پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

براساس آمار رسمی؛

مرغداری ها به خودشان ضرر می زنند

مرغداری ها به خودشان ضرر می زنند
براساس آمار رسمی، در سال ۱۳۸۴ مصرف سرانه گوشت مرغ در بین مردم ایران ۱۴کیلوگرم بوده است. در آن زمان برنامه‌ریزان کشور تصمیم گرفتند این سرانه را تغییر دهند. طبق آن تصمیم قرار شد طی ۱۰ سال (برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه)، مصرف سرانه گوشت مرغ در ایران را با افزایشی ۱۰۰درصدی به ۲۸ کیلوگرم در سال برسد. ظاهرا متولیان امر در هدف خود موفق بوده‌اند.
گزارش تحلیلی "دیدارنیوز" از روند کاهش قیمت ارز در کشور؛

ارز؛ آشفته بازاری که شیرینی­ اش طعم گس می ­دهد!

ارز؛ آشفته بازاری که شیرینی­ اش طعم گس می ­دهد!
عده‌ای از سوداگران معتقدند بازار به‌طور طبیعی پس از چند روز کاهش قیمت در حال اصلاح قیمت است که از نظر این‌ها روند بازار در هفته جاری و قیمت نهایی در انتهای هفته از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر دلار بتواند به بالای مرز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی برگردد، به‌طور موقت انتظارات کاهشی معامله‌گران کاهش خواهد یافت. با این حال اگر قیمت در حوالی مرز حمایتی ۱۱هزار تومانی باقی بماند، یک خبر یا اتفاق که انتظارات مثبت را فعال‌تر کند، می‌تواند زمینه‌ساز ورود دوباره دلار به کانال ۱۰ هزار تومانی شود. این در حالی است که عده‌ای از افزایشی‌ها عنوان می‌کنند بازار در ماه‌های اخیر افت زیادی را تجربه کرده است و ظرفیت کاهش بیشتر را ندارد. آن‌ها باور دارند خریداران در قیمت‌های کنونی از انگیزه بیشتری برای خرید برخوردار خواهند بود.
در صورت پایبندی دولت به اجرای سیاست غربالگری یارانه بگیران؛

آیا آخرین یارانه نقدی اقشار پردرآمد، فردا واریز می‌شود؟

آیا آخرین یارانه نقدی اقشار پردرآمد، فردا واریز می‌شود؟
فردا یکصد و سومین یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود که در صورت پایبندی دولت به اجرای سیاست غربالگری یارانه بگیران، احتمالا یارانه شهریور آخرین یارانه قشر پرمصرف خواهد بود.
گزارش تحلیلی "دیدارنیوز" در باب طرح حذف ۴ صفر از پول ملی؛

خداحافظی صفرها، نمایشی درام یا کنشی موفق؟!

خداحافظی صفرها، نمایشی درام یا کنشی موفق؟!
تجربه حذف صفر و یا تغییر واحد پولی در برخی از کشور‌ها نشان می‌دهد که بدون فراهم شدن زمینه کاهش نرخ تورم، ثبات اقتصادی و اعتماد عمومی بالا به دولت، این اقدام تأثیری بر نرخ تورم نخواهد داشت. مخالفان طرح حذف صفر از پول ملی معتقدند که بدون فراهم‌شدن زیرساخت‌های لازم، اجرای این طرح تأثیر نامطلوبی بر کاهش قدرت خرید مردم خواهد داشت. همچنین گفته می‌شود که با حذف صفر از پول ملی عده‌ای تلاش خواهند کرد تا برمبنای پول جدید کالا‌های خود را با قیمت بالاتری ارزش‌گذاری کنند. عدم امکان نظارت بر بازار‌ها در چنین شرایطی با توجه به پیچیدگی اجرای این تصمیم، باعث افزایش سطح عمومی قیمت‌ها می‌شود. برخی دیگر از کارشناسان می‌گویند که حذف صفر می‌تواند در شرایطی که تورم زیاد شده و ارزش پول ملی کاهش یافته، مؤثر باشد، به این معنی که دیگر نیازی به استفاده از حجم زیاد پول نیست. البته کاهش حجم اسکناس، سادگی در مبادلات، راحت‌تر شدن حمل و نقل پول، صرفه‌جویی در وقت و کاهش آثار روانی تورم از جمله مزیت‌هایی است که برای حذف صفر پول ملی مطرح شده است.
معاون اسبق عملیات و نظارت بورس کالای ایران:

برای خروج از اقتصاد زیرزمینی، بازار شفاف شود

برای خروج از اقتصاد زیرزمینی، بازار شفاف شود
معاون اسبق عملیات و نظارت بورس کالای ایران معتقد است که اگر می خواهیم اقتصاد ایران از سایه بیرون بیاید و فعالیت های زیر زمینی و غیر شفاف کمرنگ شود، چاره ای جز بها دادن به بازارهای رسمی و شفاف نداریم که بورس کالا در این سال ها به عنوان بستری برای دادوستد شفاف کالاها قطعا به تقویت سلامت اقتصاد و حمایت از تولید کمک کرده و می کند.
شمارش معکوس برای مدیران؛

حقوق‌ها را اعلام کنید

حقوق‌ها را اعلام کنید
از فرصت تعیین شده برای ورود اطلاعات حقوق کارکنان دستگاه‌های اجرایی به سامانه حقوق و مزایا، فقط هشت روز دیگر باقی است و باید در این فاصله مدیران برای اعلام اطلاعات حقوقی اقدام کنند.
عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران:

قبوض کاغذی به زودی حذف می‌شود

قبوض کاغذی به زودی حذف می‌شود
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از حذف قبوض کاغذی عوارض شهری خبر داد.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم