پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

"دیدارنیوز" بررسی می‌کند؛

آیا شاخص‌های تعیین قیمت بیمه شخص ثالث غیرمنطقی است؟

آیا شاخص‌های تعیین قیمت بیمه شخص ثالث غیرمنطقی است؟
در رشته بیمه شخص ثالث که متوجه به اصطلاح نفر سوم در تصادف است و خسارات جانی و مالی او را پوشش می‌دهد، شاخص‌های تعیین قیمت بیمه به شاخص‌هایی گره خورده که می‌توان گفت هیچ تاثیری روی بالا و پایین شدن میزان خسارت ندارد. بر اساس گفته کارشناسان در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث علاوه بر تخفیف، میزان سیلندر ماشین محوریت دارد که نمی‌توان آن را شاخصی منطقی دانست چراکه هماطور که گفته شد خسارتی که این بیمه باید پرداخت کند متوجه فرد خارج از ماشین یا شخص ثالث است. البته تا یک ماه گذشته اگر قیمت بیمه شخص ثالث یک خودروی بالای ۲۰۰ میلیون را با یک خودرو ۵۰ میلیونی مقایسه می‌کردیم متوجه اختلاف قیمت زیادی که داشتند می‌شدید، اما ظاهرا بیمه مرکزی طی هفته اخیر این شکاف قیمتی را به حداقل رسانده است.
رئیس کل بانک مرکزی:

استفاده از رمز یک بار مصرف از ابتدای دی‌ماه اجباری است

استفاده از رمز یک بار مصرف از ابتدای دی‌ماه اجباری است
رئیس کل بانک مرکزی هک‌شدن حساب‌های بانکی را تکذیب کرد و گفت: خالی‌شدن حساب افراد مربوط به فیشینگ است و موضوع هک مطرح نیست و همیشه هم به طور مداوم وجود داشته اما با استفاده از رمز یکبار مصرف از ابتدای دیماه، این موارد تا ۹۵ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.
تحلیل رییس کنفدراسیون صادرات از دلایل افزایش نرخ دلار در هفته‌های اخیر

منتظر برگشت قیمت ارز باشید، انفجار قیمت در راه نیست

منتظر برگشت قیمت ارز باشید، انفجار قیمت در راه نیست
رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: براساس فاکتورهای اقتصادی اگر اتفاق خاصی نیفتد و موضوع خاصی پیش نیاید، مجددا شرایط در بازار ارز به حالت عادی برمی‌گردد؛ ضمن این‌که نوسان ارز تا ۲، ۳ درصد در همه شرایط وجود داشته و خیلی عدد بزرگی نیست.
رییس کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با "دیدارنیوز" مطرح کرد:

با روند فعلی دولت، قیمت مسکن افزایش پیدا خواهد کرد

با روند فعلی دولت، قیمت مسکن افزایش پیدا خواهد کرد
کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن در هفته‌های اخیر جای خوشحالی ندارد. در چند سال اخیر شاهد افزایش ۸۰ درصدی نرخ مسکن بوده‌ایم که این کاهش قیمت در برابر آن ناچیز است. این کاهش نرخ مربوط به عملکرد نهاد خاصی نیست. قیمت مسکن به حدی در چند سال اخیر افزایش یافته بود که مردم توان خرید نداشتند و دیدیم که بازار مسکن دچار رکود شدید شد، حال به خاطر اینکه معاملات کمی بیشتر شود، قیمت‌ها آن هم در حد کمی کاهش پیدا کرد. اگر چنانچه دولت به کنترل مولفه‌های قیمت مسکن نپردازد دوباره شاهد افزایش شدید نرخ مسکن خواهیم بود.
طی ۱۰ سال اخیر

اوج صادرات نفت ایران چه زمانی بود؟

اوج صادرات نفت ایران چه زمانی بود؟
میزان صادرات نفت خام پس از تامین نفت خام مورد نیاز پالایشگاه‌های داخل و برآورده کردن نیاز داخلی تعیین می‌شود که البته در سال‌های اخیر این مساله به دلیل تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا روند کاهشی داشته اما در کل بر اساس آخرین آمار، از سال ۱۳۷۸ تاکنون بیش‌ترین میزان صادرات نفت خام مربوط به سال ۱۳۸۶ بوده است.
گفتگوی "دیدارنیوز" با «حبیب الله انصاری» دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران؛

یخچال و ماشین لباسشویی ایران، جهانی است/ ایراد به ساختار تولید است نه تولید کننده/ ذهنیت به لوازم خانگی باید تغییر کند

یخچال و ماشین لباسشویی ایران، جهانی است/ ایراد به ساختار تولید است نه تولید کننده/ ذهنیت به لوازم خانگی باید تغییر کند
بحث کاستی‌ها به ساختار تولید باز می‌گردد. بخشی از آن به این باز می‌گردد که در جامعه تصویر درست و روشنی از لوازم خانگی اشاعه دهیم. من یکی از کاستی‌ها را عدم شناخت کامل مردم از ساختار لوازم خانگی و فرهنگ سازی می‌دانم. این به طور کامل انجام نشده است. مثلا در انرژی‌بر‌ها با قاطعیت عرض می‌کنم که ما در بخش یخچال از تکنولوژی بالایی استفاده می‌کنیم. در بخش ماشین لباسشویی، تکنولوژی ما بالا است که قابل مقایسه با تکنیک‌هایی که در دنیا به کار می‌رود، است. در سطح اجاق گاز به پیشرفت‌هایی رسیده‌ایم. در مورد کاستی ها یک مقدار هم به این باز می‌گردد که بعضی از کارگاه‌های ما متأسفانه به خاطر همان ساختاری که من اشاره کردم کالا‌های با کیفیت لازم را تولید نمی‌کنند، ولی به بازار عرضه می‌کنند. در واقع استاندارد و کیفیت لازم را ندارند و بخصوص از این وضعیت اقتصادی کشور و جیب مردم سوء استفاده می‌کنند.
پیشنهاد یک نماینده مجلس:

حداقل دستمزد کارگران بیشتر از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد

حداقل دستمزد کارگران بیشتر از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد
عضو فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به حداقل دستمزد کارگران در سال آینده گفت: حداقل دستمزد برای سال ۹۹ باید بیشتر از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد و پذیرش این رقم برای سال بعد مخالف حقوق کارگران است.
پیشنهاد یک کارشناس اقتصادی برای حذف ۹۸۷ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان

فرمول جدید برای حذف یارانه انرژی

فرمول جدید برای حذف یارانه انرژی
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به سیاست دولت برای حذف یارانه پنهان در بودجه سال آینده، گفت: مالیات بر مصرف انرژی نسبت به سایر ابزارهایی که دولت می‌خواهد استفاده کند، کمترین فشار را به مردم وارد می‌کند. دولت با وضع مالیات بر مصرف انرژی می‌تواند بودجه را خوب ببندد.
با دفاع اتحادیه مرغداران؛

تخم مرغ باز هم گران شد

تخم مرغ باز هم گران شد
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران با اشاره به قیمت تخم مرغ در بازار کیلویی ۱۰ هزار تومان گفت: این قیمت واقعی است و از ضرر و زیان تولیدکنندگان جلوگیری می‌کند، هر چند زیان ماه‌های گذشته را که عرضه زیر قیمت مصوب بود، جبران نمی‌کند.
نمایندگان مجلس در گفتگو با "دیدارنیوز" پاسخ می‌دهند؛

چرا شرکت‌های دانش بنیان شکوفا نشده اند؟

چرا شرکت‌های دانش بنیان شکوفا نشده اند؟
نام شرکت‌های دانش‌بنیان، دیگر به گوش کمتر کسی ناآشنا می‌آید. بدون شک نمی‌توان رشد و گسترش آن‌ها را مخصوصاً در دو سال اخیر منکر شد، اما مطمئناً شرایط کنونی با انتظارات رهبر انقلاب و مردم، فاصله چشمگیری دارد. باید در نظر داشت و اذعان کرد که در قبال هزینه‌ها و تبلیغاتی که در این باره شده، شکوفایی در این بخش، چشمگیر نبوده است. حال برای جستجوی اینکه چرا علیرغم توصیه‌های رهبری و فشار تحریم‌ها همچنان آن‌طور که باید و شاید بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان پیشرفت نکرده‌اند به سراغ چند تن از نمایندگان مجلس رفتیم تا نظرات آن‌ها را در این باره جویا شویم.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم