد. دوباره به چهره‌اش در آیینه نگاهی می‌اندازد و خیلی چیز‌ها یادش می‌آید. اینکه دو سالی هست زندگی‌اش عوض شده.

سرنوشت زن روستایی بعد از ۴۰ سال زندگی مشترک: طلاق بدون حق و حقوق

سرنوشت زن روستایی بعد از ۴۰ سال زندگی مشترک: طلاق بدون حق و حقوق
گزارش زیر روایتی از پرونده طلاق زهرا. ب. در یکی از شعبات دادگاه خانواده در شهر همدان است. زهرا زنی ۵۴ ساله، ترک زبان و روستایی است که پس از ۴۰ سال زندگی که آن را دردناک و همراه با تحمل اشکال مختلف خشونت توسط شوهرش توصیف می‌کند، برای طلاق به دادگاه فراخوانده شده و عدم آگاهی زهرا از اصطلاحات سخت و پیچیده قانون خانواده سبب شده که این زن در حالی که شوهری بسیار متمول دارد تمام حق و حقوقش را از دست داده و در این سن و سال بدون هیچ پشتوانه‌ای رها شود. 

زندگی و مرگ جرج فلوید: نمادی از وضعیت سیاه‌پوستان در آمریکا

زندگی و مرگ جرج فلوید: نمادی از وضعیت سیاه‌پوستان در آمریکا
«فریاد نمی‌توانم نفس بکشم» جورج فلوید فریادی تاریخی است فریادی که در تمام آمریکا فراگیر شده است. مخصوصاً در زمانی که رییس جمهوری آمریکا بیشترین قرابت را با جریان‌های زیرپوستی نژادپرست جامعه آمریکا طی پنجاه سال اخیر داشته و دارد. جورج فلوید به بهانه جرم کم اهمیتی کشته شده است و این بیش از هر چیز جامعه سیاه پوستان را خشمگین کرده است. وی به دلیل کرونا از کار خود بیکار شده بود و بسیاری از سیاه پوستان با این شرایط دست و پنجه نرم می‌کنند. از سوی دیگر در بهار امسال دستکم ۲۳ هزار مورد مرگ مرتبط با کرونا در آمریکایی‌های سیاه پوست رخ داده است...

وقتی امیر سیاری سانسور می‌شود!

امیر حبیب الله سیاری از مقامات عالی رتبه ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت و گویی با ایرنا رسانه رسمی دولت داشت که بعد از پخش فیلم این گفتگو از این خبرگزاری حذف شد. این گزارش به مرور بخش منتشر شده سخنان امیر سیاری و واکنش‌ها به حذف این گفتگو پرداخته است.
انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد یک نماینده برای ختم قرآن در مجلس

این تظاهر کردن‌ها برای ملت راهگشا نیست

این تظاهر کردن‌ها برای ملت راهگشا نیست
یک کارشناس مسائل سیاسی با انتقاد از پیشنهاد یک منتخب مجلس یازدهم برای ختم قران روزانه در مجلس، گفت: این تظاهرکردن‌ها آفت بازگشت روش‌های احمدی نژادی است که یکبار از آن‌ها لطمه خورردیم.

ماهیگیری تل‌آویو از آب گل‌آلود اعتراضات در آمریکا

ماهیگیری تل‌آویو از آب گل‌آلود اعتراضات در آمریکا
اسرائیل همواره در طول تاریخ نشان داده است که در ماهی‌گیری از آب گل آلود، استاد چیره‌دستی است. در حالی که مانیتورهای جهان در حال پوشش خبر مربوط به اعتراضات در ایالات متحده است، اسرائیل از تلاش‌های خود برای الحاق کرانه باختری به این دولت فروگذار نمی‌کند.
گزارش ویژه «دیدار» از پیگیری رخداد تلخ در مرز ایران و افغانستان

زخم هریرود و نوشداروی شفافیت

زخم هریرود و نوشداروی شفافیت
نکته بسیار مهم دیگر لزوم برخورد شفاف مسئولان و مقامات کشورمان با این مسئله است. باید اسناد و مدارک طرف ایرانی به صورت روشن در اختیار افکار عمومی قرار گیرد. جنایت علیه مهاجران افغان اتهامی ساده نیست. اگر چنین جنایتی رخ داده باشد، دولت و ملت ایران مدعی اول علیه خاطیان هستند. اگر هم بر اساس اظهارات مقامات رسمی کشورمان چنین اتفاقی نیفتاده است باید مدارک و اسناد در اختیار افکار عمومی قرار گیرد و توضیحات به روشنی از سوی مقامات رسمی به مردم ارایه شود. زخم هریرود باید با داروی شفافیت شفا یابد و هیچ چاره دیگری در کار نیست. 

عمدی بودن فاجعه آتش‌سوزی: قلب زاگرس در آتش کینه می‌سوزد؟

عمدی بودن فاجعه آتش‌سوزی: قلب زاگرس در آتش کینه می‌سوزد؟
مقامات و مسئولین در خصوص دلیل وقوع آتش سوزی اظهار نظر مشخصی نکرده و به ذکر این نکته که قطعا عامل انسانی دلیل اصلی وقوع این حادثه بوده اکتفا کرده‌اند. بر اساس روایت اهالی باشت و بوستان، دو چوپان با هم نزاع می‌کنند، یکی از آن‌ها از سر دشمنی زمین دیگری را آتش می‌زند، وجود حجم زیاد علوفه و وزش باد سبب می‌شود که آتش زبانه کشیده و به دل کوهستان بیفتد، علی رغم رواج این روایت در بین مردم هنوز خبری از دستگیری چوپان‌ مورد نظر نیست. برخی روایت‌های دیگر در این خصوص هم دلالت بر عمدی بودن این اتفاق دارد.
گفتگو
یادداشت
پرونده ویژه
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم