پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

محمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با "دیدارنیوز":

عدم تصویب لایحه پالرمو کمک به ترامپ است

عدم تصویب لایحه پالرمو کمک به ترامپ است
عدم تصویب لایحه پالرمو درمجمع تشخیص مصلحت نظام به رئیس‌جمهورآمریکا (دونالد ترامپ) کمک خواهد کرد، زیرا به این وسیله او برای گسترش تحریم‌ها نیازی به بهانه‌تراشی نخواهد داشت که در نتیجه آن، شرایط اقتصادی کشور نابسامان‌تر و در کل، معضلات هم بیشتر خواهد شد.
چرایی مهاجرت خاموش در میان جوانان

من در میان جمع و دلم جای دیگر است

من در میان جمع و دلم جای دیگر است
آمار مهاجرت همیشه از سوی نهادهای بین‌المللی به‌عنوان یکی از شاخصه‌های رضایتمندی در بین کشورها مد نظر است؛ آن چنان که میزان مهاجرپذیری در کشورهای مختلف به‌عنوان نشانه‌ای از توسعه و سطح بالای زندگی در نظر گرفته می‌شود.
افزایش مصرف دخانیات

هنرپیشه‌ها علیه مصرف دخانیات عمل کنند

هنرپیشه‌ها علیه مصرف دخانیات عمل کنند
یعنی رسانه‌های جمعی به‌ویژه سینما و تلویزیون از طریق آنچه «بودریار»، نظریه پرداز رسانه «فراواقعیت» می‌خواند، می‌کوشند واقعیت جدیدی را خلق کنند و زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار دهند. از این جهت هشدار پلیس کاملا بجا است. چرا که این عمل ضد زندگی اجتماعی سالم است؛ بنابراین همه باید برای جلوگیری از عمومی شدن این رفتار‌ها تلاش کنیم.
یوسف مولایی در گفت‌وگو با "دیدارنیوز":

محتوای نشست ورشو و اجلاس مونیخ بیانگر معطوف بودن توجه جهانیان به ایران است

محتوای نشست ورشو و اجلاس مونیخ بیانگر معطوف بودن توجه جهانیان به ایران است
در زمینه بحث‌های کارشناسی، بسیار ضعیف هستیم و واقعا مشکل داریم. گویی که همه چیز از پیش توسط شخصی خاکستری تدوین و به نسخه‌ای دستوری برای اجرا تبدیل شده است. در حقیقت، قدرت انعطاف و تطبیق با مسائلی که در حال اتفاق، سیال و شناور است را نداریم، اگر سیاست‌ها از پیش تعیین شده باشد و فضای انعطاف نداشته باشد، در پیچیدگی‌های زمانه سردرگم می‌شویم. ما برای توفیق در معادلات منطقه‌ای و بین المللی، نیازمند خرد جمعی هستیم.
گفت‌وگو با محمد مهاجری

مهاجری: بین مخالفان FATF نفوذی وجود دارد

مهاجری: بین مخالفان FATF نفوذی وجود دارد
استفاده ابزاری از بیانات مقام معظم رهبری یکی از شیوه‌های آنهاست. زمانی شما به عنوان تکمیل‌کننده استدلال از سخنان ایشان استفاده می‌کنید که کار پسندیده‌ای است، اما اینکه استدلال نداشته باشید و صرفا بگویید نظر «آقا» این را است که ما می‌گوییم. اگر روزی بتوانیم خود را از این موضوع جداکنیم مقداری اصولگرا تر خواهیم شد
"دیدارنیوز" به بررسی حواشی نشست ضد ایرانی ورشو می‌پردازد؛

نشست ورشو، سیرکی که بلیط هایش فروش نرفت!

نشست ورشو، سیرکی که بلیط هایش فروش نرفت!
بی شک کنفرانس ورشو فقط یک رهاورد تبلیغاتی گذرا بود که در همه اهداف خود شکست خورده است، تا آن‌جایی که برگزارکنندگان برای پر کردن صندلی‌های کنفرانس از نمایندگان کشور‌ها و متقاعد کردن آنان برای حضور، مجبور شدند نام کنفرانس را از ائتلاف چند جانبه علیه ایران به "صلح و امنیت در خاورمیانه" تغییر دهند. نکته جالب این کنفرانس، برگزاری مراسم افتتاحیه بدون اشاره به نام ایران بود. مایک پمپئو و جاکیچ کژاپوتوویژ، وزیر امور خارجه لهستان در بیانیه مشترک آغازین نشست ورشو، موضوعات مورد بحث در این نشست را بی‌ثباتی‌های سوریه و یمن و رابطه میان اسرائیل و فلسطین مطرح کردند.
روایت دردناک "دیدارنیوز" از فقر و گرسنگی کودکان سیستان؛

زندگی فحش رکیکی است...!

زندگی فحش رکیکی است...!
بعضی از خانواده‌ها که تعدادشان کم هم نیست حتی از تهیه نان هم عاجزند. خیرین یا در بعضی از مواقع دولت، اقدام به توزیع آرد در بین مردم می‌کنند. ما در طول توزیع آرد، به پیرزنی برخوردیم که دختر کم سن و سال و سه فرزند همین دخترش با او زندگی می‌کردند. پیرزن به ما گفت که بیش از ۲ شبانه روز است که بچه‌ها هیچ نخورده‌اند، حتی نان!
در نشستی با حضور حجاریان، علوی‌تبار مطرح شد:

تاجزاده: اگر اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شوند، انتخابات را تحریم می‌کنیم

تاجزاده: اگر اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شوند، انتخابات را تحریم می‌کنیم
سلسله ميزگردهايي در سايت «مشق‌نو» با حضور مصطفی تاجزاده، سعید حجاریان و علیرضا علوی‌تبار برگزار شد که به بحث موضوع مقاله «چهارراه اصلاح‌طلبان» که توسط تاجزاده نوشته شده بود پرداختند.
گفت‌وگو با اسماعیل گرامی‌مقدم

گرامی‌مقدم: رقابت انتخاباتی فقط با «هویت اصلاح طلبی»

گرامی‌مقدم: رقابت انتخاباتی فقط با «هویت اصلاح طلبی»
اصلاح طلبان برای اینکه همچنان مردم را کنار خود داشته باشند باید مدام به دنبال پی گیری مطالبات مردم و رفع مشکلات در کشور باشند و تاکنون اینگونه بوده و اصلاح طلبان در جهت مقابله با تندروی‌ها، سرمایه اجتماعی خود را به میدان آورده و موجب شدند که تندرو‌ها به قدرت نرسند. تصور کنید که اگر دلواپسان بر سر کار بودند امروز با خروج آمریکا از برجام آن‌ها نیزخروج کرده و کل جهان را علیه ایران بسیج کرده بودند.
بررسی وضعیت رسیدگی به پرونده زمین‌خواران

برخورد با زمین‌خواران شمال تهران

برخورد با زمین‌خواران شمال تهران
در شمال تهران بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی باارزش ملی و منابع طبیعی وجود دارد که سند مالکیت به نام دولت هنوز صادر نشده است. اداره کل منابع طبیعی می‌گوید در این زمینه مشکلات اعتباری دارد؛ این یک زنگ خطر بزرگ کنار گوشمان درباره زمین‌خواری است و دستگاه‌هایی مثل وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی باید اقدام لازم را انجام دهند.
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم