پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

بهبود زندگی مردم با ساختن شهر هوشمند

بهبود زندگی مردم با ساختن شهر هوشمند
هوشمندسازی شهر‌ها یکی از مسائلی است که امروزه برای بهبود وضعیت زندگی مردم و وضعیت محیط زیست شهری به صورت همزمان در نظر گرفته می‌شود. با اینکه تا به امروز هر آنچه موجب بالا رفتن رفاه شهروندان می‌شد به نوعی همزمان زمینه‌های تخریب محیط زیست را هم فراهم می‌کرد، این رویکرد با کاهش تردد و سرعت بخشیدن به کار‌های اداری شاید بتواند نقطه مهمی در مدیریت شهری تلقی شود.

دوچرخه سواری، چاره ترافیک

دوچرخه سواری، چاره ترافیک
دوچرخه یکی از وسیله‌های حمل و نقل درون شهری است که می‌توان با استفاده از آن تا حد زیادی مانع از افزایش ترافیک و آلودگی هوا شد، اما در کلانشهرها و به ویژه تهران تنها به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت های لازم هنوز استفاده از دوچرخه در حمل و نقل های کوتاه درون شهری هیچ جایگاهی ندارد.

اغلب معتادان پس از ترک بازگشت دارند

اغلب معتادان پس از ترک بازگشت دارند
بر اساس نظرات کارشناسان حوزه اعتیاد روند سم‌زدایی و ترک در کشور ما ناقص انجام می‌شود. این در حالی است که بسیاری از بیماران خواستار ترک بار‌ها به کمپ‌های ترک اعتیاد مراجعه و مراحل درمان را سپری و دوباره مواد مصرف می‌کنند.

ریه‌هایی که با تحریم از کار می افتد (رنجی که بیماران سی اف)

ریه‌هایی که با تحریم از کار می افتد (رنجی که بیماران سی اف)
اگر در مورد بیماری سی اف چیزی نشنیده‌اید باید بدانید که سی‌اف یا «سیستیک فیبروزیز» یک بیماری ژنتیکی است که از زمان تولد ظاهر می‌شود. در این بیماری درگیری اعضای مختلف بدن مشاهده می‌شود که مهم‌ترین آن ریه و لوزالمعده است. بیشتر بیماران به‌دلیل تخریب پیشرونده و نارسایی ریوی دچار آسیب جدی می‌شوند. چقدر عمر می‌کنند؟ «نهایت ۲۵ سال»

عدم نظارت بر رعایت ایمنی کار

عدم نظارت بر رعایت ایمنی کار
در سطح شهر شاهد کارگرانی هستیم که سخت مشغول کارند. یکی از داربست بالا رفته و نمای ساختمانی را تمیز می‌کند و دیگری چند خیابان بالاتر در ساختمانی نیمه کاره کیسه سیمان را بر دوش گذاشته و جابه‌جا می‌کند. ماموران شهرداری کنار خیابان‌های پررفت و آمد مشغول جمع‌آوری زباله‌هایی هستند که شهروندان با بی‌حواسی برزمین رها کرده‌اند. همه این کارگران مانند بقیه انسان‌ها کار می‌کنند و خسته می‌شوند و همین خستگی ممکن است، موجب پایین آمدن هوشیاری‌شان شود. چنین کارگرهایی با خطرات بیشتری در صورت حواس پرتی مواجه هستند که ممکن است هزینه‌اش را با جانشان پرداخت کنند.

هزینه‌های وزیر در برابر کنکور

هزینه‌های وزیر در برابر کنکور
تا یک دهه پیش که دانشگاه‌ها و مراکز علمی در کشور تعداشان زیاد نبود، کنکور کابوس جوانان این کشور به حساب می‌آمد. زندگی یکی- دو سال اکثر جوانان دهه ۶۰ که در رویای رفتن به دانشگاه هرشب خواب آن را می‌دیدند و دانشگاه برای‌شان رویا بود، در کلاس‌های صبح و عصر کنکور و شب نخوابی می‌گذشت و برنامه‌های تلویزیونی هم به این موضوع اختصاص داشت.

پاییز در نفس‌های بی نفسی (گزارش از آلودگی هوای تهران)

پاییز در نفس‌های بی نفسی (گزارش از آلودگی هوای تهران)
روزهاي آخر پاییز شد و هوای تهران به وضعیت آلودگی‌های پرخطر رسید، دوباره سردردها و نفس تنگی ها و مشکلات قلبی و ریوی که یکی بعد از دیگری گریبان تهرانی‌ها را می گیرد. دیروز وضعیت هوای تهران چنان آلوده بود که اورژانس تهران خودروهايی را در مکان‌های مختلف و معابر قرار داده بود تا از بیمارانی که دچار نفس تنگی در خیابان می‌شوند، را محافظت کند البته که مشکل هوای تهران مربوط به امروز و دیروز نیست.

دخالت سلبریتی‌ها در درمان

دخالت سلبریتی‌ها در درمان
هنرمندان باید در راه خوب از این ویژگی استفاده کنند، چون نیت خوبی پشت این کار است و می‌خواهند به سلامت و رفاه مردم کمک کنند، بنابر این دانش کافی را بدست آوردند و از سرمایه خود با دانش کافی استفاده کنند.

جرایم به فضای مجازی کوچ کرد

جرایم به فضای مجازی کوچ کرد
«جرایم فضای مجازی در سال‌جاری ۷۱ درصد افزایش داشته است.» این آماری است که روز گذشته حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی از افزایش روبه رشد آن ابراز نگرانی کرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی، وقوع جرایم نیز در جامعه افزایش پیدا کرده و کلاهبرداران به وسیله این امکانات مانند هر پدیده نوظهور دیگر به سوءاستفاده مشغول هستند.

معادله‌ چند مجهولی هولوگرام

معادله‌ چند مجهولی هولوگرام
به گفته خزانه‌دار شورای شهر پنجم، این شورا در مورد اصل بحث بودجه غیرنقدی شهرداری تردید ندارد، بر همین اساس مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران برای سال ۹۷ از این محل، منابع پیش‌بینی شده‌است.
پربازدیدها
پربحث ترین ها