پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

سبک زندگی
پرونده ویژه
شاید نخوانده باشید
محتوای نشست ورشو و اجلاس مونیخ بیانگر معطوف بودن توجه جهانیان به ایران است
یوسف مولایی در گفت‌وگو با "دیدارنیوز":

محتوای نشست ورشو و اجلاس مونیخ بیانگر معطوف بودن توجه جهانیان به ایران است

در زمینه بحث‌های کارشناسی، بسیار ضعیف هستیم و واقعا مشکل داریم. گویی که همه چیز از پیش توسط شخصی خاکستری تدوین و به نسخه‌ای دستوری برای اجرا تبدیل شده است. در حقیقت، قدرت انعطاف و تطبیق با مسائلی که در حال اتفاق، سیال و شناور است را نداریم، اگر سیاست‌ها از پیش تعیین شده باشد و فضای انعطاف نداشته باشد، در پیچیدگی‌های زمانه سردرگم می‌شویم. ما برای توفیق در معادلات منطقه‌ای و بین المللی، نیازمند خرد جمعی هستیم.
آزادسازی سهام عدالت باید در بورس انجام شود
بهمن آرمان در گفت‌وگو با "دیدارنیوز":

آزادسازی سهام عدالت باید در بورس انجام شود

آزادسازی سهام عدالت امردرستی است و باید در این کار تسریع صورت گیرد، اما زمانی که این سهام در بورس عرضه می‌شود، نیاز است تا سازمان خصوصی سازی وضعیتی فراهم سازد که با شرایط مناسب به سرانجام برسد. سهام عدالت اکنون در اختیار افرادی است که انتظار سود از این اوراق را دارند، در حالی‌که بعضی از شرکت‌هایی که سهام‌شان در اختیار مردم است، زیان‌ده محسوب می‌شوند، بدین‌معنا که این شرکت‌ها سودی ندارند تا بتوانند در دوره گذر از تحریم‌ها به عنوان بازوی نظام، بخش زیانده اقتصاد را جبران سازند.
نشست ورشو، سیرکی که بلیط هایش فروش نرفت!
"دیدارنیوز" به بررسی حواشی نشست ضد ایرانی ورشو می‌پردازد؛

نشست ورشو، سیرکی که بلیط هایش فروش نرفت!

بی شک کنفرانس ورشو فقط یک رهاورد تبلیغاتی گذرا بود که در همه اهداف خود شکست خورده است، تا آن‌جایی که برگزارکنندگان برای پر کردن صندلی‌های کنفرانس از نمایندگان کشور‌ها و متقاعد کردن آنان برای حضور، مجبور شدند نام کنفرانس را از ائتلاف چند جانبه علیه ایران به "صلح و امنیت در خاورمیانه" تغییر دهند. نکته جالب این کنفرانس، برگزاری مراسم افتتاحیه بدون اشاره به نام ایران بود. مایک پمپئو و جاکیچ کژاپوتوویژ، وزیر امور خارجه لهستان در بیانیه مشترک آغازین نشست ورشو، موضوعات مورد بحث در این نشست را بی‌ثباتی‌های سوریه و یمن و رابطه میان اسرائیل و فلسطین مطرح کردند.
زندگی فحش رکیکی است...!
روایت دردناک "دیدارنیوز" از فقر و گرسنگی کودکان سیستان؛

زندگی فحش رکیکی است...!

بعضی از خانواده‌ها که تعدادشان کم هم نیست حتی از تهیه نان هم عاجزند. خیرین یا در بعضی از مواقع دولت، اقدام به توزیع آرد در بین مردم می‌کنند. ما در طول توزیع آرد، به پیرزنی برخوردیم که دختر کم سن و سال و سه فرزند همین دخترش با او زندگی می‌کردند. پیرزن به ما گفت که بیش از ۲ شبانه روز است که بچه‌ها هیچ نخورده‌اند، حتی نان!
استانی شدن انتخابات موجب تقویت تحزب می‌شود
عضو فراکسیون امید مجلس در گفتگو با "دیدارنیوز":

استانی شدن انتخابات موجب تقویت تحزب می‌شود

در حالت کنونی، نمایندگان مجبورند برای کسب رای، در جریان برخی ارتباطات شخصی قرار بگیرند که بدهی شخصی به دنبال خواهد داشت. نماینده مجبور است پیگیر قول و قرار‌هایی باشد که در ایام تبلیغات به حامیانش داده است و لذا اکثر زمان خود را در ارتباطات بخشی نگری خود تلف کرده و وظیفه قانونگذاری و نگاه ملی را فراموش می‌کند.
شریعتی به مثابه یک همسر و نه یک روشنفکر
"دیدارنیوز" به نقش متفاوت دکتر شریعتی از نگاه پوران شریعت رضوی می‌پردازد؛

شریعتی به مثابه یک همسر و نه یک روشنفکر

همسر دکتر شریعتی براساس گفته خودش، کوشیده تصویری برابر و هم وزن از خود در کنار دکتر نشان بدهد و  به حق، خود را در موفقیت و اشتهار همسر خوشنامش سهیم بداند.
قیمت تمام شده پراید و پژو برای خودروساز ۱۲ و ۱۷ میلیون تومان است
احمد بزرگیان در گفت‌وگو با "دیدارنیوز":

قیمت تمام شده پراید و پژو برای خودروساز ۱۲ و ۱۷ میلیون تومان است

قیمت خودرو در ایران، چند برابر قیمت واقعی به مردم عرضه می‌شود. پراید در همین وضعیت آشفته بازار ارز، ۱۲ میلیون تومان همراه با حاشیه سود ۷ یا ۸ درصدی برای خودروساز تمام می‌شود که ۲۹ میلیون تومان قیمت گذاری شده است، اما در بازار، مردم از سر اجبار باید بیش از ۴۰ میلیون تومان بابت آن هزینه کنند و پژو هم وضعیتی مشابه پراید دارد و ماکزیمم قیمتی که می‌توان برای آن در نظر گرفت ۱۷ تا ۱۸ میلیون تومان است.
پوران شریعت رضوی با سیاست کاری نداشت ولی سیاست با او کار داشت
سوسن شریعتی در گفت‌وگو با "دیدارنیوز":

پوران شریعت رضوی با سیاست کاری نداشت ولی سیاست با او کار داشت

پوران شریعت‌رضوی هرچند بعد از پیروزی انقلاب به عنوان شخصی فرهنگی بازنشسته شده بود، ولی نهایتا برای حفظ گفتمان شوهرش، کمر همت بست و تا همین اواخر، زندگی خود را در اختیار فرهنگ و به خصوص انتشار آثار دکتر شریعتی گذاشت. او سعی کرد آثار دکتر شریعتی را بدون کمترین سانسور، منتشر و در اختیار مردم ایران قرار دهد و برای اینکه حفظ امانت کرده باشد حتی دست نوشته‌ها و نوشته‌های خصوصی او را جمع آوری و منتشر کرد.
بسیاری از سرطان‌ها درمان قطعی دارند
دکتر محمدرضا سعیدی، محقق سرطان در گفت‌وگو با "دیدارنیوز":

بسیاری از سرطان‌ها درمان قطعی دارند

همه از شیمی درمانی می‌ترسند و اینگونه ترسیم شده که شیمی درمانی هیچ تأثیری ندارد و بهتر است بدون درمان و درد کشیدن حاصل از درمان، این چند صباح آخر را بگذرانیم، اما واقعا این باور، بسیار غلط است و انجام شیمی درمانی بخش مهمی از درمان و بهبودی است.
دخترانی که قربانی فقر فرهنگی و مالی می‌شوند!
"دیدارنیوز" نگاهی به وضعیت دختران بازمانده از تحصیل در ایران دارد؛

دخترانی که قربانی فقر فرهنگی و مالی می‌شوند!

در استان‌های محروم و به‌ویژه در روستاها، درهم تنیدگی فقر فرهنگی و فقر مالی به شکل‌گیری پدیده ازدواج زودهنگام دختران انجامیده و بسیاری از آن‌ها را از تحصیل محروم کرده است. فقر موجود در خانواده و نداشتن تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل، مشارکت فرزندان در اقتصاد خانواده و بهره برداری از کودکان در کار، مشکلات فرهنگی، مهاجرت‌های فصلی و نداشتن شناسنامه، از دلایل دیگری است که کودکان را از مدرسه رفتن باز می‌دارد و همه این دلایل، تاثیر عمده خود را بر تحصیل دختران می‌گذارند.
واقعیت‌های خاک بر سری، زبان خاک بر سری می‌سازند
نعمت‌الله فاضلی، استاد دانشگاه در گفتگو با "دیدارنیوز" به لزوم نقد دانشگاه و دانشگاهیان می‌پردازد؛

واقعیت‌های خاک بر سری، زبان خاک بر سری می‌سازند

فاضلی به حوزه عمومی و مناسبات حاکم بر آن اشاره کرد و بر این نکته تاکید داشت که این ادبیات، همواره ادبیات سازنده‌ای نیست، ولی تا وقتی که «واقعیت‌های خاک بر سری» در جامعه وجود دارد، «زبان خاک بر سری» هم شکل می‌گیرد. حال ممکن است این زبان در سخنرانی یک استاد دانشگاه هم اثر بگذارد و خودش را نشان دهد.
ریشه عملیات‌های تروریستی در ریاض، تلاویو و واشنگتن است/حوادث تروریستی موجب فرار سرمایه می‌شود
 سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با "دیدارنیوز":

ریشه عملیات‌های تروریستی در ریاض، تلاویو و واشنگتن است/حوادث تروریستی موجب فرار سرمایه می‌شود

امنیت در همه شئون زندگی ما تاثیر دارد، در بخش اقتصاد که سوال کردید، ناامنی باعث فرار سرمایه و عدم رغبت در امر سرمایه گذاری می‌شود. اگر یک سرمایه گذار هندی، چینی یا ژاپنی قصد سرمایه گذاری در خاش، چابهار یا زاهدان را داشته باشد با دیدن این حوادث، ریسک نمی‌کند و از این امر منصرف می‌شود، بنابراین این گونه حوادث بر توسعه اقتصادی کشور تاثیر منفی دارد و موجب فرار سرمایه می‌شود.
اندر حکایت نامه‌های امام و شائبه علی مطهری
بررسی مواضع موافق و مخالف سخنان علی مطهری در دیدارنیوز؛

اندر حکایت نامه‌های امام و شائبه علی مطهری

علی مطهری در اظهار نظری مدعی شد نامه امام راحل در تاریخ ۶ فروردین ۱۳۶۷ به آیت‌الله منتظری و همچنین نامه ایشان به محتشمی‌پور در مورد نهضت آزادی از سوی امام نبوده است. این گفته، نقطه نظرات بسیاری را به دنبال داشت. امری که به نظر می‌رسد ادامه‌دار خواهد بود.
امیدوارم بیانیه رهبری منجر به وحدت، همدلی و آشتی گسترده ملی شود
مرتضی مبلغ در گفتگو با "دیدارنیوز" الزامات دهه پنجم انقلاب را بررسی کرد؛

امیدوارم بیانیه رهبری منجر به وحدت، همدلی و آشتی گسترده ملی شود

از برکات گفت‌وگوی ملی این است که جایگاه همه ما نزد ملت ارتقا پیدا می‌کند. سرمایه اجتماعی ارتقا پیدا می‌کند، از مشکلات کاسته و پیشرفت حاصل می‌شود؛ بنابراین لازمه انسجام و وحدت ملی این است که یک گفت‌وگوی ملی دو سویه، به معنای واقعی کلمه شکل بگیرد. به طوری که همه بگویند و همه بشنوند. باید سعی کنیم بر سر بهترین راه اداره کشور اجماع کنیم، در پی آن می‌توان کار‌ها و برنامه کشور را به سمت جلو پیش برد.
اخبار برگزیده
عکس روز
آخرین اخبار
حتما بخوانید
پربازدیدها
وبلاگ
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم