پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

"دیدارنیوز" نگاهی به پرونده تعرض به دختربچه کرمانشاهی دارد؛

وقتی ۱۹ زخم بر بدن مصداق آزار جنسی نیست!

وقتی ۱۹ زخم بر بدن مصداق آزار جنسی نیست!
در پرونده دختر بچه کرمانشاهی، از آن رو رای به تجاوز جنسی داده نشده که احکام در قانون مجازات کشورمان بر اساس اینکه دخول انجام گرفته شده باشد یا نه، دارای تفاوت است. اگر علی رغم وجود آزار جنسی، دخول اثبات نشود یا صورت نگرفته باشد، مجازات عمل ـ ۹۹ ضربه شلاق ـ در قلمرو تعزیرات است که اثبات آن بر عهده دادستان قرار دارد، ولی اگر دخول انجام گرفته شده باشد، مجازات ـ اعدام ـ است و در حوزه حدود قرار می‌گیرد. این موضوع در حالی است که در تعریف سازمان ملل، هر نوع نزدیک شدن فیزیکی ناخواسته، درخواست برای خدمت جنسی و یا سایر رفتار‌های فیزیکی و کلامی، آزار جنسی محسوب می‌شود.
"دیدارنیوز" در گفتگو با «سیدعلی بیگدلی» سفر پوتین به ریاض را بررسی کرد؛

 روابط عربستان و روسیه به زیان ایران نیست

 روابط عربستان و روسیه به زیان ایران نیست
روسیه توان اقتصادی و تکنولوژیکی ضعیفی دارد و پتانسیل سرمایه گذاری‌های هنگفت را ندارد. عربستان و روسیه فقط در حوزه نظامی گری می‌توانند کار‌هایی انجام دهند و در حوزه نفت هم تجربیاتی دارند که قابلیت انتقال دارد، ولی تکنولوژی نفت روسیه به پای اروپا و آمریکا نمی‌رسد، به هر حال روسیه می‌تواند در منطقه برای آمریکا یک رقیب باشد و با توجه به اینکه در گذشته اتحاد جماهیر شوروی از کشور‌هایی که در جبهه امتناع قرار داشتند نمی‌توانست استفاده تجاری و اقتصادی ببرد روسیه کنونی در صدد است آن ناکامی را در این دروه جبران کند.
گزارش "دیدارنیوز" به بهانه فعالیت فم‌تریپ Feel Iran؛

رونق صنعت گردشگری ایران با #فم_تریپ

رونق صنعت گردشگری ایران با #فم_تریپ
این روز‌ها در کشور هشتگ #فم_تریپ و #lestfeeliran بسیار روی بورس است و بسیاری از دنبال کنندگان فضای مجازی تا حدودی با این رویداد در کشور آشنا شده‌اند. به تازگی در حوزه گردشگری نام فم‌تریپ یا فم‌تور زیاده شنیده می‌شود. فم به معنای آشنایی است که وقتی در کنار تریپ به معنی سفر قرار بگیرد یعنی سفر ارزان و گاهی رایگان که برای آشنایی با مقاصد گردشگری توسط مجریان گردشگری برگزار می‌گردد. در حقیقت از متخصصان عرصه گردشگری از جمله عکاسان، بلاگرها، لیدر‌های تور و روزنامه نگاران کمک می‌گیرند تا به معرفی شهر و جاذبه‌های گردشگری بپردازند و خیلی از کشور‌ها از راه فم تریپ ذهنیت اشتباه درباره کشورشان را تغییر می‎دهند.
گزارش از طرحی که بعد از ۹ سال مصوب شد

مدال شهروندی برای شهروندان نمونه تهرانی

مدال شهروندی برای شهروندان نمونه تهرانی
اعضای شورای شهر روز سه‌شنبه دوباره طرحی را به جریان انداختند که ۹ سال بود مسکوت مانده بود و در بایگانی مصوبات شورا خاک می‌خورد؛ طرحی به نام اعطای نشان شهروندی که تصویب آن به سال ۱۳۸۹ و شورای سوم شهر تهران برمی‌گردد. در تابستان آن سال اعضای شورای شهر تهران به ریاست مهدی چمران به طرحی رای دادند که براساس آن قرار بود شهروندان نمونه شهر تهران شناسایی و معرفی شوند و به آن‌ها نشان شهروندی اعطا شود. برمبنای آنچه در طرح یاد شده آمده بود، قرار بود کمیته‌ای مسوول بررسی و معرفی شهروندان نمونه تهرانی شود.
گزارش از وضعیت زوار حسینی در پایانه شلمچه

اینجا همه یک پرچم دارند

اینجا همه یک پرچم دارند
جاده اهواز به خرمشهر ترافیک اتوبوس‌های خوش آب و رنگ پاکستانی‌هاست. رنگ‌آمیزی عجیب و غریب اتوبوس‌ها که پشت شیشه عقب‌شان نوشته «پیشاور- کراچی» از دور هم نمایان است. همگی می‌روند به سوی مرز شلمچه. افغان‌ها و آذربایجانی‌ها هم هستند، ولی تعدادشان به زوار پاکستانی نمی‌رسد.
گزارش "دیدارنیوز" در رابطه با سرانجام لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت؛

سوت پایان لایحه مبارزه با پولشویی به صدا درآمد

سوت پایان لایحه مبارزه با پولشویی به صدا درآمد
لایحه پالرمو در مجمع بررسی نشد و اکنون فرصت آن به پایان رسیده است و براساس تبصره ۲۰۵ آئین نامه مجمع، نه تنها تبدیل به قانون نشده بلکه در کل رد شده است. مجمع تشخیص مصلحت نظام بر سوت پایان بررسی لایحه مبارزه با پولشویی دمید و پرونده مربوط به این مسئله با وجود آنکه همچنان نمایندگان مجلس درباره آن نظر دیگری دارند را بست.
گزارش "دیدارنیوز" به بهانه دستگیری مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز؛

روح الله زم کیست و چگونه دستگیر شد؟

روح الله زم کیست و چگونه دستگیر شد؟
خبر دستگیری روح الله زم نیز مانند اخبار دوران فعالیت او شایعات زیادی را به خود اختصاص داده است. در دوران فعالیت آمدنیوز برخی او را وابسته به دولت حسن روحانی عنوان می‌کردند و برخی وابسته به سپاه. اما چیزی که از شواهد منتشر شده و ادعا‌های شخص زم بر می‌آید او در خارج از ایران با گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران همکاری می‌کرده و هدف او نیز مشخص بوده است.
"دیدارنیوز" در گفتگو با «جلال جلالی زاده» آخرین وضعیت جنگ ترکیه علیه کرد‌های سوریه را بررسی کرد؛

اردوغان دچار سرگردانی استراتژیک شده است

اردوغان دچار سرگردانی استراتژیک شده است
اردوغان چون از سرنگون شدن دولت بشار اسد ناامید شد با مشکلات فراوانی در داخل ترکیه مواجه شده است. یکی از مشکلات ترکیه، آوارگان عربی هستند که به ترکیه رفته اند و مشکل دیگر اردوغان شعار سرنگونی دولت بشار بود که در آن ناکام ماند و حال با این اقدام می‌خواهد به منتقدین داخلی، کالایی ناسیونالیستی بفروشد و این کالا را قرار است از محصول جنگ به دست بیاورد. در واقع باید گفت اردوغان دچار نوعی از سرگردانی شده است.
حال و هوای مرز مهران در آستانه اربعین

بار دیگر شهری که دوستش دارند

بار دیگر شهری که دوستش دارند
فرمانده انتظامی ایلام البته به زائران  توصیه می‌کند حتماً با گذرنامه معتبر در مرز حضور پیدا کنند و در طول مسیر به توصیه‌های پلیس و تابلو‌های راهنما توجه داشته باشند و از سرعت و سبقت غیرمجاز و انجام حرکات حادثه‌ساز خودداری کنند.
گزارش "دیدارنیوز" به بهانه اجرای یک نمایش با موضوع بیماران «ایکتیوز»؛

این نمایش «واگیر ندارد»!

این نمایش «واگیر ندارد»!
هدف نمایش ـ مصاحبه «واگیر ندارد» که توسط «ساشا کشوادی» کارگردانی شده و از دیروز در سالن مهرگان به روی صحنه رفته است، آگاهی بخشی به مردم و معرفی بیماری ایکتیوز به جامعه است. این نمایش مبتنی بر مصاحبه‌هایی است که با بیماران ایکتیوز و خانواده‌های آن‌ها انجام شده و همچنین خود بیماران نیز در این نمایش حضور دارند.
گفتگو
یادداشت
پرونده ویژه
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم