پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

جعل یا واقعیت؟
کمک آیت‌الله منتظری به خانواده‌های زندانیان مجاهدین، توده‌ای‌ها و...

جعل یا واقعیت؟

جامعه امروز
اقتصاد اجتماعی
آموزش و تربیت
سمن‌ها
سبک زندگی
شاید نخوانده باشید
طفلی به نام شادی دیری‌ست گم شده است
نگاهی به حذف مشق شب و ایجاد اتاق اسباب بازی در مدارس

طفلی به نام شادی دیری‌ست گم شده است

این روزها وزیر آموزش و پرورش دست به اقداماتی زده تا زندگی را در مدرسه پر رنگ کند و جلوی رویکردهای بی فایده گذشته را بگیرد. بعد از مقابله با آزمون‌های خاص در دوره ابتدایی و تلاش برای کم کردن نقش کنکور در آموزش و پرورش، او دست به دو اقدام مهم زده است که اگر در عمل بتواند این مسائل را پیش ببرد نقش موثری در آموزش و پرورش ایران ایفا کرده است؛ یکی حذف مشق شب در مقطع ابتدایی و دیگری توجه به بازی و اسباب بازی در مدارس.
اروپا اجرای کانال مالی را به تصویب CFT موکول کرده است
گزارش "دیدارنیوز" از حرف تا عمل ابتکار SPV توسط اتحادیه اروپا

اروپا اجرای کانال مالی را به تصویب CFT موکول کرده است

اروپا برقراری کانال SPV را به روی خوش نشان دادن مقامات ایران به شروط FATF مشروط کرده و منتظر است تا تصمیم مسئولان ایران را در قبال این مسائل مشاهده کند و در ادامه قدمی بردارد.
پیامدهای اجتماعی «جلیقه زردها» و تاثیرات آن بر جامعه فرانسه
دیدارنیوز به ابعاد اجتماعی اعتراضات فرانسه می پردازد؛

پیامدهای اجتماعی «جلیقه زردها» و تاثیرات آن بر جامعه فرانسه

معترضان فرانسوی که عموما از اقشار متوسط و حاشیه نشین فرانسه هستند، باور دارند که دولت، تمام سنگینی هزینه سیاست‌های ریاضتی و سیاست‌های زیست‌محیطی را بر دوش آنها نهاده است و همین امر باعث شده تا هزینه زندگی این اقشار به شدت بالا رفته، قدرت خریدشان پایین آمده و کیفیت زندگیشان افت کند.
زخم بی‌مهری بر چهره حاشیه نشین‌ها
گزارش دیدارنیوز از شیوع بیماری‌های پوستی در میان حاشیه نشین‌ها؛

زخم بی‌مهری بر چهره حاشیه نشین‌ها

در حالی که مسئولین، توجهی به مطالبات حاشیه نشین‌ها ندارند، و در فقدان بهداشت عمومی، آب آشامیدنی سالم، سیستم جمع آوری زباله و مراکز درمانی، متاسفانه شیوع بیماری‌های عفونی و واگیردار و همچنین بیماری‌های پوستی از قبیل سالک، به مهمترین معضل حاشیه‌نشینان تبدیل شده است.
قیمت ارز در سراشیبی سقوط
دیدارنیوز علل افت قیمت ارز را بررسی می‌کند

قیمت ارز در سراشیبی سقوط

از ابتدای هفته جاری قیمت ارز کاهش یافته و همچنان روند نزولی را طی می‌کند. عوامل مختلفی در این کاهش قیمت دخیل است و به نظر می‌رسد همچنان روند کاهشی قیمت‌ها ادامه داشته باشد تا به قیمت واقعی خود نزدیک شود. در این زمینه عواملی که باعث افت قیمت ارز شده‌اند را مورد بررسی قرار داده‌ایم.
دولت هم مانند غیر دولتی‌ها شعار می‌دهد؛ با FATF زندگی ۲۰ درصد ارزان نمی‌شود
حمیدرضا ترقی در گفتگو با دیدارنیوز مطرح کرد

دولت هم مانند غیر دولتی‌ها شعار می‌دهد؛ با FATF زندگی ۲۰ درصد ارزان نمی‌شود

حمیدرضا ترقی عضور حزب موتلفه اسلامی با اشاره به موضوع سخنرانی رییس‌جمهور در نشست وزیر، معاونین و مدیران وزارت راه و شهرسازی، به دیدارنیوز گفت: اینکه آقای روحانی می‌گویند اگر FATF باشد زندگی ما ۲۰ درصد ارزان‌تر و اگر نباشد ۲۰ درصد گران‌تر تمام می‌شود، پایه و مبنای علمی و آماری ندارد، دولت هم مانند غیر دولتی‌ها شعار می‌دهد لذا با FATF زندگی ۲۰ درصد ارزان‌تر نمی‌شود.
توبیخ به جای تشویق!
دیدارنیوز "توبیخ وزیر آموزش و پرورش" به خاطر پخش فوتبال در مدارس را بررسی می کند؛

توبیخ به جای تشویق!

بطحایی در روزهای گذشته در اظهار نظری به این مساله اشاره کرد که عده‌ای مخالف شادی در مدارس هستند و برای پخش فوتبال در مدارس، او توبیخ رسمی شده است. مساله‌ای که باعث خنده حضار می‌شود و شاید در ابتدای امر مضحک به نظر برسد اما تلخی عجیبی دارد.
نسخه‌پیچی روانشناسانه در فضای مجازی
دیدارنیوز "روند صعودی افزایش روانشناسان رابطه" را بررسی می کند:

نسخه‌پیچی روانشناسانه در فضای مجازی

علم روانشناسی در مواجهه افراد با مشکلات روحی و امور مربوط به این حوزه کمک فراوانی به بشر مدرن کرده، اما در سال‌های اخیر با رشد قارچ‌گونه مطب‌های روانشناسی و ظهور دکتر‌های روانشناس با متد‌های عجیب و غریب، این علم در کشور به سمت دیگری حرکت کرده است. پکیج‌های آموزشی، سمینارها و راهکار‌های بدون پشتوانه علمی، این علم را به یک کاسبی بزرگ برای بسیاری از افراد تبدیل کرده است.
اخبار برگزیده
عکس روز
آخرین اخبار
حتما بخوانید
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم